Fren pedalında hafif aşağıya çekme sorunu

cvc07

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaşlar merhaba,
Özellikle FK7 ve FC5 RS sahiplerine sormak istiyorum.10 gündür aracımda fark ettiğim bir şey var, belki hep böyleydi ama dikkatimi çekti. Özellikle klima açıkken trafik lambalarına doğru gelip yavaşlarken, ayağım fren pedalında sabit şekilde, hafif 1 cm civarın sanki fren pedalını aşağıdan biri çekiyormuş gibi inme oluyor. Nasıl ki aracın vitesini D konumundan N'ye alınca fren pedalında bir rahatlama aşağıya inme olurya, aynısı bahsettiğim.Hatta fren pedalına bas çek hareketiyle ilerlerken de 4 saniyeden fazla basılı tutunca beklemede hafif aşağıya çekiyor kendini. Bunu yaşayan var mı aranızda, deneyen ya da hisseden.

Fren mesafesinde, frenleme hiçbir sorun yok. Fren servosunda çalışma bozukluğu yok ama bir vakum bir basınç kaybı gibi bir şey yaşanıyor. Hatta D konumunda beklerken ayağınız KLİMAYI OFF konumuna alın, fren pedalı hemen 1 tık aşağı iniyor, D'den N'ye almış gibi. Özellikle dikkatimi çeken; klima kapalıyken trafik lambalarına yanaşırken bu frendeki aşağıya inme olayı olmuyor. Teknik olarak düşünmek istersek; fren ana servosu vacumu emme manifoldundan alıyor.Emme manifoldundaki basınç değişimleri mi acaba bu durumu etkiliyor.Ancak vakum girişinde bir çekvalf var bunu düzenleyemiyor mu ya da fren ana servosundaki vakum çekvalfi mi sorunlu. Ya da bu gayet doğal bir durum mu ben mi yeni fark ettim:);)

cvc07

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Öncelikle tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım. Deneyen, zaman ayıran vs. Süreç çok da olumlu olmasa da ve aracın yapacağız diye birçok yerini kurcalayıp zedelemelerine kadar birçok şeyi fotoğrafladım. Servis personelleri bu kadar zayıf ve eğitimsiz. Kaldı ki geçmiş yıllarda servis müdürlüğü kariyerim de olması sebebiyle durumu ve süreci çok iyi gözlemledim. İlk fırsatımda neler yapıldı ne yanlışlar yapıldı uzunca paylaşacağım, Honda Türkiye ve bu forum dahil. Sadece süreci merak eden arkadaşlar için bu kısa yazımı yazdım, uzunca süreci fotolarla paylaşacağım.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Öncelikle tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım. Deneyen, zaman ayıran vs. Süreç çok da olumlu olmasa da ve aracın yapacağız diye birçok yerini kurcalayıp zedelemelerine kadar birçok şeyi fotoğrafladım. Servis personelleri bu kadar zayıf ve eğitimsiz. Kaldı ki geçmiş yıllarda servis müdürlüğü kariyerim de olması sebebiyle durumu ve süreci çok iyi gözlemledim. İlk fırsatımda neler yapıldı ne yanlışlar yapıldı uzunca paylaşacağım, Honda Türkiye ve bu forum dahil. Sadece süreci merak eden arkadaşlar için bu kısa yazımı yazdım, uzunca süreci fotolarla paylaşacağım.
Servisler şaşırtmadı .

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar

İnsanımızın işini iyi yapmaması bir kez daha kendini gösterdi. Aslında tek yapmaları gereken şey müşterinin yerine kendilerini koymaları. Bu arabaların fiyatları ülkemiz koşulları nedeiyle almış başını gitmiş. Bu paraları kazanmak kolay değil. Tabiri caizse her birimiz it gibi çalışıyoruz ve bir çok insan belirli fedakarlıklarda bulunup ediniyorlar bu arabaları. Servis çalışanları için de bu durum aynı. Civic'i olmasa başka bir araç için fedakarlık yapıyorlar mutlaka ya da araç için olmasa da başka şeyler için.. Herkesin biraz etrafındakilerle empati yapıp işini iyi yapması lazım..

Merakla bekliyorum hocam süreci. Geçmiş olsun umarım çok önemli değildir yaşanan problemler..

@cvc07 hocam selam,

bu konuda bir gelişme var mı? aynı problem bende de başladı ancak ben arka balatalardan olduğunu düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri