seramik kaplama kılcal çizik.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
[MENTION=12391]renovatio[/MENTION] bende aracı sıfır aldım ve bayide seramik kaplama yaptırdım. Öyle taş gelince koruma vs bir şey beklemeyin yandan araç taş attı hemen iz yaptı. Yağmur suyu akıp gitmesi lazım sanki seramik yağmur tanesini tutuyor.
Seramik kaplamayı bence hakkıyla yapmıyorlar yani o seramik malzemeyi ne kadar sürüp ne kadar eşit yediriyorlar muamma. İlk aldığımda yağmur tanecik tanecik olurken sonralardan araçta sanki hiçbir şey yokmuş gibi olmaya başladı.
4 ay geçmişti bende bunu şikayet ettim anlattım falan seramik kaplamayı yenilediler. Şimdi yağ gibi akıyor suyu vurunca 1-2 ay sonra tekrar aynı şey olacak mı merak ediyorum.

[MENTION=12391]renovatio[/MENTION] bende aracı sıfır aldım ve bayide seramik kaplama yaptırdım. Öyle taş gelince koruma vs bir şey beklemeyin yandan araç taş attı hemen iz yaptı. Yağmur suyu akıp gitmesi lazım sanki seramik yağmur tanesini tutuyor.
Seramik kaplamayı bence hakkıyla yapmıyorlar yani o seramik malzemeyi ne kadar sürüp ne kadar eşit yediriyorlar muamma. İlk aldığımda yağmur tanecik tanecik olurken sonralardan araçta sanki hiçbir şey yokmuş gibi olmaya başladı.
4 ay geçmişti bende bunu şikayet ettim anlattım falan seramik kaplamayı yenilediler. Şimdi yağ gibi akıyor suyu vurunca 1-2 ay sonra tekrar aynı şey olacak mı merak ediyorum.
aynı şikayetler hocam.. ben beklentiyi fazla tutmuşum. yalnız seramiği komple mi yenilediler? seramiğin üstüne tekrar yapılması için pasta ile alttakini almaları gerekmiyor muydu? valla bende gideyim diyorum ama yeni araca yeniden pasta attırmak istemiyorum. atmadan yapılıyorsa araba da kılcal çizikler var o nasıl hallolacak.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Aracı sürekli elimle yıkamıştım çizik pek yoktu nasıl yapıldı bilmiyorum da eskisinden daha iyi şimdi. Yeniden yapılıyorsa ufak bir pasta lazım yoksa öyle direk üstüne yapılmıyor sıfır olunca sıkıntı olmuyordu. [MENTION=12391]renovatio[/MENTION]

hocam bu çizikler tampon damı yoksa kaporta bölgesinde demi var? ben daha çok tamponda yaşıyorum bu sorunu, kaporta bölgesini zaten koruyan bişey olduğuna inanmıyorum. belli ki kaliteli seramik kullanılmadı bende, onlarında kalite scalası varmış. en fazla biraz parlaklığı var, koruma felan hikaye. o kadar elde yıkıyorum sonax şampuanla ve cila atıyorum her yıkamadan sonra Seramiğe bişey olmasın diye.. yani o mu bizi koruyor biz mi onu koruyoruz belli değil. geçmiş olsun bu arada.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam merhabalar, kusura bakmayın geç oldu cevap biraz. Çizikler direk motor kaputu üzerindeler, açıkçası daha da detaylı bakıp sinir krizi geçirmek istemedim. İlk baktığın yer motor kaputuydu, 3 4 tane bu şekilde çizik var sırf kaputta. Hatta daha da komik olan bir durumu söyleyeyim, motor kaputunun üzerinde taş izleri var. Neymiş, seramik kaplama taş izlerine karşı koruyormuş. Yerim öyle seramik kaplamayı :) Kesinlikle hondanın kendisinde yapılmasını önermiyorum bu işlemi. Belli ki ya işlerini doğru düzgün yapmıyorlar, ya malzemeleri berbat ya da seramik kaplama hikayeden başka bir şey değil. Motor kaputuna koruma yaptırmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Benim gibi mağdur olup üzerine 2. seramik kaplama işlemini yaptırıp hem arabanızın zaten kalitesiz olan boya kalınlığından, hem de sinir krizi geçirerek kaybettiğiniz sağlığınızdan olmasınız :)

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri