Civic FC5 Honda FC5 Aldığınız için Memnun musunuz? (ANKET)

Honda Civic FC5 Aldığınız için memnun musunuz?

• Evet çok memnunum iyi ki almışım

Oy: 47 61.8%
  • Yani,memnunum

Oy: 20 26.3%
  • Nötr'üm

Oy: 4 5.3%
  • Almasam daha iyiydi

Oy: 5 6.6%
  • Aldığım için çok pişmanım, keşke almasaydım

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    76
Ad Soyad
hakan arer
Aracınız
Civic FC5 2018
Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum, Qashqai'den geçiş yaptım yaptım. Genel olarak memnunum , performansı tatminkar, yakıtı iyi, otomatik olarak gayet başarılı sadece araç alçak olduğundan yol sesi almakta, internetten kapı fitili aldım ön ve arka kapılara , kapının ıç kısmına montaj etteim yaklaşık 3-4 desibel faydasını gördüm.
Merhaba,müsait olduğunuzda nerden aldiginizi nasıl montajladiginizi belirtmisiniz çok iyi olur

XT1650 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum, Qashqai'den geçiş yaptım yaptım. Genel olarak memnunum , performansı tatminkar, yakıtı iyi, otomatik olarak gayet başarılı sadece araç alçak olduğundan yol sesi almakta, internetten kapı fitili aldım ön ve arka kapılara , kapının ıç kısmına montaj etteim yaklaşık 3-4 desibel faydasını gördüm.
Kaç modeldi qq nız yalıtım olarak hangisi daha iyiydi bi de 90 bine kadar sizde mi yağ yakma oldu yoksa duyduğunyz kadarıyla mı yağ yakıyo

Aracınız
Civic FC5 2019
Kaç modeldi qq nız yalıtım olarak hangisi daha iyiydi bi de 90 bine kadar sizde mi yağ yakma oldu yoksa duyduğunyz kadarıyla mı yağ yakıyo
İlk Qashqai 2011 model ,2 ncisi 2015 model her ikisindede teker davlunbazlarından yağmur ce çamur gürültüsü gelmekte idi 2011 model olan 1,6 motor idi, o araba sanki kaporta oalrak 1 tık yukarı idi, kapılar daha tok kapanıyordu 2015 modelde kapı kapanırken aşırı sesli idi. 2015 model olan ilk bakımda 500g yağ eksiltmişti servis normal olduğunu belirtti, 90.000 km ye gelince yağ bakımından önce yaklaşık 1,5 litre yağ ekledik.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ses yalıtımı ve boya kalitesi biraz daha iyi olsa çok daha iyi olurdu özellikle boyamız çok zayıf başıma küçük bir kaza geldiği için bu yorumu

Evet boya olayı da çok doğru. Arabayı honda bayiden teslim alırken bile boyaya baktırdım. 30-40-50 mikron komple. Yani boya tabakası da çok zayıf anladığım kadarıyla. Tuhaf. Forumda ismini hatırlayamadığım kırmızı bi fc5 sahibi paylaşmıştı. Boyası darbede çatlamıştı. Ordan da belli çok ince boyalarımız.

Aracınız
Civic FC5 2017
Evet boya olayı da çok doğru. Arabayı honda bayiden teslim alırken bile boyaya baktırdım. 30-40-50 mikron komple. Yani boya tabakası da çok zayıf anladığım kadarıyla. Tuhaf. Forumda ismini hatırlayamadığım kırmızı bi fc5 sahibi paylaşmıştı. Boyası darbede çatlamıştı. Ordan da belli çok ince boyalarımız.
Aynen boyalar çok ince kapıyı çarptırdın mı hemen atar bugunn toplu iğne kadar bi yeri tık etti ... Baktim atmıs şaka gibi boyası cok ince oldugunun o zman farkına vardım gercekten boyası cok ince eskı vtecım de olsaydı aynı şiddette atmazdi...

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
2019 Makyajlı Eco Exe.
Araçtan genel olarak memnunum.
Yol tutuş, konfor, donanım vs harika, sadece oturumu biraz alçak kalıyor özellikle inerken bir tık zorluyor fakat tabanı şehir içinde kolay kolay sürtmüyor,
yol sesine falan da takılmıyorum, inanın hiç rahatsız etmiyor hatta, buna takılanlar sanırım daha üst segment araçtan fc5 e geçtikleri için böyle hissediyorlar diye düşünüyorum.

Benim takıldığım tek nokta;
Araçta 1500-2000 devir aralığında bir yerde bir silkme, kerkinme yapıyor, LPG ya da benzinde olması da farketmiyor.
Ayrıca özellikle sabahları motor soğukken, tatlı bir yokuşta, gaza sabit basıyor olmama rağmen devir kısa süreli gidip-gelme yapıyor, gazı kesip ya da biraz daha yüklendiğimde ise bunu bırakıyor ve hemen normale dönüyor.
1000km kontrolünde bunları Mutluhan servise aktardığımda cevaben, “vtec silkelemesi, bunlar normal” falan diyerek geçiştirdiler. Servis notu olarak dahi yazılmadı yani maalesef.
Forumda da benzer problemi yazanlar oldu fakat herkes normal falan diye cevaplıyor, bence normal değil ama en fazla ‘standartı böyle’ denilebilir maalesef.

Bunun dışında gayet güzel bir araç, memnunum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Süleyman akpınar
Aracınız
Civic FC5 2017
Aynen benim küçük bir göçük vardı boya çatlamış ve göçük yapan kişi boya çatlamamış olsaydı boyası halledilir demişti

Geri