3000-4000 aralığında anlık gaz kesme neden olur?

Aracınız
Civic FB7 2015
İyi akşamlar arkadaşlar. Bende iki hafta önce 2015 model fb7 civic eco elagance alarak aranıza katıldım. 65 binde ve otomatik. Benim sorum şu olacak. D konumunda iken dururken dip gaz yapıp kalkış yaptığım zaman 1.viteste devir 4000 civarında yada o aralıklarda anlık gaz kesmesi mi desem hafif bir aralık veriyor sonra ise hiç kesinti yapmadan devir çevirmeye devam ediyor. Sanki Manuel vitesli araçlarda debriyaja anlık basıp çekiyormusuz gibi. Sanki orda ikinci vitese geçiyor sanıyorum ama değil. Şanzımanda vuruntu titreme hiçbir şey yok. Normal kalkışta ise bu anlattığım olay olmuyor. Diğer viteslerde de yok. Acaba kavramayı mı ayarlıyor. Araç 3 ay önce servise bakım için gitti ve şanzıman yağı değişti. Özelliği mi bu bilemedim. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Arkadaşım sorun hala devam ediyor mu. Benim sorunum hala devam ediyor. Buji bobin değişti, subap ayarı yapıldı, rutin bakım yapıldı, gaz ayarı yapıldı (gerçi benzinde de aynı durum var ne olur ne olmaz diye yaptırdım). Bayramdan sonra yetkili servise gitmeyi düşünüyorum. Bu işlemlerden sonra dip gazda sorun kalmadı fakat dip gaz dışı kullanımlarda hala mevcut. Sorunu çözdüysen cevabını bekliyorum.
kafa burkma gibi bi durum aynisi benimde başıma geldi arabanın lpg enjektörlerine giren gaz miktarının yetersizliğinden oluyor güzel bi lpg ciye probleminizi anlatın hemen pc ye bağlayarak hallediyorlar para bile almıyorlar

SM-C7100 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşım sorun hala devam ediyor mu. Benim sorunum hala devam ediyor. Buji bobin değişti, subap ayarı yapıldı, rutin bakım yapıldı, gaz ayarı yapıldı (gerçi benzinde de aynı durum var ne olur ne olmaz diye yaptırdım). Bayramdan sonra yetkili servise gitmeyi düşünüyorum. Bu işlemlerden sonra dip gazda sorun kalmadı fakat dip gaz dışı kullanımlarda hala mevcut. Sorunu çözdüysen cevabını bekliyorum.
Bu sorun ile ilgili 20 servisle görüştüm hepsi getirin bakalım diyor. Henüz gitmedim. Ama sorun olarak görmüyoruz dediler ne alakaysa

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
kafa burkma gibi bi durum aynisi benimde başıma geldi arabanın lpg enjektörlerine giren gaz miktarının yetersizliğinden oluyor güzel bi lpg ciye probleminizi anlatın hemen pc ye bağlayarak hallediyorlar para bile almıyorlar

Peki sizin de benzinde kullanırken aynı problem gerçekleşiyor muydu. İki LPG'ciye gittim ikisine de benzinde de yapıyor dedim o zaman bizlik bir şey yok dediler yine de ayar yaptırdım ikisine de ve düzelmedi.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Bu sorun ile ilgili 20 servisle görüştüm hepsi getirin bakalım diyor. Henüz gitmedim. Ama sorun olarak görmüyoruz dediler ne alakaysa

Gerçekten inanılmaz. Dayımda da aynı araç var aynı model her şeyi aynı fakat onda böyle bir durum yok. Kendileri de bulamayınca sorun olarak görmüyorlar herhalde. Fren müşüründen de şüpheleniyorum ama daha kontrol ettirmedim. Çünkü bu dediğim problem dışında hiç bir sıkıntı yok araçta.

Aracınız
Civic FB7 2015
Peki sizin de benzinde kullanırken aynı problem gerçekleşiyor muydu. İki LPG'ciye gittim ikisine de benzinde de yapıyor dedim o zaman bizlik bir şey yok dediler yine de ayar yaptırdım ikisine de ve düzelmedi.
Bende benzinde de yapıyor

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Çözüme kavuştum sonunda. Honda Efe'ye gittim bilgisayara bağlandı araç, boğaz kelebeği temizleme işlemi ve hava filtresi borusu çatlamış onu bantladılar parça yokmuş ellerinde, güncel program atıldı, hava filtresi değişti ve çok şükür sorun ortadan kalktı. Umarım aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için de çözüm olur. Saygılar.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Çözüme kavuştum sonunda. Honda Efe'ye gittim bilgisayara bağlandı araç, boğaz kelebeği temizleme işlemi ve hava filtresi borusu çatlamış onu bantladılar parça yokmuş ellerinde, güncel program atıldı, hava filtresi değişti ve çok şükür sorun ortadan kalktı. Umarım aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için de çözüm olur. Saygılar.
Geçmiş olsun, faydalı paylaşımınız için teşekkürler (y)
FD6 kasalarda hava filtre borusu çatlağını hiç duymamıştım ancak FB7lerde sizinle birlikte 3 yada 4. hava filtresi çatlağı vakası görüyorum :unsure: Cidden enteresan :unsure:

güncel program ne oluyor acaba ?

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Geçmiş olsun, faydalı paylaşımınız için teşekkürler (y)
FD6 kasalarda hava filtre borusu çatlağını hiç duymamıştım ancak FB7lerde sizinle birlikte 3 yada 4. hava filtresi çatlağı vakası görüyorum :unsure: Cidden enteresan :unsure:
Ben teşekkür ederim, ne demek.
Ben de duyduğumda şaşırdım, ailede çok Honda var ama hiç denk gelmemişti. Neyse ki ufak tefek bir şey.

Geri