Otomatik viteste 2.vitese geçerken titreme

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
Cümleten s.a hayırlı bayramlar. Fb7 2013 elegance aracımdada yavaş kalkış yaptığımda sadece 1 den 2 ye geçerken çok hafif bir sarsıntı oluyor. Fakat ani hızlanmalarda sarsıntı olmuyor. Diğer vites geçişlerinde sorun yok. Sebebi nedir acaba ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@Gkn01 Şanzıman yağını değiştirdikten sonra ilk 5bin km.de nerdeyse hiçbir hissiyatım yoktu ama sonrasında araç ısındıktan sonra pedala hafif basılarak ilerlediğim durumlarda araç düşük devirde 2. vitese geçtiğinde hafiften titremeyi hissetmeye başladım. Denemelerimde benzinde daha az hissediyorum, LPGde daha fazla hissediyorum. Bence ısınmış şanzıman yağında motor gücü de düşük olduğu durumlarda oluşuyor, normal bir durum diyebilirim.

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
@Gkn01 Şanzıman yağını değiştirdikten sonra ilk 5bin km.de nerdeyse hiçbir hissiyatım yoktu ama sonrasında araç ısındıktan sonra pedala hafif basılarak ilerlediğim durumlarda araç düşük devirde 2. vitese geçtiğinde hafiften titremeyi hissetmeye başladım. Denemelerimde benzinde daha az hissediyorum, LPGde daha fazla hissediyorum. Bence ısınmış şanzıman yağında motor gücü de düşük olduğu durumlarda oluşuyor, normal bir durum diyebilirim.
Cevabınız için çok teşekkürler Hamid hocam . Şanzıman yağını ilk değiştirdiğim zaman bende hiç bu tarz sarsıntılar hissetmiyordum ama şuan hissettirmeye başladı . Pedala hafif basarak ilerdiğimde hemen hemen her vites geçişinde hissediyorum özellikle 1 den 2 ye geçişte ama hızlı kalkış yaptığımda seri gittiğimde hissetmiyorum.

Aracınız
Civic FB7 2015
Özellikle şanzıman soğukken 1 den 2 ye geçişte yapar. Daha doğrusu vuruntu değilde daha sert geçiş yapar. Bunu özellikle lpg de daha çok anlarsınız. Benzinde daha az hissediliyor. Benzin lpg ne alaka demeyin. Forumda bununla ilgili bir sürü tartışıldı

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
Özellikle şanzıman soğukken 1 den 2 ye geçişte yapar. Daha doğrusu vuruntu değilde daha sert geçiş yapar. Bunu özellikle lpg de daha çok anlarsınız. Benzinde daha az hissediliyor. Benzin lpg ne alaka demeyin. Forumda bununla ilgili bir sürü tartışıldı

tşk ederim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Bende soğukta değil tam tersi araç ısındıktan sonra hissedilir oluyor :unsure: Hissettiğimde aslında çok hafif vuruntu-titreme tarzı birşey, sanki vites atarken ayağınızı gazdan kaldırıyorsunuz gibi hissettiriyor diyebilirim. Özellikle vites geçişinde devir 2000'in altında olduğunda ve hafif yokuş mevcutsa bu durum gözlüyorum, daha yüksek devir geçişlerinde rastlamadım.

Aracınız
Civic FB7 2015
Bende soğukta değil tam tersi araç ısındıktan sonra hissedilir oluyor :unsure: Hissettiğimde aslında çok hafif vuruntu-titreme tarzı birşey, sanki vites atarken ayağınızı gazdan kaldırıyorsunuz gibi hissettiriyor diyebilirim. Özellikle vites geçişinde devir 2000'in altında olduğunda ve hafif yokuş mevcutsa bu durum gözlüyorum, daha yüksek devir geçişlerinde rastlamadım.
Bu sırada araç lpg'de mi

Aracınız
Civic FB7 2015
Eğer cevabınız evet ise bu sorun hepimizde var. Benzinde o sarsıntıyı yapmıyor. Deneyip görebilirsiniz. 2000 devir altında lpg'de vuruntu tekleme kıpraşım adına ne derseniz deyin mevcut çopumuzda. Bu sorunların hiç biri benzinde olmuyor. Test edebilirsiniz

Gkn01

0
Ad Soyad
GknK01
Aracınız
Civic FB7 2013
Eğer cevabınız evet ise bu sorun hepimizde var. Benzinde o sarsıntıyı yapmıyor. Deneyip görebilirsiniz. 2000 devir altında lpg'de vuruntu tekleme kıpraşım adına ne derseniz deyin mevcut çopumuzda. Bu sorunların hiç biri benzinde olmuyor. Test edebilirsiniz

aracın düşük devirlerde vites atarken hafif sarsıntı yapması normal yani ? çünkü bazen 2 ile 3 . vites arasındada yapıyor. Yüksek devirde vites değişirken sorun yok yani normal vites değişimi yaparken çok fazla hissedilmiyor. ama düşük devirde hissediliyor.

Geri