Civic FD6 Yanal Kayma

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar benim de bir süredir dikkatimi çekiyor. Aracım 2013 model FB7. Yolda giderken herhangi bir bozuk yerden veya küçük tümseklerden geçerken arka taraf sanki hafiften yana kayıyor gibi. Bulunduğum şehir küçük bir yer. Ne yapmamı önerirsiniz? Herhangi bir rot balans yapan yer ne kadar güvenilir olur? Kışlık lastikleri de değiştircem birkaç güne..

Aracınız
Civic FD6 2010
Bu hissiyatı bende yaşıyorum. Amortisör mü yoksa salıncaklar mı sıkıntılı? Çözüme ulaşan arkadaş detay paylaşabilir mi?

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Arkadaşlar birinci sırada amortisör var yanal kaymada değişecek. Örnek vericek olursak şerit çizgilerin üzerinden geçerken sanki çizginin üstünden kayıyormuş hissiyatı verir araba.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar birinci sırada amortisör var yanal kaymada değişecek. Örnek vericek olursak şerit çizgilerin üzerinden geçerken sanki çizginin üstünden kayıyormuş hissiyatı verir araba.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yanal kayma experde çıkmış zaten. Ben dikkat etmemişim. Arkada baya var.

Ekli dosyalar

• z2PIQ-21.jpg
    z2PIQ-21.jpg
    95 KB · Görüntüleme: 91

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Üst salıncak ve üst salıncak burçlarına bağlı olabilir. Toe açısının bozukluğu da etkileyebilir.
Amörtisör çalışma oranı nasıl görünüyor?

Aracınız
Civic FD6 2010
Üst salıncak ve üst salıncak burçlarına bağlı olabilir. Toe açısının bozukluğu da etkileyebilir.
Amörtisör çalışma oranı nasıl görünüyor?

Amortisörler normalinde nasıl olduğunu bilmediğim için birşey diyemiyorum hocam.

Salıncaklara da baktırmam gerekecek sanırım. Yolda hiç sorun yok ama kasis ya da çukur içinden geçince sağa doğru bir miktar gidip geliyor arka taraf.

Geri