Yeni Honda Civic FE Kasa

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracın dış ortam görüntüleri düşmeye devam ediyor,

Bu haberde dikkatimi çeken 3 önemli nokta var, aşağıda kendimce çevirmeye çalıştım, anlamda hata varsa kusura bakmayın,
@İsmail Beşiroğlu hocam çevirimi kontrol edip hataları düzeltebilirseniz sevinirim.

• Civic features a laser brazed roof for the first time, employing Honda’s latest technology for this process that joins the roof to the body side panels for a seamless exterior appearance and an even stronger vehicle body.
  • Civic, kusursuz dış görünüm ve daha güçlü bir araç gövdesi için tavanla gövde yan panellerinin birleşim işlemi için Honda’nın en son teknolojisini kullanan ilk kez lazerle lehimlenmiş bir tavana sahiptir.
Anladığım kadarı ile tavan ve yan panellerin daha kusursuz ve rijit birleştirilmesi için lehimleme ve otomasyon seviyelerini arttırmışlar.
  • For the first time, HCM is applying spray foam to hollow portions of the Civic Sedan body structure to reduce noise transmission, helping create the quietest Civic in history.
  • HCM, gürültü iletimini azaltmak ve tarihteki en sessiz Civic'i yaratmaya yardımcı olmak için Civic Sedan'ın gövde yapısının iç boşluklarına ilk kez sprey köpük uygulaması yapmaktadır.
VAG grubu araçlardan aracın genel titreşimin azalması ve ses izolasyonu için şasi içi boşluklarda köpük uygulaması yapıldığını duymuştum, Honda'nın Civic'te bu uygulamaya geçmesi izolasyon açısından ciddi iyileşme göstergesi olabileceğinin bir göstergesi olabilir.
  • Extensive use of aluminum, including an aluminum hood for the first time in the Civic Sedan, helps enhance fuel efficiency.
  • Civic Sedan'da yakıt verimliliğini artırmaya yardımcı olma amacıyla ilk kez alüminyum kaput da dahil olmak üzere kapsamlı alüminyum kullanılmıştır.
Alüminyum kaput olmak üzere muhtemelen aracı hafifletmek için farklı alanlarda alüminyum kullanılmasını da önemli buluyorum.

Üretimle ilgili bu 3 gelişmenin araca ne gibi katkılar sunabileceği hakkında @seckins33 ve @Fsevim81 hocalarımın da yorumlarını bekliyorum :)
@m2hamid hocam bu tarz açıklamalar bana her zaman abartı gelmiştir. Şahsi fikrim, aracın canlısını görünce son kullanıcı için aman aman bir fark olacağını düşünmüyorum. Alüminyum kaput olayına gelince, bende diğer arkadaşların dediği gibi avantajından çok dezavantajı olduğunu düşünüyorum. Biz Avrupada veya Amerika'da yaşamıyoruz. Bizim kaput eğilirse düzelttiririz. Hemen değişim baya masraflı iş.

Aracınız
Civic FD6 2010
Teknik açıklamalı kıymetli yorumlarınız için teşekkürler hocam :)

Malzeme konusunda eski kasalardaki arka tampon demirinin çıkarıldığını gördükten sonra pes demiştim, o nedenle çamurluk kaplaması çıksa çok şaşırmam ?
Yanlız motor havuzundaki çamurluk üstü kapak FC kasa tanıtıldığında da Amerika modellerinde mevcut değildi, bence bu tip izolasyon parçaları hatchback kasa gibi daha çok Avrupa pazarına gönderilecek araçlarda kullanılıyor.

Örneğin 2016 yılındaki AutoGuide Civic FC5 inceleme fotolarında çamurluk üstü kaplama yok, boş :)
2016-Honda-Civic-LX-12.jpg

Yeni FE kasada çamurluk üstü bölgedeki açıklık daha az gibi duruyor, sanki ön amortisör kuleleri arası mesafe artmış gibi bir görüntü var, ya da çamurluk daha düz bir yapıda olduğu için göz yanılması var, tam anlayamadım :)
2022-civic-sport-touring-28-1619201131.jpg
FC kasadaki ön koruma plastigide uçmuş FE kasayla beraber ?
Şöyle bir spoyler vereyim: yeni jazz crosstar hybrid cvt kombininde doluya yakın paketteki aracı inceleme test etme fırsatıyla gördüklerimi ufak bir şekilde aktarayım.
Eski jazz a oranla malzeme kalitesi düşmüş. Ön kapılarda bile Dacia gibi komple sert kapı döşemesi kullanılmış mesela. Güncel kasada yumuşak döşemeydi. Yeni kasayla beraber uçmuş gitmiş.
Ön a sütünü plastik kaplama olmuş saç altında kalmış.
Aracın kapı içlerinde motor kaputu içlerinde ve bagaj kapağı içlerinde boya üzerinde vernik yok. Bildiğin bazkat boya kalmış verniksiz?
Ön kapı tutacakları mat sert plastik olmasına rağmen arka kapı tutamaclari piano black olmuş garip geldi anlam veremedim?
Hybrid mükemmel olmuş sessiz sedasız cvt ile güzel olmuş. Motor sesi aynı kabine aynı şiddette geliyor ? yol sesini deneyimleyemedim.
Baktığımiz zaman Civic parasina satılan arabanın çok da farklı olmadığını sezinledim ama uzun dönem kullanıcıları daha iyi yorumlarlar.
Malesef ki bagzi şeyler gelirken bir çok şeyde gidiyor kasa yenilemede. İnşallah sınıf atlatacak kadar olur yeni kasa ama bu seferde ulaşılacak gibi seviyelerde olmaz fiyatı herhalde.
Arabası olan için hadi neyse de hiç arabası olmayan insanların araç almaları artık gitgide zorlaşıyor sanki?
Daha kalitesiz araçlara daha fazla vermek zorunda kalıyoruz .
FC kasada bile makyajda eksilen şeyler var özellikle turbo araçlarda. Alttaki yalıtımı komple aldılar bagaj üzerindeki spoyleri bile aldılar kırmızı kadranı bile aldılar ne diyeyim şaşırt bizi eyy Honda ?

Fc5 kasa ilk çıktığında çok beğenerek aldım. Sonrasında göçük skandalı ile karşılaştık. Hondanın tavrı malum. Kullanıcı hatası dediler.
Ben mahkemeye vermedim. Ama verenler bilirkişi raporu ve mahkeme onayı ile araçların kusurlu üretim olduğunu tescilledi.

Ben bir daha honda almam ama hangi marka olursa olsun yeni kasa çıkarmış arabaya bir süre soğuk bakarım.
Müsteri geri dönüşlerini bekler kullanıcıların bildirdikleri sıkıntıları takip ederim.
Makyaj gördükten sonra almak gerektiğini düşünüyorum.
Dost tavsiyesi sadece. Damdan düştüm bir kere.

LG-H810 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Fc5 kasa ilk çıktığında çok beğenerek aldım. Sonrasında göçük skandalı ile karşılaştık. Hondanın tavrı malum. Kullanıcı hatası dediler.
Ben mahkemeye vermedim. Ama verenler bilirkişi raporu ve mahkeme onayı ile araçların kusurlu üretim olduğunu tescilledi.

Ben bir daha honda almam ama hangi marka olursa olsun yeni kasa çıkarmış arabaya bir süre soğuk bakarım.
Müsteri geri dönüşlerini bekler kullanıcıların bildirdikleri sıkıntıları takip ederim.

Göçük mevzusunda çok haklısın sırf o konu yüzünden benimde Honda' ya güvenim kalmadı şimdi tork konvertörlü tam otomatik şanzıman olsa gözüm kapalı alırdım yani para yetişse ama CVT bozulursa tamiri yok şimdi ufacık göçük meselesini büyütüp Hondaseverleri küstüren bu firmaya nasıl güveneyipte Cvt şanzımanlı araç alayım kullanıcı hatası kelimesi bile adamı delirtmeye yeter :)

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok

Kesinlikle en doğru yorum.
Özellikle Honda alacaksan kesinlikle o kasanın makyajlısını alacaksın. Ne kadar eksiği varsa gideriliyor, öncekinde opsiyon olan şeyler de standart oluyor.
FD6, FB7, FC5 hepsinin makyajlısına bakın donanımı ve kalitesi daha iyi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kesinlikle en doğru yorum.
Özellikle Honda alacaksan kesinlikle o kasanın makyajlısını alacaksın. Ne kadar eksiği varsa gideriliyor, öncekinde opsiyon olan şeyler de standart oluyor.
FD6, FB7, FC5 hepsinin makyajlısına bakın donanımı ve kalitesi daha iyi.
FD6-FC5 için doğru ama FB7 hususunda bu belirttiğiniz geçerli değil.
FB7 kasada bildiğim kadarı ile makyajsız versiyona göre giderilen bir kronik hata yok, sadece ufak tefek eklemeler mevcut (menü dilinin türkçe olması, ön gögüsün siyah renge dönmesi, multimedia sistemine bluetooth ve hands free eklenmesi) ancak bunun yanında maliyeti azaltmak için kaldırılan parçalarda var (alt karter-koruma plakaları, yedek sigortalar ve kapı toz fitilleri makyajlı modellerde yok).

Aracınız
Civic FC5 2020
FC kasadaki ön koruma plastigide uçmuş FE kasayla beraber
Şöyle bir spoyler vereyim: yeni jazz crosstar hybrid cvt kombininde doluya yakın paketteki aracı inceleme test etme fırsatıyla gördüklerimi ufak bir şekilde aktarayım.
Eski jazz a oranla malzeme kalitesi düşmüş. Ön kapılarda bile Dacia gibi komple sert kapı döşemesi kullanılmış mesela. Güncel kasada yumuşak döşemeydi. Yeni kasayla beraber uçmuş gitmiş.
Ön a sütünü plastik kaplama olmuş saç altında kalmış.
Aracın kapı içlerinde motor kaputu içlerinde ve bagaj kapağı içlerinde boya üzerinde vernik yok. Bildiğin bazkat boya kalmış verniksiz
Ön kapı tutacakları mat sert plastik olmasına rağmen arka kapı tutamaclari piano black olmuş garip geldi anlam veremedim
Hybrid mükemmel olmuş sessiz sedasız cvt ile güzel olmuş. Motor sesi aynı kabine aynı şiddette geliyor yol sesini deneyimleyemedim.
Baktığımiz zaman Civic parasina satılan arabanın çok da farklı olmadığını sezinledim ama uzun dönem kullanıcıları daha iyi yorumlarlar.
Malesef ki bagzi şeyler gelirken bir çok şeyde gidiyor kasa yenilemede. İnşallah sınıf atlatacak kadar olur yeni kasa ama bu seferde ulaşılacak gibi seviyelerde olmaz fiyatı herhalde.
Arabası olan için hadi neyse de hiç arabası olmayan insanların araç almaları artık gitgide zorlaşıyor sanki
Daha kalitesiz araçlara daha fazla vermek zorunda kalıyoruz .
FC kasada bile makyajda eksilen şeyler var özellikle turbo araçlarda. Alttaki yalıtımı komple aldılar bagaj üzerindeki spoyleri bile aldılar kırmızı kadranı bile aldılar ne diyeyim şaşırt bizi eyy Honda
Eksilen şeyler neler hocam

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Sedan kasa modellerin fiyati ve satis tarihi belirlenmis ve araclarin bayilere gonderimi baslamis.
2.png3.jpg

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Sedan kasa modellerin fiyati ve satis tarihi belirlenmis ve araclarin bayilere gonderimi baslamis.
Ekli dosyayı görüntüle 265120Ekli dosyayı görüntüle 265121

Yani en dolu paketinin vergisiz fiyatı Türkiye’de 240.000 TL mi olacak? Vergiyle ne kadar olur acaba? ?

Geri