Civic FC5 Civic FC5 40.000 km bakımı

Dün itibarıyla ben de 40 bin bakımını nitko Çorlu da yaptırdım. Standart işlemler dışında subap ayarı ve şanzıman yağı değişimi vardı. 2400 tl fiyat verildi(Lpg işlemleri hariç). Bemzin pompasını şubat ta indirim olursa o zamana bıraktım. Ödemede ikram yapıldı biraz. Klima da soldan soğuk hava gelmiyordu radyatör değişimi oldu garantiden. Umarım dayanır. Bu radyatör bu kasa sahiplerinin başını çok ağrıtacak gibi. Ben oradayken 2-3 müşteri daha benzer şikayetler dile getirdi. Servisten ve hizmetten memnun kaldım. İletişim konusunda sorun yaşamadım. Tavsiye ederim.
kazasız günler tüm arkadaşlara.

EsDuYu

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2018
40000 bakımın da artık Honda servise gitmemeye karar verdim şuan Bosch Car da 650 liraya yaptırıyorum. Subap ayarını sordum arabayı çalıştırıp baktı gerek yok dedi, şanzuman yağı 25000 de değişmişti zaten seneye 50000 de değişirim fren hidroliği için de 50000 de yaparsınız gerek yok dediler.

Aracın 3. Yılı doldu bundan sonraki garanti sadece şanzuman kapsadığı için gerek görmedim, servis bakımının faydasını sadece geçen sene sürücü koltuğu deforme olduğu için garanti den derisi değişti burda gördüm birde depo kapağı kilit motoru arıza yapmıştı o da garantiden değişmiş di ama 3 yıl dolduğu için artık bunlar ilgi alanlarına girmiyor.

Sadece 30 TL 'ye KOMBİNE' nizi aldınız mı?

Aracınız
40000 bakımın da artık Honda servise gitmemeye karar verdim şuan Bosch Car da 650 liraya yaptırıyorum. Subap ayarını sordum arabayı çalıştırıp baktı gerek yok dedi, şanzuman yağı 25000 de değişmişti zaten seneye 50000 de değişirim fren hidroliği için de 50000 de yaparsınız gerek yok dediler.

Aracın 3. Yılı doldu bundan sonraki garanti sadece şanzuman kapsadığı için gerek görmedim, servis bakımının faydasını sadece geçen sene sürücü koltuğu deforme olduğu için garanti den derisi değişti burda gördüm birde depo kapağı kilit motoru arıza yapmıştı o da garantiden değişmiş di ama 3 yıl dolduğu için artık bunlar ilgi alanlarına girmiyor.

Sadece 30 TL 'ye KOMBİNE' nizi aldınız mı?
Hocam fiyat iyi, yaklaşım iyi fakat subap işi olmamış. Evet çalışır vaziyette plastiğe elleyerek gerek görülmeyebilir ama kesin karar lpg obd bağlantısındadır. Laptopla obd ye girildiğinde subap değerleri görünür ve o zaman karar verilir.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
2018 eco exe aracımın 40.000 km bakımını bugün İzmit Haldız’da yaptırdım. Rutin bakım harici subap ayarı yapıldı. Motor yağı olarak Castrol kullanıyorlar. Normalde bakım için 1.500 TL, subap ayarı için ise 300 TL söylenmişti. Az da olsa iskonto yaptılar ve toplam 1.715 TL tuttu. Detaylı listeyi aşağıda paylaşıyorum. Bu arada şanzıman yağı öncesinde değiştiğinden listede yer almıyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Oguz6

0
Aracınız
Arkadaşlar 40 bin bakım için Honda borayı aradım rutin bakım 1700 subab ayarı 700 fren hidrolik 300 fiyat verdi @Ferrer arkadaşımız 1700 TL yaptırmış anlamadım tavsiyesiniz nedir

Aracınız
Civic FC5 2018
Çok yüksek fiyat bence. Başka servis alternatifiniz varsa arasaydınız. Ayrıca kullanıcı kitabına baktım. Fren hidroliği değişimi 3 yılda bir olarak belirtilmiş. Eğer süreniz dolmadıysa onu çıkartabilirsiniz. Benim servis formunda yapılanlar kısmında da çıkartıldığını görürsünüz. Servis bana sormadan çıkartmış gerçi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hocam fiyat iyi, yaklaşım iyi fakat subap işi olmamış. Evet çalışır vaziyette plastiğe elleyerek gerek görülmeyebilir ama kesin karar lpg obd bağlantısındadır. Laptopla obd ye girildiğinde subap değerleri görünür ve o zaman karar verilir.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
hocam obd baglantısında hangi veriye bakılarak anlasılıyor subap ayarı zamanı geldiğini veya bozuk oldugunu

Geri