FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar vites topuzu ikinci planda.Asıl sebep aracı aldığımdan beri çözülemeyen, ön göğüsten gelen rezalet ses.Vites topuzu zaten yeni bir olay.Cumartesi günü başıma geldi.Tuzu biberi oldu oda.Gerçekten aracı aldığımdan beri git gel git gel yıldım artık servise gitmekten.O kadar umursamaz o kadar işi yapmaktan kaçıyorlar ki anlatamam size.Yani ustayla konuşuyorum inanın iş yapmamak için yok aracın 3 gün yatması lazım, yok elimde iş var yarım gün sürer yok şöyle yok böyle.Aracı teslim ediyorsun, eksikleri söylüyorsun ama teslim aldığında hiçbirinin yapılmamış sinir bozucu her seferinde.Bu sefer zaten vites topuzu sizlere ömür.Artık ben arabayı sürerken tabiri caizse iğreti oluyorum ve ben bu arabayı zor şartlarda aldım.Bu benim aldığım ikinci araba.11 yıl peugeot kullandım.Onu da sıfır almıştım hiç sorun yaşamadım.Bunu da alabilmek için uzun yıllar uğraştım.Maddi anlamda yani.Yani sürekli araba değişen bir insan değilim ve en az 10 yıl kullanırım diye aldım ben bu arabayı.Ama bu önden gelen ses ile kullanmam mümkün değil.Hakkı mı aramayayım mı şimdi ben?
Merhaba bu ses sorunu bendede vardı. forumda bazı arkadaşlar forma resmini de koymuştu teyp söküldüğü zaman arkada klima kompresörü var sıkıntı orda ben 3 adet kibrit kutusu boyutu kadar sert fiber malzeme kestirdim. bu malzemeleri tüylü bantla sardım daha sonra bu kompresörün üst kısmına aşağı iterek sağına soluna ve sol alt kısım var orda kablonun yanına da bir tane koydum
Allaha şükürler olsun 2 aydır o sesi duymuyorum. bunları yaparken resimleri çekmedim. o yüzden bana resim koyarmısınız diye sormayın çünkü teybi sökmem lazım o da uzun iş.
siz teybi söktüğünüz zaman zaten dediğim şeyler karşınıza çıkacak eğer takıldığınız bir şey olursa da telefonum.... dür.
kolay gelsin.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba bu ses sorunu bendede vardı. forumda bazı arkadaşlar forma resmini de koymuştu teyp söküldüğü zaman arkada klima kompresörü var sıkıntı orda ben 3 adet kibrit kutusu boyutu kadar sert fiber malzeme kestirdim. bu malzemeleri tüylü bantla sardım daha sonra bu kompresörün üst kısmına aşağı iterek sağına soluna ve sol alt kısım var orda kablonun yanına da bir tane koydum
Allaha şükürler olsun 2 aydır o sesi duymuyorum. bunları yaparken resimleri çekmedim. o yüzden bana resim koyarmısınız diye sormayın çünkü teybi sökmem lazım o da uzun iş.
siz teybi söktüğünüz zaman zaten dediğim şeyler karşınıza çıkacak eğer takıldığınız bir şey olursa da telefonum.... dür.
kolay gelsin.
Telefon numarasını hususi olarak mesaj atmanız daha uygun olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2019
kolay gelsin.
Merhaba;

Bizde bu durum şu şekilde.

Ekli dosyalar

• C94475F0-8A41-4C8F-A1F4-C9DC688B3AF3.jpeg
    C94475F0-8A41-4C8F-A1F4-C9DC688B3AF3.jpeg
    167.1 KB · Görüntüleme: 121
Aracınız
Civic FC5 2019
kolay gelsin.

Bu arada tel için teşekkür ederim.Çok düşüncelisiniz.İhtiyaç duyarsam ararım inşallah.Tekrar teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu arada tel için teşekkür ederim.Çok düşüncelisiniz.İhtiyaç duyarsam ararım inşallah.Tekrar teşekkürler

Sarı işaretli olan yerlere dediğim gibi kibrit kutusu ayarında sert bir cisim yerleştirebilirseniz sorununuz çözülür diye düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• resim2.jpg
    resim2.jpg
    199.7 KB · Görüntüleme: 96
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar bugün ben de fark ettim şoför tarafından direk kısmından zırıltı sesi geliyor daha önce vardı ben mi fark etmedim yeni mi oldu bilmiyorum ama çok can sıkıcı bi durum arabayı sıfır aldım henüz 1 yıl bile olmadı

Eco Executive

Aracınız
Civic FC5 2020
Tamam inşallah bir de böyle deneyelim Allah razı olsun

Selçuk bey teybinizi sökün ve sökülü kalsın. Bu şekilde denemeler yaparak sesi kestikten sonra takın teybi. Sürekli sök tak farklı sesler olacaktır.

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

Geri