3000-4000 aralığında anlık gaz kesme neden olur?

Aracınız
Civic FB7 2015
İyi akşamlar arkadaşlar. Bende iki hafta önce 2015 model fb7 civic eco elagance alarak aranıza katıldım. 65 binde ve otomatik. Benim sorum şu olacak. D konumunda iken dururken dip gaz yapıp kalkış yaptığım zaman 1.viteste devir 4000 civarında yada o aralıklarda anlık gaz kesmesi mi desem hafif bir aralık veriyor sonra ise hiç kesinti yapmadan devir çevirmeye devam ediyor. Sanki Manuel vitesli araçlarda debriyaja anlık basıp çekiyormusuz gibi. Sanki orda ikinci vitese geçiyor sanıyorum ama değil. Şanzımanda vuruntu titreme hiçbir şey yok. Normal kalkışta ise bu anlattığım olay olmuyor. Diğer viteslerde de yok. Acaba kavramayı mı ayarlıyor. Araç 3 ay önce servise bakım için gitti ve şanzıman yağı değişti. Özelliği mi bu bilemedim. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Vtec açmak için özel bir çabaya gerek yok otomatik devri geldimi aktifleşiyor, sizin kasa araçlarda 5000-5500 devir bandında devreye giriyor diye biliyorum.
Daha doğrusunu VTEC kullanıcısı @h.k_ahmet @seckins33 hocalarıma sormak lazım :)
Bu sorunun cevabını yetkili servis dahil net olarak bilmiyor ? Ancak farklı forumlardan ve diğer kullanıcılardan edindiğim bilgilere göre, bende 5000~5500 devirde açıyor diye biliyorum. Fakat i-vtec motorlu olanlar sıkıştırma durumuna göre her devirde açabiliyor.

Aracınız
Civic ES7 2004
Bu sorunun cevabını yetkili servis dahil net olarak bilmiyor ? Ancak farklı forumlardan ve diğer kullanıcılardan edindiğim bilgilere göre, bende 5000~5500 devirde açıyor diye biliyorum. Fakat i-vtec motorlu olanlar sıkıştırma durumuna göre her devirde açabiliyor.
yani otomatikte 5000 e gelince vtec açıcak

İyi akşamlar arkadaşlar. Bende iki hafta önce 2015 model fb7 civic eco elagance alarak aranıza katıldım. 65 binde ve otomatik. Benim sorum şu olacak. D konumunda iken dururken dip gaz yapıp kalkış yaptığım zaman 1.viteste devir 4000 civarında yada o aralıklarda anlık gaz kesmesi mi desem hafif bir aralık veriyor sonra ise hiç kesinti yapmadan devir çevirmeye devam ediyor. Sanki Manuel vitesli araçlarda debriyaja anlık basıp çekiyormusuz gibi. Sanki orda ikinci vitese geçiyor sanıyorum ama değil. Şanzımanda vuruntu titreme hiçbir şey yok. Normal kalkışta ise bu anlattığım olay olmuyor. Diğer viteslerde de yok. Acaba kavramayı mı ayarlıyor. Araç 3 ay önce servise bakım için gitti ve şanzıman yağı değişti. Özelliği mi bu bilemedim. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim
abi lpg li ise aracın gaz ayarını bi kontrol ettir hatta mümkünse yolda test ettir çünkü enjektörlerden bile kaynaklı olabilir

SM-C7100 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
i-vtec'te zaten 4 kademe olarak çalışıyor, her devir bandında farklı özellikte vtec sistemini kullanıyor :)
Bu nedenle i-vtec rutin düşük devirli kullanımda klasik vtec'ten daha atak hissettirir ama tüketimi biraz daha fazladır.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
arkadaşlar 2004 honda civic benzin otomatiklerde Vtec nasıl açılır?

4000 devirde d3 te bi süre gidip sonra d ayıp gazı köklemek mi lazım?
Doch vtecler 5500 dd (rahat hissedilir)
Vtec E 3200 dd (soch vtec)
İ-vtec (soch vtec) ilk 1-2-3 ekonomik dip gaz basınca 4. Zamana geçer tam performans elde dersiniz.
Vtec-E motorları ekonomik olarak tasarladığı için geçiş pek hissedilmiyor.
Aracınızı güçlü kullanmak istiyorsanız düşük vites yüksek devir kullanmanız lazım. 4.000 ile 6.000 devir arası. Otomatik kullanmadım. Nasıl olur bilmiyorum bende manuel var. Normal giderken vites küçült gazı kökle nitro yapmış gibi olur.
Birde açık ve kapalı sistem olayı var. Normal gazlamada ekonomik gidilir. Gaz pedalına tam basıldığında açık sisteme geçer. Oksijen sensörleri iptal olur. Yakıt miktarını arttırır. Gelsin performans.
Rampa çıkarken uygun vites ile 4.500 devirde çıkılır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:
Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Arkadaşım sorun hala devam ediyor mu. Benim sorunum hala devam ediyor. Buji bobin değişti, subap ayarı yapıldı, rutin bakım yapıldı, gaz ayarı yapıldı (gerçi benzinde de aynı durum var ne olur ne olmaz diye yaptırdım). Bayramdan sonra yetkili servise gitmeyi düşünüyorum. Bu işlemlerden sonra dip gazda sorun kalmadı fakat dip gaz dışı kullanımlarda hala mevcut. Sorunu çözdüysen cevabını bekliyorum.

Geri