Civic FB7 Fb7 bobin, subap sorunu?

Arkadaşlar, abilerim iyi akşamlar. Bugün aracımda ciddi bir problem yaşadım. Aracım 2012 civic fb7. Aracımda öncesinde hiç belirti olmadan aniden bir sorunla karşılaştım. Arabamı çalıştırdım araçta rölantide silkeleme, patılama vardı. Ayrıca vsa, motor, ve uyarı ışıkları yanıyordu. Stop ettim bekledim çalıştırdım biraz düzeldi 5-6 km yol yaptım tekrar aynı sorunla karşılaştım. Araç çekiş düştü, yavaş yavaş hızlanıyordu vites geçişleri çok vuruntuluydu. Sonra durdum stop ettim bir daha çalışmadı. Usta geldi çalıştırdı sanayiye götürdük. Bujiden dediler 4 tane orijinal buji aldık sorun devam etti. İki tane deneme amaçlı yan sanayi bobin getirdik yine sorun devam etti. En son usta bujilerde bobinlerde sorun yok 3. Gözde sıkıntı var dedi. Komporosörle ölçecekti ama hondacı olmadığı için gözü ölçemedi. Ustanın dediği en az subaplar yanık belki daha kötüsü de olabilir dedi. Ayrıca aracı usta çalıştırıken çok zor çalışıyor ve sürekli silkeleme ile çalışıyor ve çalıştığı anda baya bir beyaz duman atıyor. Arabayı öylece bıraktık. Pazartesi gözü ölçüteceğim ve araştırarak yetkili servise götüreceğim bulunduğum ilde servis yok. Şimdi sorum şu aracım tam yüz binde, 40 bindir bende lpg honda kit brc çorumda kendim çok güvenerek taktırdım, sizce sorun nedir? Subap mı bobin mi yoksa başka bir şey mi? Değerli görüşlerinizi merakla bekliyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hayır takmadılar. Yani görmedim servis alanına giremiyoruz zaten. Brc serviste bir şeyler yaptılar sorun bizde değil dediler. Zaten kimse burnundan kıl aldırmıyor soru sormak haddimize mi!!

emirsaltukdd ne yaptınız, arabanın sorunu neymiş belli oldu mu?

emirsaltukdd ne yaptınız, arabanın sorunu neymiş belli oldu mu?

Arabamın sorunu lpg elektrik aksamında oluşan küçük bir şasiden dolayı çıktı. Lpg sistemine ait bir kablodan oluşan şasiden dolayı araba aynı anda hem benzin hem lpg almış. Çok fazla yakıt gelince subap ayarları bozulmuş. Tespit olayı biraz zaman aldı ama sami usta Allah razı olsun konuya hakim bir şekilde çözdü sorunumu. Önce sorun tespit edildi sonra da subap ayarı yapıldı, o küçük kablo arızası giderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arabamın sorunu lpg elektrik aksamında oluşan küçük bir şasiden dolayı çıktı. Lpg sistemine ait bir kablodan oluşan şasiden dolayı araba aynı anda hem benzin hem lpg almış. Çok fazla yakıt gelince subap ayarları bozulmuş. Tespit olayı biraz zaman aldı ama sami usta Allah razı olsun konuya hakim bir şekilde çözdü sorunumu. Önce sorun tespit edildi sonra da subap ayarı yapıldı, o küçük kablo arızası giderildi.

Geçmiş olsun. Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz. Bir kablo insanı ne kadar çok üzüyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Tahmin ettiğim gibi tesisatmış, geçmiş olsun diyeyim :)

Bende aynı sorundan muzdaribim. Bana da 2.silindir göz de kacak var dediler. Lpg tesisatı iptal ettiler düzeldi dediler. Tesisatı tekrar aktif hale getirince devam ediyor dediler. Bende şimdilik pek önemsemiyorum ama

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri