FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar bugün ben de fark ettim şoför tarafından direk kısmından zırıltı sesi geliyor daha önce vardı ben mi fark etmedim yeni mi oldu bilmiyorum ama çok can sıkıcı bi durum arabayı sıfır aldım henüz 1 yıl bile olmadı

Eco Executive

Geçmiş olsun inşallah tek bu sesle kalır

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Selçuk bey teybinizi sökün ve sökülü kalsın. Bu şekilde denemeler yaparak sesi kestikten sonra takın teybi. Sürekli sök tak farklı sesler olacaktır.

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

Tamam bir de böyle deneyelim inşallah

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Sağolun inş. 10.000 bakımda servise soracağım ancak burdan gördüğüm kadarıyla düzeleceği konusunda pek ümitli değilim.

Eco Executive
A sutunundan geliyor ise kronik butun civiclerde o ses olacaktır
çözümü o direği söküp yalıtım yapmak

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar bugün ben de fark ettim şoför tarafından direk kısmından zırıltı sesi geliyor daha önce vardı ben mi fark etmedim yeni mi oldu bilmiyorum ama çok can sıkıcı bi durum arabayı sıfır aldım henüz 1 yıl bile olmadı

Eco Executive
Hocam çözümü basit, airbag yazan tapayı kaldırınca vida çıkıyor söküyorsun. tapanın plastik kolu sıcak soğuk yediği için hafif kavis yaptığını göreceksin. Tüylü yalıtım bandı ile sarabilirsin. (ben öyle yaptım) daha sonra istersen gögüsle birleşim yapan noktaya da sünger kesip koyabilirsin yoksa ( makyajlılarda süngerle geliyor). Ek olarak Makyajsız kasalarda a sütunu içinden geçen kablolarda sabitleme yokmuş, makyajlılarda var fakat montaj sırasında unutulabiliyor. Kabloları şaseye kablo sabitleme profiline bantlayabilirsin. Yukarıdan aşağıya sütunu tekrar takıp vidalıyorsun, fazla sıkmamak lazım trim malzemesi sonuçta dişler plastiği yer. Tapayı düzgünce kapatıyoruz tamamdır :)

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam çözümü basit, airbag yazan tapayı kaldırınca vida çıkıyor söküyorsun. tapanın plastik kolu sıcak soğuk yediği için hafif kavis yaptığını göreceksin. Tüylü yalıtım bandı ile sarabilirsin. (ben öyle yaptım) daha sonra istersen gögüsle birleşim yapan noktaya da sünger kesip koyabilirsin yoksa ( makyajlılarda süngerle geliyor). Ek olarak Makyajsız kasalarda a sütunu içinden geçen kablolarda sabitleme yokmuş, makyajlılarda var fakat montaj sırasında unutulabiliyor. Kabloları şaseye kablo sabitleme profiline bantlayabilirsin. Yukarıdan aşağıya sütunu tekrar takıp vidalıyorsun, fazla sıkmamak lazım trim malzemesi sonuçta dişler plastiği yer. Tapayı düzgünce kapatıyoruz tamamdır :)

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için ama bana sanki bu emniyet kemerinin olduğu direk var ya sanırım orası B sütun diye geçiyor çok da hakim değilim bunlara, ordan geliyor gibi geldi tekrar araca bindiğimde tam olarak nerden geldiğini bulmaya çalışayım A sütundansa dediğinizi yapayım Bu arada araç makyajlı kasa

Eco Executive

Aracınız
multimedya tarafından gelen sesi kestim çok şükür şimdi kırmızı ile işaretlediğim havalandırma dan bi zırıltı geliyor bozuk yolda yada geliyordu ben diğer seslerden farketmiyordum o bölgeye elimle basınç uygulayınca sesi kesiyor başına gelip çözen yada bi öneri si olan varmı (parça sabit oynamıyor ama basınç uygulayınca ses gidiyor tahminim altında bir parça)
Buradan geldiğini düşündüğüm bir sesin çözümümü yaptım şuan bende ses yok sol direği söktüm direkle göğüslüğün birleşim yerine çift yönlü bant yapıştırdım ve ön camla göğüslüğün birletiği yere mouse padin alt siyah yerinden kesip camla arasına göğüslük plastiğinin arasına koydum ses kesildi denemenizi öneririm buraya sonra internette Şöyle bi ürün gördüm https://urun.n11.com/torpido-aksesu...am-arasi-fitil-arac-yalitim-fitili-P389023334 bunu bi ara deneyeceğim

Ekli dosyalar

• 40291BD3-7A36-487C-9F56-9CD825122BF6.jpeg
    40291BD3-7A36-487C-9F56-9CD825122BF6.jpeg
    186.9 KB · Görüntüleme: 104
  • 09C14D0E-192A-482C-8EAC-97679A86E303.jpeg
    09C14D0E-192A-482C-8EAC-97679A86E303.jpeg
    188.7 KB · Görüntüleme: 100
Aracınız
Civic FC5 2020
benim aracın konsolun içinden ses geliyordu aracı 1 hafta servise bıraktım direkler b sutunu ile sunroof arasında kalan yer varmıs emniyet kemerleri bütün ses gelebilecek yerlerin yalıtımı yapılmıs heryeri kontrol ettim hiç çizilme sökülme belirtisi yok güzel yapmışlar saolsınlar 2 defa test sürüşü yaptık bende kendim denedim ses kalmamıs kendınız ugrasmak yerine direksiyonu vitesi streç filmle sarın 1 hafta gözünüzü kapatıp servise bırakın benim fikrim bu yönde bende 1 hafta rahat edemedım hergun aradım fakat kronik rahatsızlık her araba da var yapıcak bısey yok.

Aracınız
Civic FC5 2020
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için ama bana sanki bu emniyet kemerinin olduğu direk var ya sanırım orası B sütun diye geçiyor çok da hakim değilim bunlara, ordan geliyor gibi geldi tekrar araca bindiğimde tam olarak nerden geldiğini bulmaya çalışayım A sütundansa dediğinizi yapayım Bu arada araç makyajlı kasa

Eco Executive
B sütunu ile sunroof arasındam geliyor olabilir. Ben arka camdan geliyor sanmıştım. Sesin olduğu noktayı tespit çok zor bazen. Elinle sıkıca bastır o bölgeye kesiliyorsa yukarda anlattım

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

Geri