Honda Kaporta Sorunu Çözüldüğü söyleniyor

Aracınız
Civic FB7 2013
Yurdum ahalisi bu olaya öyle ciddi bir anlam yuklemiyor, göçerse duzelttiririz; arabanın şekli karizması yeter falan diyorlar sanırım. Zira bayilerde araç yok, şubata falan gün veriyorlarmış.

rider

0
Merhaba. Bilerek almaniza sevindim. Bilinçli tuketicisiniz ve kandırılmamışsınız. Sizin gibilerine cok nadir denk geliyorum.

Bunun yani sira, beni en cok dusunduren

*zamanla orta cikan ve artan diger aksamlardaki gocukler (ozellikle kaput)

*Euro ncapta, basta gocuk olmamasina ragmen yandan darbe testinde, kapi tarafina ilk dokunuldugu anda c stununun gocmesi

*C stunundaki gocugun zamanla one ve arkaya dogru artmasi. Sofor kapisi hizasia veya srka tekerlek ustune kadar yurumesi

*Arac kapilarinda, bagaj kapaginda zamana bagli degisen ayarsizliklar ve kaymalar

* Kaputum yuksek hizda sallaniyordu. Serviste ayar yaptilar ve duzeldi. Aracin kaputunu acmiyorum. Yani acip kapama islemi yok ama ayar tekarar bozuldu ve servise goturup tekrar yaptirmam gerekiyor. Yani kaputta da duzeltilse bile tekrarlayan ayarsizlik var.

Bu konular hakkında vsrsa fikir ve goruslerinizi merak ediyorum. Kinaye yok, mantığıma yatan bir açıklama olacak mı diye soruyorum.

Sayın Sezgi ben sizin düşüncelerinize saygı duyuyorum , dikkat ederseniz sizi direk hedef alan bir eleştiride bulunmadım , ben sadece bu konu ile ilgili kendi durduğum noktayı ifade etmeye çalışarak sizin bakış açınıza aksi yönde bir alternatif üretmeyi amaçladım.Bu arada koyu bir savunucu gibi gözükmeme rağmen bu benim ilk Honda ‘m ve araba konusunda inanılmaz takıntılı biriyim. Sizde tavan yapan sorunların şu dört ay süre ve 4.700 km zarfında ben hiç birini yaşamadım . Ben arabalarımı en fazla 3-4 yıl kullanırım ve benim için en önemli kriter , arabanın ilk 6 aydaki genel kondisyonu ile son 6 aydaki kondisyonu arasındaki farktır . Trim seslerindeki artış , performans daki fark gibi unsurlar bunu belirler .Arabanın şu anda bana verdiği hissiyat gayet olumlu bunu ne seviyede sürdürebileceğini zamanla göreceğim . YouTube daki pek çok yabancı kanalı takip ederim , sedan , HB hatta TypeR aynı platform üzerinde tasarlanmış ve minimal farklarla aynı şasiyi kullanan araçlar , tüm performansa dönük test ve incelemelerde arabanın yol tutuşuna virajdaki dengesine ve stabilitesine övgü var , ki benim de daha ilk günden tespitim böyle . Buradan şu çıkarımı yapıyorum , bu seviyeleri hedeflemiş ve bu hedefini görünürde yakalamış bir tasarımın güvenlik zaafiyeti doğurması yüksek bir olasılık değildir.
Kaporta birleşim noktalarında tespit ettiğiniz ayar farklılıkları aslında nispeten ucuz markalarla , premium sınıfı ayıran temel detaylardır. Bunları görmemek istersek ciddi fiyat farklarına katlanmak zorunda kalmak kaçınılmaz oluyor . Ben kendi adıma bu farkları ödemeyi hiç bir zaman gerekli bulmadım. Size mücadelenizde kolaylıklar dilerim ama gördüğüm kadarıyla sizin arabanızla ilişkiniz , biraz sevginin çoktan bittiği, zoraki sürdürülen bir evlilik gibi duruyor Saygılar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
gördüğüm kadarıyla sizin arabanızla ilişkiniz , biraz sevginin çoktan bittiği, zoraki sürdürülen bir evlilik gibi duruyor Saygılar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Güzel tespit :D :D

İşin özü, körü körüne markayı savunmak yersiz. Çok fazla yaygara çıkarmak da yersiz. Biz bir yerlerimizi de yırtsak son noktayı Honda'dan gelen açıklama koyacak.
Göçüğü doldurup konuyu kapatacaklar. Daha önceki yazısında bir arkadaşın da dediği gibi seneye makyaj yaparlar kasaya ve sorunu çözerler. 2-3 sene sonra da kasa değişir unutulur gider. Kimseye para iadesi ya da araç değişimi yapılmaz. Markadan soğuyup bir daha almayanlar olacaktır ama ortada ilk kez böylesine büyük bir sorun olduğunda bile markayı bu kadar savunan varken gelecekteki satışlar için Honda pek etkilenmez gibi duruyor. Kazasız belasız göçüksüz sürüşler.. :ok:

sezgi

0
Aslinda biraz detayda bende hangi problemlerin olup olmadigini yazmistim. Bu problemler cikti cikali coklu inceleme yapiyoruz. Toplantilarda vs. Birden fazla araci inceliyoruz.

-c stunu gocmeyen arac gormedim.
-c stunundaki gocugun one veya arkaya yayilmadigi arac gormedim.
-sagda ve solda esit miktarda gocme veya dalgalanma gormedim. Yani hep bir tarafta daha fazla oluyor. Bende sag ile sol arasinda asiri fark var mesela.
-kapi ayarsizligi problemim yok. Kimisinde asiri var. İsin kotu yani zamanla bu ayarsizligin artmasi. Yani bir kere ayarsiz geldi, tamam cok poblem yokluk degil durum. İsin ucunun nereye gidecegini kestieemiyoruz. Zor kapanan bir arkadas bile var.
-kaputuna ayar yaptirip sallantiyi kestiren ve bu ayarin stabil kalfigini soyleyen cok az kisi var.
-bakabilsigim kadariyla bende yok ama camurlugunda ve kaputta da gocukler olusan arkadaslar var.

-3 araci universite personeline incelettik. Sizin belki farkinda olmadiginiz kapi menteselerinin bulundugu ve hoze carpmayan yerlerde gocmeler buldular.

Bunlarin arasinda bence en kritigi, bu problemlerin gorece zaman gectikce artiyor olmasi. Gozlemlerimize dayanarak, rs lerde bunun daha fazla oldugunu dusunuyoruz. 2016 kadim ayinda almis olmama ragmen bazi arkadaslardan cok daha az problemimin olmasini da ben buna bagliyorum.

Not: hb i olan arkadaslarda dava aciyor. Onlarda da stunda, arka kapinin tavan ile olan arasinda gocmeler oldugunu soyluyorlar.

Kimse benim kadar begenmemis ki ciktigi gibi gidip kosa kosa almisim. Benim aldigim zaman yuzde on ekleyerek d sinifi guzel araclar alinabiliyordu. Ayni paradan daha ucuza dizel otomatik megane. Ayni paraya mazda 3. Benzer fiyatin azcik ustunde s60 birakiyorlardi mesela. Japon olsun guvendik olsun, az yaksin kaliteli olsun diye hondayi tercih ettim. İlk hondam ama butun arabalarim japondu. Arac degisimi sonucu cikarsa 2. Hondam son honda, cikmazsa da bu ilk ve son hondam olacak

Aracınız
Civic FB7 2013
[MENTION=5334]sezgi[/MENTION] : Civic Hb Sport araç ile ilgili dava açanlar icin link verebilir misin gerçekten merak ettim nerede nasıl göçük olmuş fotoğraf ya da video çekimi varsa izleyelim.

sezgi

0
Zor belli oluyor ama belirgin olan arkadaslardan foto istedim

ba713641e6b157437f59de410c25ffbf.jpg

572b26c4113a6128828cea87cfb69cd2.jpg

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Facede 'FC5 magdurlari' grubunda hb araclarin da gocuklu resimleri var ?

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri