Civic FC5 Honda FC5 Aldığınız için Memnun musunuz? (ANKET)

Honda Civic FC5 Aldığınız için memnun musunuz?

• Evet çok memnunum iyi ki almışım

Oy: 47 61.8%
  • Yani,memnunum

Oy: 20 26.3%
  • Nötr'üm

Oy: 4 5.3%
  • Almasam daha iyiydi

Oy: 5 6.6%
  • Aldığım için çok pişmanım, keşke almasaydım

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    76
Aracınız
Civic FC5 2019
Aynen benim küçük bir göçük vardı boya çatlamış ve göçük yapan kişi boya çatlamamış olsaydı boyası halledilir demişti

Arabama uzaktan bakıyor ve uzaktan seviyorum yaklaştıkça sempatim ince detaylardaki fason işçilik sebebiyle azalıyor. O yüzden honda yı alanda alamayanda uzaktan bakar:
Fb 7 ye nazaran ben şanzuman ve motor uyumunu çok beğendiğimi söyleyebilirim daha az bağırıyor araba ve motor bloğu tamamen dışarıda kaldığı için konfora direk etki ediyor. Daha yumaşak bir sürüş hissi veriyor. Fb7 ye nazaran daha konforlu olduğunu düşünüyorum.
En büyük sıkıntısı ise maalesef boyanın ince oluşu. Çok erken çiziliyor iz oluyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
2019 Makyajlı Eco Exe.
Araçtan genel olarak memnunum.
Yol tutuş, konfor, donanım vs harika, sadece oturumu biraz alçak kalıyor özellikle inerken bir tık zorluyor fakat tabanı şehir içinde kolay kolay sürtmüyor,
yol sesine falan da takılmıyorum, inanın hiç rahatsız etmiyor hatta, buna takılanlar sanırım daha üst segment araçtan fc5 e geçtikleri için böyle hissediyorlar diye düşünüyorum.

Benim takıldığım tek nokta;
Araçta 1500-2000 devir aralığında bir yerde bir silkme, kerkinme yapıyor, LPG ya da benzinde olması da farketmiyor.
Ayrıca özellikle sabahları motor soğukken, tatlı bir yokuşta, gaza sabit basıyor olmama rağmen devir kısa süreli gidip-gelme yapıyor, gazı kesip ya da biraz daha yüklendiğimde ise bunu bırakıyor ve hemen normale dönüyor.
1000km kontrolünde bunları Mutluhan servise aktardığımda cevaben, “vtec silkelemesi, bunlar normal” falan diyerek geçiştirdiler. Servis notu olarak dahi yazılmadı yani maalesef.
Forumda da benzer problemi yazanlar oldu fakat herkes normal falan diye cevaplıyor, bence normal değil ama en fazla ‘standartı böyle’ denilebilir maalesef.

Bunun dışında gayet güzel bir araç, memnunum.

Aynı sorun benim aracımda da mevcut. Hatta foruma yazmıştım. Çözümü yok sanırım. Aracım henüz 500 km olduğu için gitmedim Mutluhan servisine. Gidince ilk iş bu problemden bahsedeceğim. İnşallah "olur böyle şeyler" diyerek geçiştirmezler. Sağlıkla kullanın aracınızı...

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
Evet tekleme gibi bayır cıkarken yapıyor aynı seyi

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Benimki teklemeden ziyade devir saatindeki dalgalanma ana problem. tekleme olayı çok nadirde olsa giderken vuruntu şeklinde hissettiriyor kendini bir kere yapyor daha sonra kesiliyor. LPG'li olduğu için yaptığını düşünüyorum. Benzinde neredeyse hiç kullanmadım aracı. 1000 km bakımına gittiğimde bu şikayetlerimden bahsedeceğim bakalım sonuç çıkacak mı? Yoksa sallayacaklar mı merak ediyorum doğrusu.

Aracınız
Civic FC5 2017
Sanırım benım kı VTEC in sarsması cünkü düz yoldan anıden viraj donup vites kucultuyorsun

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
3,5 yaşındaki oğlum ne zaman fc5'in arkasını görse "baba bu araba neden üzgün bakıyor" diyor. :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam benim de 5 yaşındaki oğlum niye bu Honda üzgün derdi hep..biz almadığımız için derdim o dönemde fb7 vardı..şuan çok mutlu fc5 ye bizde..:))

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam bahsettiğiniz mikron değerleri fazla ince , benim araçta yerine göre değişmekle birlikte 90-120 mikron arası kalınlıkta. Fazla mı polisaj işlemine maruz kalmış diyeceğim lakin 30-40 mikron ciddi manada ince, sac kısıma çeyrek kalmış. Acaba makinenin kalibrasyonunda vs mi bir sıkıntı vardı ?
Evet boya olayı da çok doğru. Arabayı honda bayiden teslim alırken bile boyaya baktırdım. 30-40-50 mikron komple. Yani boya tabakası da çok zayıf anladığım kadarıyla. Tuhaf. Forumda ismini hatırlayamadığım kırmızı bi fc5 sahibi paylaşmıştı. Boyası darbede çatlamıştı. Ordan da belli çok ince boyalarımız.

???? ??? ???????? (??????)
???? ??? ????????? ??-? ?-???? (?????)
???? ??? ???????? ?-???? (?????)

Aracınız
Civic FC5 2018
artıları :
tasarımı çok iyi + donanımları çok iyi + yakıt iyi (fabrika çıkış lpg olması avantaj) + piyasası iyi +yol tutuşu iyi + direksiyon sürüş hissi iyi

eksileri:
boyası ince + yokuş yukarı devir dalgalanma yapıyor + her partide bi güncelleme geldi eski kullanıcılar yararlanamadı (ekran + paddle shift + yakıt göstergesi ) + kol dayama ve kapı kollarında ki kumaşlar leke belli ediyor, bagaj kapağı içerden yada kumandadan açılması bence eksiklik + jantları çok kir gösteriyor + alçakta olması uzun boylular için biraz dezavantaj +( şanzımanı korkutuyor tamiri yok değişim oluyor dendi ve pahalı o yüzden aklımda soru işareti var ?)

bunlar benim kişisel görüşlerim

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Aynı sorun benim aracımda da mevcut. Hatta foruma yazmıştım. Çözümü yok sanırım. Aracım henüz 500 km olduğu için gitmedim Mutluhan servisine. Gidince ilk iş bu problemden bahsedeceğim. İnşallah "olur böyle şeyler" diyerek geçiştirmezler. Sağlıkla kullanın aracınızı...

Öyle deseler de bastırın bence, şansınızı deneyin en azından.
Ben gittiğimde hava yağmurluydu ve test sürüşüne bu havada çıkamayız dediler, daha sonra uğrayın bakarız yine falan deyip salladılar, o sebeple ben sıkıştıramadım ama siz sıkıştırın bence.

Sağolun, hepimiz kazasız belasız kullanalım inşallah.

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Benimki teklemeden ziyade devir saatindeki dalgalanma ana problem. tekleme olayı çok nadirde olsa giderken vuruntu şeklinde hissettiriyor kendini bir kere yapyor daha sonra kesiliyor. LPG'li olduğu için yaptığını düşünüyorum. Benzinde neredeyse hiç kullanmadım aracı. 1000 km bakımına gittiğimde bu şikayetlerimden bahsedeceğim bakalım sonuç çıkacak mı? Yoksa sallayacaklar mı merak ediyorum doğrusu.

Dalgalanmayı ve vuruntuyu da benzindeyken de yapıyor, siz de bence iyice deneyip o şekilde gidin kontrole.

Geri