Civic FB7 Fb7 tuhaf hırıltı sesi - V Kayış Gergisi sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar arabayı alalı 10 gün oldu. Aldığım ilk günden beri bu ses var. Araba özellikle düşük devirlerde hırıltı sesi çıkarıyor, tam olarak ne olduğunu da anlamıyorum ama bi bakar mısınız ? Videonun linkini aşağıya ekliyorum..

Çözüm
Bu parçayı bende bugün değiştirdim, parçayı linkteki adresten yılbaşı kampanyası ile 402 liraya aldım.
Parça kodu INA 534053410. FB7lerdeki gerginin üstünde R0A kodu bulunuyor, FD6larda bu kod yok.

Gelen ürün bu, üretim yılı 2020 görünüyor.
gergi-jpg.263630

Eski gergi ile yeni gerginin kodlarını karşılaştırdım ve birebir uyuyor gibi görünüyor, eski gerginin amortisör kısmı nerdeyse bütün yağını kaçırmış ve kirle birlikte kapkara hale gelmiş ? Üretim yılı da 2012 gibi duruyor, nerdeyse 8 yaşını geçmiş bir gergiye göre bence iyi dayanmış diyebilirim :)
Değişim sonrası...
Aracınız
Motor takozu problem . Gergi ve kayista problem olsa surekli bir vibrasyon soz konusu olur. Bende Servisten fiyat aldim 1306 + iscilik 250 dedi motor kulagi icin. Benim Floryada ustam var fren motor kulagi ve yag bakimi icin 350 fiyat verdi. Parcalar benden iscilik sadece. Inanin daha once 38 k da ben kayisimi degistirmistim klima calisip kapandiktan sonra bir ses geliyordu surtme gibi ara ara rolantide o ses kayboldu. Simdi lifter mi desem fincan mi desem ara ara o ses geliyor ama onuda kaputu acip kulagimi verdigimde duyuyorum.

Asil problemim dusuj devirde yokus cikarken girrrrrr diye bir ses gelmesi motorun sag tarafindan. M1 modunda o ses yok. Motor kasildiginda geliyor.
Bu sekilde kullanilir mi kullanilir ama ben rahatsiz oluyorum 6 aydirda bu sekilde kullanmaktayim. Henuz 52 k da fakat ben zamaninda hatta ara ara halen yuksek devirler cevirip yuksek hizlara cikarim musait zamanlarda, gazlamayi severim. Saglik olsun yeni parca gibisi yok.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Aracınız
Civic FB7 2015
Merhabalar, 2015 Honda civic (fb7 ) kullanıcısıyım. Yaklaşık olarak bir yıldır aracımda d konumuna aldığımda ve klima devreye girdiğinde bu ses devam etmekteydi. https://www.parbulo.com/yedek-parca/gergi-kutugu/35739
İnternetten Ina marka gergi kütüğü sipariş ettim. Hızlı ve zamanında teslim etmesiyle 1-1 orijinal olmasından dolayı çok memnunum 1 aydır aracımda tık ses yok. Herkese kütük seciminde orijinal parça almasını tavsiye ederim68784CA7-EC54-4466-8A5D-EB20C129C532.jpeg

Aracınız
Civic FB7 2012
Motor takozu problem . Gergi ve kayista problem olsa surekli bir vibrasyon soz konusu olur. Bende Servisten fiyat aldim 1306 + iscilik 250 dedi motor kulagi icin. Benim Floryada ustam var fren motor kulagi ve yag bakimi icin 350 fiyat verdi. Parcalar benden iscilik sadece. Inanin daha once 38 k da ben kayisimi degistirmistim klima calisip kapandiktan sonra bir ses geliyordu surtme gibi ara ara rolantide o ses kayboldu. Simdi lifter mi desem fincan mi desem ara ara o ses geliyor ama onuda kaputu acip kulagimi verdigimde duyuyorum.

Asil problemim dusuj devirde yokus cikarken girrrrrr diye bir ses gelmesi motorun sag tarafindan. M1 modunda o ses yok. Motor kasildiginda geliyor.
Bu sekilde kullanilir mi kullanilir ama ben rahatsiz oluyorum 6 aydirda bu sekilde kullanmaktayim. Henuz 52 k da fakat ben zamaninda hatta ara ara halen yuksek devirler cevirip yuksek hizlara cikarim musait zamanlarda, gazlamayi severim. Saglik olsun yeni parca gibisi yok.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam yetkili dışında orijinal motor kulağı bulunabilir mi başka yerde fikriniz var mı?
1300 epey pahalıymış?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu parçayı bende bugün değiştirdim, parçayı linkteki adresten yılbaşı kampanyası ile 402 liraya aldım.
Parça kodu INA 534053410. FB7lerdeki gerginin üstünde R0A kodu bulunuyor, FD6larda bu kod yok.

Gelen ürün bu, üretim yılı 2020 görünüyor.
gergi-jpg.263630

Eski gergi ile yeni gerginin kodlarını karşılaştırdım ve birebir uyuyor gibi görünüyor, eski gerginin amortisör kısmı nerdeyse bütün yağını kaçırmış ve kirle birlikte kapkara hale gelmiş ? Üretim yılı da 2012 gibi duruyor, nerdeyse 8 yaşını geçmiş bir gergiye göre bence iyi dayanmış diyebilirim :)
Değişim sonrası kırmızı ışıkta biraz dikkatlice dinlediğimde hissettiğim o tıkırdama sesi şu anda gelmiyor gibi, ilerde farklı bir gelişme olursa yazarım.

eski gergi2.jpg

Ekli dosyalar

• gergi-2.jpg
    gergi-2.jpg
    175.1 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleme:
Çözüm
Geri