Yalıtım ve yol sesi

Aracınız
Civic FC5 2018
Dizel hatchback mi hocam ? İngiltere uretimiyse belki bizdekilere nazaran bir tik daha iyidir. Yada yeni asfaltta kullaniyorsunuzdur araci bi bozuk satiha girin yada kaldirim tasi doseme olan yerlere araba sanki degirmene donuyor
emoji16.png
Daha bugun yol sesini bakima gidince sordum satis danismanina nasil kesecez dedim yola cikmayacan dedi guldu abi michelin yada nokian lastik al ama yine de tam gitmez malesef dedi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

degirmene donuyor ,, bu tabiriniz güzel bende aracı alalı 2 gün oldu bundan önceki aracım seat leon du...
fc5 dizel otomatik aldım ben 2000 km muazzam şekilde sessiz lastik sesi hiç almıyor arabayı incelediğimde kapı içleri arka davlumbaz arabaının zemininde yalıtım var daha önceki arabam leon du onda kat kat sessiz
merhaba hocam bende de 2013 leon var şimdi executive lpg li civic aldım. arabada bana göre tek sıkıntı ve kafama taktığım nokta şöyle ki diyelim ki yolda çok ufak taşlar veya toz toprak var aracın içindeymiş gibi hissediyorum öyle bir ses geliyor ki... metallere çarpıyor taş toprak ses çıkarıyor... leonda böyle birşeye asla rastlamadım. sizin aracınızda böyle bir duruma denk gelmediniz mi?

Aracınız
Civic FC5 2018
degirmene donuyor ,, bu tabiriniz güzel bende aracı alalı 2 gün oldu bundan önceki aracım seat leon du...

merhaba hocam bende de 2013 leon var şimdi executive lpg li civic aldım. arabada bana göre tek sıkıntı ve kafama taktığım nokta şöyle ki diyelim ki yolda çok ufak taşlar veya toz toprak var aracın içindeymiş gibi hissediyorum öyle bir ses geliyor ki... metallere çarpıyor taş toprak ses çıkarıyor... leonda böyle birşeye asla rastlamadım. sizin aracınızda böyle bir duruma denk gelmediniz mi?

Benm eski aracım poloydu onda böle bişey yoktu. şuan sıfır eco elegance aldım dediğiniz olayı bende yaşıyorum ufacık taşlardan çıtır çıtır çarpıyor ve inanılmaz duyuluyor

Ezelden beri toyota ya da honda kullanırım. Ses yalıtımı kötü bu araçların maalesef. Ama makyajsız son kasa corollaya göre iyi diyebilirim. Kış lastiği fiyatları yüzünden, bu sene petlas takmak zorunda kaldım. Ses çok arttı. Özellikle Kadıköy-Tuzla yönü Tem otoyolundaki asfalt yüzünden, aracın içinde durulmuyor neredeyse.

Srkn55

0
Aracınız
Civic FC5 2018

leondan sonra lpg li hondaya nasıl alıştın gitme konusunda tsi motor çok iyi neyse benim leon mk2 kasaydı ses fazla alıyordu özellikle goodyear lastik aldım yumuşak ki ses almasın diye honda dizel otomatik yalıtımı bence güzel ama bu soğuk havalarda biraz almaya başladı

Aracınız
Civic FC5 2018
leondan sonra lpg li hondaya nasıl alıştın gitme konusunda tsi motor çok iyi neyse benim leon mk2 kasaydı ses fazla alıyordu özellikle goodyear lastik aldım yumuşak ki ses almasın diye honda dizel otomatik yalıtımı bence güzel ama bu soğuk havalarda biraz almaya başladı
leon dizel dsg vardı bende , alışma şöyle birşey , önce kendini alıştırıyorsun yani dizel araç torku ile benzinli aracın ivmelenmesini karşılaştırmam gerektiğini kafamda oluşturdum zaten :) ayrıca performans olarak memnunum ben beklentimin üzerinde. tek sıkıntı toz taş vs küçük parçaların lastikten girerek metallere çarpıp
ses yapması

Aracınız
Civic FC5 2018
Benm eski aracım poloydu onda böle bişey yoktu. şuan sıfır eco elegance aldım dediğiniz olayı bende yaşıyorum ufacık taşlardan çıtır çıtır çarpıyor ve inanılmaz duyuluyor
çözüm bulursanız paylaşırsanız sevinirim. sıfır araç olduğu için sanayiye sokmayacağım 1000 km bakımında serviste soracağım

ywzckr

0
çözüm bulursanız paylaşırsanız sevinirim. sıfır araç olduğu için sanayiye sokmayacağım 1000 km bakımında serviste soracağım

Servis altina izolasyon yapalim derse izolasyon ne diye sorun pütür atıcaz derseler yaptırmayın ses için işe yaramıyor sadece korozyona faydası olur.

Aracınız
Civic FC5 2018
Servis altina izolasyon yapalim derse izolasyon ne diye sorun pütür atıcaz derseler yaptırmayın ses için işe yaramıyor sadece korozyona faydası olur.

bilgi için teşekkürler hocam ama mantıken taşlar metal aksama çarpıp ses yapacağına pütür yapılan kısma çarpıp metal sesini azaltmaz mı ?

ywzckr

0
bilgi için teşekkürler hocam ama mantıken taşlar metal aksama çarpıp ses yapacağına pütür yapılan kısma çarpıp metal sesini azaltmaz mı ?

Soyle dusun hocam putur zift gibi ustune 1mm kapliyorsun anca, bir tepsinin ustune birkac yaprak kagit koy ustune metalle vur yine cinlama duyarsin. Tekerin firlattigi tas hizla carpiyor puturun titresim onleme ozelligi pek yok o yuzden %10 azaltsa bile isine yaramaz. Ben yaptiran cok kisinin ayri ayri forumlarda yazilarini okudum davlumbaz ici ve arac altina hicbiri ses gitti yada azaldi dememis. Buradada serviste yaptiran @UK61 di sanirim moderatorlerden var o da ses icin pek bise degismedi demisti.
Ses sadece izolasyonla azaliyor, davlumbazlari sokup icine bitum ve epdm dosemek lazim ben yapicam ama bu ara asiri odemelerim vardi butce ayiramadim. Alacaklarimi alinca planlarim arasinda var yapinca karsilastirma konusu acacam forumda.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
@ywzckr yorumlarına katılıyorum ben yaptırdım ama verimli olmadı. Davlumbaz içi dahil yapmalarına rağmen abartı bir fark göremedim. Yapılacak işlem iç dış komple bagaj kapı içi falan olmalı ve malzeme kaliteli kullanılmalı yoksa ufak farkları kulak ile anlamak çok zor. Bunları yaparken aracın lastiklerinin de iyi olması muhakkak şart. Yumuşak hamurlu ve uygun psi da bulunan lastik çok fark ettiriyor. @gkhndsc

Geri