Formula 1 Muhabbeti - Ana Konu

Yarın startta Verstappen iyi çekiş yakalayıp en azından bottası geçmesi Hamiltonda stresi başlatır. Hamilton şampiyonluğunda beklenen oldu denir ama Verstappen olursa fena karizma çizilir.Bence bir başarıyı koruma psikolojisi, başarma psikolojisinden daha stresli. Pist hem dar hem çok hızlı,yarın enteresan olaylar olabilir.Tur bindirmelerin bile sıkıntılı olacağını düşünüyorum hele ki Mick ve Mazepinle işkenceye dönüşebilir.Farklar bi anda kapanabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
suudi arabistan pisti çok tehlikeli görünüyor, sanki petrol zenginlerinden gelecek bolca para için pilotların hayatını tehlikeye atmışlar diye düşünüyorum. Zemin zaten çöl yüzünden çok tozlu, ne kadar tur atılırsa atılsın asfalt hiçbir zaman yarış rejimine gelmiyor, yarış ortasında bile rüzgar ile toz toplayabiliyor. Ralli parkuru gibi virajların ardı görünmüyor çünki emniyet amacıyla örülen duvarlar çok yüksek, nerdeyse hiç armco kullanılmamış onun yerine Nascar serisindeki şok emici plastik bariyerler var.

Bu pistin bir benzeri Azerbaycan ve Rusya da var Rusya daki Sochi pistinde kaçış alanları geniş görüş alanı iyi, Azerbaycan da ise düzlük ve virajlar iyi hesaplanmış bir caddede inşa edilmiş yüksek hızlı viraj yok ve kaçış alanları daha iyi

Cidde pisti arapların iki tekerleği üstünde ilerleyen jipin havada kalan tekerleği jip hareket halinde iken arka camdan uzanıp değiştirme aktivitesine benzer mantıkla inşa edilmiş gibi birşey:)

Startta verstappen eğer bottası geçerse liderlik için şansı yüksek çünkü sık sık güvenlik aracı göreceğimizi düşünüyorum bu pistte. Tabii güvenlik aracını sokan araçlardan birisi verstappen olmazsa ...

Farklı mekanlarda benzer hiçlikler..

Grupta F1 muhabbeti döndüğünü görmek beni hem şaşırttı hem de sevindirdi açıkçası. 94 ten beri yarışmaları kaçırmamaya çalışıyorum. Ferrari ve Şumi hayranıyım ama bu sezon Red Bull Honda ve Max i destekliyorum. Max in dün son anda hata yapmasına çok üzüldüm ya ne güzel alıcaktı polü. İnşallah bugün kazanır yarışı.

Westpn yarista da kaza yapacak yazin bir kenara o da biliyor sampiyon olmak icin hamiltinu bir kez daha yenmesi gerektigini bu yarista cik kaza gorecegiz

Vers kural dışı yarışıyor bunu hep yapıyor hamiltonu sevmesemde gerçekten çok iyi bir iş çıkarttı eze eze aldı liderliği .. yarış çok durdu bunu bekliyordum zaten ama eğlenceliydi

Farklı mekanlarda benzer hiçlikler..

Bu yarış hamilton - verstappen arasındaki kalite ve tecrübe farkını çok net gösterdi.

Artık Lewis hegemonyasının bitmesi gerektiğini düşünenlerdenim, hatta bu düşüncem Max sempatizanlığına dönüştü diyebilirim. Lewis hasarlı kanatla dahi nasıl uçabiliyor, neden ben her izlediğimde Red Bull ‘dan daha hızlı bir araca sahip olduğu düşüncesi canlanıyor beynimde anlayabilmiş değilim . Her şeye rağmen Hamilton tecrübe ve yetenek abidesi orası kesin, üst üste bu kadar şampiyonluk zaten tesadüf olamaz. Max son 3 yarışta cepten yedi, artık puanlar ve şanslar eşit gibi dursa da Verstappen kazansın isteyen bende bir umutsuzluk başladı ve Abu Dhabi Lewis ‘in kariyerine bir şampiyonluk daha ekleyeceği bir yarış olacak sanırım, umarım öyle olmaz.

Hamiltonun tecrube abidesi westapeninde kzanmak icin herseyi yabilecek. Çömez oldugu ortaya cikti.
Sporu bu kadar cirkinlesturmeye gerek yok

Artık Lewis hegemonyasının bitmesi gerektiğini düşünenlerdenim, hatta bu düşüncem Max sempatizanlığına dönüştü diyebilirim. Lewis hasarlı kanatla dahi nasıl uçabiliyor, neden ben her izlediğimde Red Bull ‘dan daha hızlı bir araca sahip olduğu düşüncesi canlanıyor beynimde anlayabilmiş değilim . Her şeye rağmen Hamilton tecrübe ve yetenek abidesi orası kesin, üst üste bu kadar şampiyonluk zaten tesadüf olamaz. Max son 3 yarışta cepten yedi, artık puanlar ve şanslar eşit gibi dursa da Verstappen kazansın isteyen bende bir umutsuzluk başladı ve Abu Dhabi Lewis ‘in kariyerine bir şampiyonluk daha ekleyeceği bir yarış olacak sanırım, umarım öyle olmaz.
Hamilton ın yeni motora geçmesi sayesinde düzlüklerde daha yüksek hızlara çıkabiliyor.
Ama hasarlı kanatla yarış kazanması büyük bir şans, başkaları kaza yapınca paramparça oluyor

Redmi Note 8 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yarışı izledim, öncelikle şunu söyleyeyim Hamilton Mercedes'e geçtiğinden beri inanılmaz şanslı, öyle bir çarpışma da ön kanadın sadece kenarının zarar görmesi ve hasarlı araçla ciddi bir hız kaybetmeden devam edebilmesi bunun kanıtı.
Meşhur çarpışma olayında da farkedilmeyen olay DRS avantajıni almakti, yoksa Verstappen yavaşladığında Hamilton soldan çok rahat geçiş yapabilirdi. Hamilton'da avantaji vermek istemediği için Verstappen'in arkasında devam etti ve Verstappen daha sert yavaşlayinca olanlar oldu.
Bence ispatlanamazsa da Mercedes'in motorda diğer takımların anlamadığı bir kuraldışından yararlandığını düşünüyorum, sene başında dondurulan bir motor dayanaklilik güncellemesi alsa bile bir anda düzlükte nerdeyse 20-25 km hızlı hale gelemez, Bottas üzerinde Monza'dan başlayarak modifiye denemeleri yaptılar ve en sorunsuz versiyonunu Hamilton'a verdiler (şüphe çekmemesi için Bottas'a vermediler) düşüncesindeyim.
Açıkçası da Pirelli lastik testi skandalından beri Formula 1'de Mercedes'e bir güvenim yok, düzlükte hızlı olarak elde edilen şampiyonlukta bana Formula 1 mentalitesi açısından mantıksız geliyor, bu açıdan resmiyatta Hamilton şampiyon olsa bile ben gözümde bu yılın Şampiyonu Redbull-Honda ve Verstappen.
Bilmeyenler içinde Mercedes'in gizli lastik testi ile ilgili izlenmesini onerebilecegim video,

Geri