FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar bugün göğsün, sol havalandırma kısmının olduğu yerden sanki böyle su damlıyormuş gibi bir ses gelmeye başladı.tam olarak nereden geldiğini tespit edemedim.boş lavaboya su damlar ya o sese benziyor.böyle bir ses sorunu yaşayan var mı acaba?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kesinlikle aynı sesi benim araç ta yaptı ve sesi inceledim baya. 1 defa yaptı bu sesi.şöför kapısını 10-20 cm kadar açınca kesiliyor ses. Kapının içinden geldiğini düşündüm ama sonra kapıyla birleşme noktalarından geliyor gibi bişeydi. Araç ısınınca kesilen seslerden biri. Yapmurlumuydu hava yada araç ıslakmıydı? Bende sabahtı ve yağmurluydu hava eksilerde değildi ama. 7-8 derece falandı. Sunroof un tahliye deliğinden suyun akma sesi diye tahmin ettim, fakat tam şuan aklıma geldi camı çok az indirince kesilmişti. Deneyin mutlaka camı indirince kesilecekmi bakalım. Camı indirince kesilmesinin ya da kapıyı biraz açınca kesilmesinin sebebi cam kriko mekanizması veya cam fitilinin sertleşmesi sonucu camın fitile sürtünme sesi. Ses ritmik bir ses ama dediğimi deneyin lütfen camı indirin yada kapıyı açarak kasılmayı durudurunca ses kesilmeli.ses dediğim yerdense kurcalamayın aracı araç ısınınca kesiliyor. Kurtulmak isterseniz cam fitilinin içine silikon sprey sıkabilirsiniz ses kesilmeli bu şekilde. Bir defa oldu bende o yüzden uğraşmadım

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Kesinlikle aynı sesi benim araç ta yaptı ve sesi inceledim baya. 1 defa yaptı bu sesi.şöför kapısını 10-20 cm kadar açınca kesiliyor ses. Kapının içinden geldiğini düşündüm ama sonra kapıyla birleşme noktalarından geliyor gibi bişeydi. Araç ısınınca kesilen seslerden biri. Yapmurlumuydu hava yada araç ıslakmıydı? Bende sabahtı ve yağmurluydu hava eksilerde değildi ama. 7-8 derece falandı. Sunroof un tahliye deliğinden suyun akma sesi diye tahmin ettim, fakat tam şuan aklıma geldi camı çok az indirince kesilmişti. Deneyin mutlaka camı indirince kesilecekmi bakalım. Camı indirince kesilmesinin ya da kapıyı biraz açınca kesilmesinin sebebi cam kriko mekanizması veya cam fitilinin sertleşmesi sonucu camın fitile sürtünme sesi. Ses ritmik bir ses ama dediğimi deneyin lütfen camı indirin yada kapıyı açarak kasılmayı durudurunca ses kesilmeli.ses dediğim yerdense kurcalamayın aracı araç ısınınca kesiliyor. Kurtulmak isterseniz cam fitilinin içine silikon sprey sıkabilirsiniz ses kesilmeli bu şekilde. Bir defa oldu bende o yüzden uğraşmadım

Merhaba.Teşekkür ederim yardımlarınız için.Sabah -10 derecede aracı çalıştırdım.Bir müddet ısındı.Yaklaşık 8 km yol yaptım ama sesi hiç yapmadı.Bakalım akşam üzeri tekrar aynı yolu yapacağım.Duruma göre bilgi veririm

Aracınız
Civic FC5 2020
Hondanın bu ses olayı paranoyaklık kesinlikle. Benden tavsiye sesi 1 ay boyunca duymadıkça umursamayın mümkünse. Ön tarafta bir yerden zırıltı vardı çok küçük yeni bir ses. Bu akşam silecekleri kaldırırken ordaki sert plastik üzerinde küçük bir taş parçası buldum sesi o bile yapıyor olabilir. Takmamak lazım kafaya onu anladım hondada. Takmayınca ses de olmuyor mu ne:)

Aracınız
Civic FC5 2020
Hondanın bu ses olayı paranoyaklık kesinlikle. Benden tavsiye sesi 1 ay boyunca duymadıkça umursamayın mümkünse. Ön tarafta bir yerden zırıltı vardı çok küçük yeni bir ses. Bu akşam silecekleri kaldırırken ordaki sert plastik üzerinde küçük bir taş parçası buldum sesi o bile yapıyor olabilir. Takmamak lazım kafaya onu anladım hondada. Takmayınca ses de olmuyor mu ne:)

Valla hocam aklınıza gelebilecek heryeri yalıtımlayıp trim sesi önleyici malzemeler uyguladım . Güzel sıcak asfalt yollarda yol sesi bile almıyorum . Ancak soğuk hava ile birlikte tırtıklı asfalt yola girdiğimde Asena gibi aracın göğüs içinden zırıldıyor kafaya takmamaya çalışıyorum ama insanın psikolojisi bozuluyor

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Aracınız
Civic FC5 2019
Valla hocam aklınıza gelebilecek heryeri yalıtımlayıp trim sesi önleyici malzemeler uyguladım . Güzel sıcak asfalt yollarda yol sesi bile almıyorum . Ancak soğuk hava ile birlikte tırtıklı asfalt yola girdiğimde Asena gibi aracın göğüs içinden zırıldıyor kafaya takmamaya çalışıyorum ama insanın psikolojisi bozuluyor

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive
Aynen... tırtıklı yollara girince sıfır aldım alamaz olaydım diyorum. paranoyak olmaya yaklaştım sanırım :):)

Ad Soyad
Kaan H.
Aracınız
Civic FE1 2021
Selamlar , ben hala ses problemini çözemedim . Ufak tefek trim sesleri normaldir onları takmıyorum . 2 tip ses var,Genelde 2-3 devir aralığında gaza basınca çıtırtı tarzı çok hafif bir ses geliyor .( bunu takmıyorum ) . 120-130 bandına çıktığımda çıtır çıtır bir ses gelmeye başlıyor.150 km lere çıktığımda bu çıtırtının sıklığı artıyor. Aracın içerisinde heryere dokundum, heryere silikon sprey sıktım ama yok , hala çözemedim.Hızla alakalı olduğu içinde sanki rüzgar etkisi ile aracın dışından veya altından gelen bir ses diye düşünüyorum . Serviste 10 bin bakımında aracı kaldırmıştık ama gözüken birşey yok , egzos koruma saclarının içini temizledik ama çözülmedi.20.000 bakımı geldi tekrar söyleceğim . Bu tarz problem yaşayan var mı ?

Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhabalar, benzer sorunu ben de yaşamıştım. Göğüs kısmından 2500 devirde iken vınıltı geliyordu. İzmir’de çözüm bulamamışlardı. Ankara Bora’da ustanın birisi kaputu açtı, motor izolasyonunu arabaya bağlayan tırnaklar var. Onları iyice bastırarak yerlerine oturttu ve ses gitti. O günden bu yana sesi duymadım.

Geri