Civic FC5 Fc5 2018 eco Exe silecek sorunu

AliDuran18

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
Silecek sorunu bendede var arkadaşlar oto da en dusuk seviyede iken tipi varmış gibi çalışıyor dün yağmur hafif çiselerken yine çıldırdı benim silecekler sonra buğu oluşumunu engellemek icin klimayı on cama verdim 2-3 dakika kadar sonra farkettimki gayet normal çalışıyor dereceyi artirdigimda artıp azalttigimda azaliyor burdan çıkardığım sonuç sanırım ön camda ince bir tabaka ( nem,buğu gibi) bi sebepten ötürü silecekleri çalıştırıyor ben 2 sefer deneyebildim 2 sindede biraz zaman sonra düzeldi ama yinede 10bin bakımına gittiğimde söyleyip gerekli islemi yaptırmakta fayda var diye düşünüyorum

SM-G960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bu sabah hava yağışlıydı, araca ilk bindiğimde çiseleme şeklinde yağıyordu ve 1-2 kez silecek normal çalıştıktan sonra her zaman olduğu gibi çıldırdı. @AliDuran18 arkadaşımızın metodu aklıma geldi. "Front" düğmesine bastım ve silecekler adam gibi çalışmaya başladı. Yol boyunca da bir daha sapıtmadı.

Silecek sorunu yaşan diğer arkadaşlar da tecrübe edip paylaşırsa teyit etmiş oluruz.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu sabah hava yağışlıydı, araca ilk bindiğimde çiseleme şeklinde yağıyordu ve 1-2 kez silecek normal çalıştıktan sonra her zaman olduğu gibi çıldırdı. @AliDuran18 arkadaşımızın metodu aklıma geldi. "Front" düğmesine bastım ve silecekler adam gibi çalışmaya başladı. Yol boyunca da bir daha sapıtmadı.

Silecek sorunu yaşan diğer arkadaşlar da tecrübe edip paylaşırsa teyit etmiş oluruz.
bende aynı sorunla uğraşıyorum. 2 gün önce 9 saatlik uzun yol yaptım. bol yağmur vardı, sürekli front kullandım. nadir sapıttı, genelde iyiydi. yoğun yağışta ve belli bir hızın üzerinde daha verimli çalışıyor sanki. front'ta etki ediyor.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Azo

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bir de İngiltere üretim hatchback civiclerde de aynı sıkıntı var mı? Bilen varsa lütfen yazsın. Honda Türkiyenin maliyetleri aşağı çekmek için yaptığı başka bir çakallıkla karşı karşıya olabiliriz.
Aynı sorun 2018 dizel hatchback exe. de mevcut resetleme yapıldı ama birşey değişmedi fakat telefonda bir jel kaymasından söz ettiler kontrol edilmeli denildi ama nasıl olsa cozulmez diye gitmedim. Konuya hakim bir özel servis arıyorum bakalım. Defalarca insan kaynakları ve servise videolar attım ama herşey onlara göre normal 2015 hondamda böyle bir sorun yoktu saat gibi tiktok calisiyordu. Ondan sonra buna bindigimde ilk yağmurda bu silecek sorunuyla karşılaştım . Telefonda bahsedilen jel problemli söyleminden sonra İnternetten araştırma yaptım yakınan çok kişi ve farklı marka model mevcut bunlarında bir kısmı sensör değişimi yada jel kaymasi tespiti sonrası bir kaç dakikalık bir işlemle kurtulmuş ama bir kismida halen aynı sorunla yaşıyor . Çözüm bulunursa paylaşım yaparmisiniz.

Bence dikiz aynasının üstünde cama yapışık bölümde bulunan sensör ön cam gibi buğulanıyor ve aşırı yağış varmış gibi algılıyor. Çözümü yağışlı havalarda ön cama hava vererek hem camın hemde sensörün üstündeki buğu önlemek yada sensörü bir şekilde izole edip buğulanmasını engellemek olacaktır.

zero

0
Sistemin hassasiyeti ile aslında "aklı" ile ilgili bir hata :), yapacak bir şey yok. Yapabileceğimiz en iyi şey; silgi lastiklerini fazla eskitmeden (cama zarar vermeden) değiştirmek..
Benim aracımda da aynı ve çok takmıyorum; ellerim parmaklarım direksiyonda ara sıra çalışsın diyorum,paslanmasın :) Zaten araba fazlasıyla otomatik :ROFLMAO:
Bir de: Silgi sapıttığında, artı-eksi ayarını değiştirince normale dönüyor bende, siz de bir deneyin

Azo

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Yabancı sayfalarda bir çözüm yolu bulduklarını söylüyorlar hatta bununla alakalı bir servisten onarım belgesi yayınlamışlar yada birileri üşenmemiş kağıda dökmüş

Fakat bende elektronik bilgisi yok bu yüzden anlamadım. Daha önceden yazdığım gibi jelden bahsetmiş dikkatle kontrol edin kabarcık yada jel kayması vardır denilmiş.
Birde sigorta panelinden bahsetmişler kesmişler bağlamışlar :devilish:

Eke bir pdf yukledım burada arızadan sebebınden vede çözümünden bahsediyor birde link paylaşımı yapıcam buradaki anlatımı uygulayıp da sonuç aldıgını soylıyenler var ama dedıgım gıbı benım elektronık bılgım olmadıgında anlamadım ne yapmış ne sokmuş takmış.

Bir anlayan bılen bızlerede acarmı konuyu lutfen

Bu arada adamlar bu sorunu 2016 dan bu yana yaşıyorlar tarihlere takılı kalmayın :cool:

Ekli dosyalar

• SB-10083545-2280.pdf
    105.8 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Azo

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018

Evet bugun yine aynı problemler hat safhada ? bahsettiğiniz yöntem sanki işe yarıor gibi yada bizmi öyle anlıyoruz bilemedim ki sanırım bizim sorunumuz sensorun montajı ıle ılgılı bır sorun ?????

Bir yerlerden hava alıyor sanırım.

Geri