Civic FC5 Honda FC5 Aldığınız için Memnun musunuz? (ANKET)

Honda Civic FC5 Aldığınız için memnun musunuz?

• Evet çok memnunum iyi ki almışım

Oy: 47 61.8%
  • Yani,memnunum

Oy: 20 26.3%
  • Nötr'üm

Oy: 4 5.3%
  • Almasam daha iyiydi

Oy: 5 6.6%
  • Aldığım için çok pişmanım, keşke almasaydım

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    76

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
artıları :
tasarımı çok iyi + donanımları çok iyi + yakıt iyi (fabrika çıkış lpg olması avantaj) + piyasası iyi +yol tutuşu iyi + direksiyon sürüş hissi iyi

eksileri:
boyası ince + yokuş yukarı devir dalgalanma yapıyor + her partide bi güncelleme geldi eski kullanıcılar yararlanamadı (ekran + paddle shift + yakıt göstergesi ) + kol dayama ve kapı kollarında ki kumaşlar leke belli ediyor, bagaj kapağı içerden yada kumandadan açılması bence eksiklik + jantları çok kir gösteriyor + alçakta olması uzun boylular için biraz dezavantaj +( şanzımanı korkutuyor tamiri yok değişim oluyor dendi ve pahalı o yüzden aklımda soru işareti var ?)

bunlar benim kişisel görüşlerim

Bu devirde dalgalanma olayı herkeste mi var acaba yav ?
Buna da kronik vs deyip üzerine yatmasalar bari ??‍♂️??‍♂️??‍♂️

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
artıları :
tasarımı çok iyi + donanımları çok iyi + yakıt iyi (fabrika çıkış lpg olması avantaj) + piyasası iyi +yol tutuşu iyi + direksiyon sürüş hissi iyi

eksileri:
boyası ince + yokuş yukarı devir dalgalanma yapıyor + her partide bi güncelleme geldi eski kullanıcılar yararlanamadı (ekran + paddle shift + yakıt göstergesi ) + kol dayama ve kapı kollarında ki kumaşlar leke belli ediyor, bagaj kapağı içerden yada kumandadan açılması bence eksiklik + jantları çok kir gösteriyor + alçakta olması uzun boylular için biraz dezavantaj +( şanzımanı korkutuyor tamiri yok değişim oluyor dendi ve pahalı o yüzden aklımda soru işareti var ?)

bunlar benim kişisel görüşlerim

Katılıyorum kesınlıkle sac kalınlığı ve boya kalınlığı gercekten ince. Şanzıman korkutmuyor ama kol dayama nın kumaşı benı bitiriyor hemen kırlenıyor yaaaa cok berbat oluo arabaya bınmıyorum kırlenıyor cok berbat bi kumaşı var bugün aracı yıkadım iç temızlıgını bulaşık deterjanı kullandım gercekten parlattı tavsıye ederim..

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam bahsettiğiniz mikron değerleri fazla ince , benim araçta yerine göre değişmekle birlikte 90-120 mikron arası kalınlıkta. Fazla mı polisaj işlemine maruz kalmış diyeceğim lakin 30-40 mikron ciddi manada ince, sac kısıma çeyrek kalmış. Acaba makinenin kalibrasyonunda vs mi bir sıkıntı vardı ?

???? ??? ???????? (??????)
???? ??? ????????? ??-? ?-???? (?????)
???? ??? ???????? ?-???? (?????)

Bilemiyorum valla kalibrasyon o şekilde olabilir dediğiniz gibi. Cihaz farkı mı var acaba? Fabrika çıkış hali nihayetinde. Hatta orda yanda bulunan başka arabaya da tuttu arkadaş o da aynı şekildeydi. Ortalama 40’tı. Üstünde seramik kaplamanın da olduğu ekstra paketli bir de.

Aracınız
Civic FC5 2020
Cihaz farkı da olsa +10/-10 şeklinde ölçer hocam. Oradaki cihazın direk kendinin kalibrasyonu bozuktur bence. Başka bir mikron cihazı denk gelirse mutlaka boyaya tutun, dediğiniz mikron değerleri sıfır araç için imkansız gibi birşey.
Seramik yapılmadan önce ki polisaj işleminde de sabaha kadar pasta yapılması lazım o kadar incelmesi için :D
Bilemiyorum valla kalibrasyon o şekilde olabilir dediğiniz gibi. Cihaz farkı mı var acaba? Fabrika çıkış hali nihayetinde. Hatta orda yanda bulunan başka arabaya da tuttu arkadaş o da aynı şekildeydi. Ortalama 40’tı. Üstünde seramik kaplamanın da olduğu ekstra paketli bir de.

Aracınız
Civic FC5 2020
Boooyyyaaaaaaa ip ince
EXE ECO
Bide bendeki siyah 14 aydır fırça vurmadım 15/11 /2018 seramik kaplama serviste yapıldı 10/11/2019 seramik kaplama yapıldı tekrar sonax seramik korunmalı şampuanla yıkıyorum eldiven ? le ama bu kadar ince nazik boya görmedim berbat

2013-2016 yıl arası 90 bin km bizzat kullandığım bide siyah fiorunam vardı yemin ederim bu kadar özen meden çok afedersiniz ama eşek niyetine bindiğimiz fırçayla yıkadığımız fiat fiorunanın boyası FC5 e 10 basar

Son düzenleme:
Aracınız
Amerika pazarında Honda'dan yana en büyük şikayetler özellikle 5 6 yaşına gelmiş araçlardaki boya sorunlarıymış. Amerika'da yaşayan ve şu an aktif accord kullanan bir tanıdığımın bana aktardığıdır.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Yan araçta da denemese daha bi tedirgin olucam. Ama yan araca da tuttu değerler aynıydı. Bulunca cihaz yeniden bi baktıracam dediğiniz gibi. Sonucu paylaşırım.

Cihaz farkı da olsa +10/-10 şeklinde ölçer hocam. Oradaki cihazın direk kendinin kalibrasyonu bozuktur bence. Başka bir mikron cihazı denk gelirse mutlaka boyaya tutun, dediğiniz mikron değerleri sıfır araç için imkansız gibi birşey.
Seramik yapılmadan önce ki polisaj işleminde de sabaha kadar pasta yapılması lazım o kadar incelmesi için :D

Aracınız
Civic FC5 2019
ben çok memnunum. daha önceleri bmw mercedes vs kullanmadığım için neye göre memnun olmayayım ki? araba bildiğin mühendislik harikası. motor sağlam. ses yalıtımı zayıf buna kesinlikle katılıyorum fakat bence en büyük dezavantajı bagaj hacminin bana göre yetersiz oluşu ve bagajın direklerinin yüklemeye engel oluşturması. octavia gibi bagajı yukarı doğru açılsaymış çok iyi olurmuş. iç hacim geniş. şanzumanın ara sıra verdiği anlamsız tepkliler titreme gaz tepkimesine geç cevap vs olsa da ben genel anlamda çok memnunum.

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba,
Ben 2017 Model Ford Focus Sedan Powershitft 1.6 Ti-Vct'den geçiş yaptım, aracım 2019 1.5 Turbo Elegance, onunla kıyaslayacak olursam;

1) Civic'in doğal olarak performansı çok çok üstün, almadan önce CVT hakkındaki yorumlar yüzünden çekincelerim vardı ancak aldıktan sonra hiç biri kalmadı. Focus aracımı 20.000km'de satmıştım ve 2. vitese geçişte kronik titreme sorunu çok çok hafif başlamıştı, aracıma binen başka insanların hissetmeyeceği düzeydeydi ancak ben hissediyordum ve muhtemelen km ilerledikçe artacaktı. 1.-2. viteste geçişrlerde şıkırtı sesi vardı ve servis bunun normal olduğunu söylüyordu, dizel modellerde yağlı tip, benzinli, modellerde kuru tip şanzıman var ve kuru tipler için kronik sorun bu.
2) Sessizlik olarak Focus daha sessiz bir araç, gerek yol gürültüsü gerek trim sesleri olarak.
3) Tüketim olarak şehir içi kullanım çok değişken olduğu için (İstanbul'da yaşıyorum), şehir dışı kullanımları kıyaslayacağım. Focus'ta 6 litre civarı ort. uzun yol kullanımım vardı, Civic'te 5-5,5 litre. Bence çok çok iyi(90km sabit gitmiyoum:) yola göre 100-140km arası seyir hızım vardır.) Civic 182hp, Focus125hp olduğunu düşünürsek Civic'in motor/şanzıman ikilisinin çok daha verimli olduğunu söyleyebilirim.
4) CVT'den tekrar bahsedecek olursam güçten çaldığı, hissiz olduğu vs vs yorumlar var ancak, ben katılmıyorum. Manuel versiyon 0-100km hızlanması 8,1sn, cvt 8,2 sn. Burada manuel versiyonun 240Nm, cvt'nin de 220Nm torka sahip olduğu(ben öyle biliyorum) gözden kaçırılmamalı. Yüklendiğinizde gücün en yüksek olduğu devirde sürekli arabayı hızlandırıyor, aslında teknik olarak manuel vitese göre daha verimli. Cvt'yi manuel moda aldığınızda da vites değişim hızının yavaşlığı hakkındaki yorumları çok haketmiyor bence. Çok hissiz değil, ancak çift kavramalı şanzımanlara göre doğası gereği daha hissiz. Ancak aracı ekonomik kullanımda daha düşük devirlerede tutmaya çalışıyor, dolayısı ile yakıt tüketiminede katıkıda bulunduğunu düşünüyorum.
5) Yol tutuş olarak Focus çok bariz üstün, yüksek hız ve virajlarda çok daha fazla güven veriyor, limitleri aştığınızda bile beklenmedik tepkiler vermiyor ve kontrol altında tutulabiliyor her zaman. Civic'te kötü değil ancak bu konuda Focus sınıfında örnek alınacak bir araç.
6) İşçilik ve malzeme kalitesi birbirine yakın diyebilirim ancak detaylarda Focus daha başarılıydı.
7) Direksiyon tepkileri Focus'ta daha keskin ve net.
8) Tasarım konusu daha çok zevke hitap ettiği için çok girmeyeceğim ancak bence Focus daha oturaklı, Civic daha spor diyebilirim.
9) İç mekan ve bagaj hacmi konsunda Civic daha cömert.
10) Ön arka görüş açıları Focus'ta daha iyiydi, burada da tasarım konusu etkili tabi.
11) Boya ölçüm cihazım var, aracım beyaz,110-130 micron arası çıktı genel olarak, bir problem yaşarmıyım bilmiyorum, zaman gösterecek:)
12) Frenleme konusu her iki araçta çok başarılı, birbirlerine bir üstünlükleri yok gibi, Focus'a çok çok küçük farkla daha fazla puan verebilirim bu konuda.
13) Multimedya sistemi ses kalitesi olarak her iki araçtada beklentilerimin altındaydı, bir kıyaslama yapamayacağım, her ikisinden de memnun değildim/değilim:)
14) Süspansiyon konforu Civic'te daha iyi ancak burada fikrim yol tutuş/ konfor dengesinde Focus'un tercihini yol tutuştan, Civic'in konfordan yana yaptığını söyleyebilirim.
15) Koltuklar her iki araç için benzer konfor sunuyor, Civic motor/donanım göz önüne alındığında daha fazla yanal destek sunsa daha mutlu olabilirdim.

Aklıma gelenler bunlar şimdilik.
Sonuçta genel olarak Civic'te verdiğim paranın karşılığını gerek donanım gerek tasarım gerek performans olarak aldığımı düşünüyorum, Umarım yorumlarım yol gösterici/fikir verici olmuştur:)

Son yorum: Lastikler keşke 215/55/16 yerine 205/55/16 olsaydı, bu ebat lastikler çok pahalı:)

Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Aracınız
Civic FD6 2010
İzalasyon, yüksek servis ücretleri, boyanın gerçekten çok ama çok kalitesiz ve ince oluşu, yol sesi ve belli hızlardaki titreme-silkelemeleri (buna servis kronik deyip geçiyor; ilerleyen zamanlardaki yüksek km.li araçlarda bakıp göreceğiz) hariç; alınıp binilebileceğini düşündüğüm bir araç fc5.

Geri