Honda Kaporta Sorunu Çözüldüğü söyleniyor

kayhanbozkus

0
Yönetici
Bayiyle takasa mi girilir abi

VTEC Otomatik (ES7) - Beyaz - 2004
Elegance Eco Otomatik (FB7) - Beyaz - 2013
Elegance Eco Otomatik (FC5) - Beyaz - 2017

emr@h

0
Ben size anlatamiyorum galiba alanlarin cogunlugu bu sorunu bilerek aldi bilmeden alanlar sizin gibi bu araci ilk alanlar. Serzenisinizde haklisiniz ama bir yere kadar farazi konusmalarla şasisinde bile sikinti var diyerek serzeniste bulunamazsiniz. Bu arabaya belli bir bedel odeyerek satin almis biri olarak bu hakki size vermiyorum. Kendi aracinizla alakali bildiginiz ve basiniza gelen sorunlar hakkinda tum hakkinizla konusabilirsiniz. Genelleme yapma hakkiniz yok 100 bin tl verdiniz diye bu arabanin tum haklarini satin almadiniz. Benim kullandigim araba hakkinda da soz sahibi degilsiniz. Gocuk problemi hakkinda deneyimlerinizi paylasirsiniz o kadar sasisi egri sorunlu gibi sacma sapan cumleler kuramazsiniz. Kusura bakmayin !

Problemsiz araç mi var benim bundan önceki aracim a180 di cam tavanin ses yapmasindan illahlah ettim ondan önce 1.18 i vardi kapi fitilleri her yikamadan sonra ses yapiyo elimde wurthin spreyi kapi kapi dolasiyodum tabi kimse 100 lira verip aldigi araba da problem istemez ama bu arabada bu kadar kötü bi araç değil benim simdiye kadar en fazla zevk alarak sürdüğüm araç diyebilirim honda da insallah mahduriyetleri giderir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

BYD
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Diğer Markalar
Göçük ile ilgili yazışma içerisinde yer alan arkadaşlarım, c sütunu göçüğünü bile bile bir ay önce c sütunun da hafif göçüğü olan bir araç satın aldım, araçtan çokta memnunum Fb7 kasadan Fc5 e geçmek isteyen arkadaşlara şiddetle öneririm. [MENTION=5334]sezgi[/MENTION] 87 ye exe var ise 1 ay önce foruma konu açtım keşke bilgi verseydiniz o aracı satın alırdım, aracın değer kaybı konusuna gelir isek araç değer meğer kaybetmiyor, sizin aracınız fabrikasyon lpgli ise hemen satayım rakamı 88-89.
Siz 92 ye vereceğim demişsiniz, unutmayın siz bu aracı 86 87 civarı satın aldınız bir yıl da kullandınız.

sezgi

0
Ben size anlatamiyorum galiba alanlarin cogunlugu bu sorunu bilerek aldi bilmeden alanlar sizin gibi bu araci ilk alanlar. Serzenisinizde haklisiniz ama bir yere kadar farazi konusmalarla şasisinde bile sikinti var diyerek serzeniste bulunamazsiniz. Bu arabaya belli bir bedel odeyerek satin almis biri olarak bu hakki size vermiyorum. Kendi aracinizla alakali bildiginiz ve basiniza gelen sorunlar hakkinda tum hakkinizla konusabilirsiniz. Genelleme yapma hakkiniz yok 100 bin tl verdiniz diye bu arabanin tum haklarini satin almadiniz. Benim kullandigim araba hakkinda da soz sahibi degilsiniz. Gocuk problemi hakkinda deneyimlerinizi paylasirsiniz o kadar sasisi egri sorunlu gibi sacma sapan cumleler kuramazsiniz. Kusura bakmayin !

2017 temmuz, agustos ve eylulde alan toplam 9 kişiyi yolda durdurarak bildirdim. Hepsi, evet araclarda boyle bir sey varmis ama giderilmis, bizimkilerde yok dedi. Bizzat kendim gosterdim gocuk olan yerleri. Genelleme yapmayip deneyim paylasayim o zaman, htc bulusmasina katilmistim. Gocuksuz araba fc5 gormedim (hb vardi bir tane, onda yoktur diye bakmamistik), magdurlar istanbul bulusmasinda 37 aracin hepsi gocukluydu. İstanbul natulus avm de giris kat otoparkinda 3 arac sahibiyle denk geldim, 3 unde de problem vardi. Asiri buyuk bir uretim tesisinde calisiyorum, otoparkta 5 farkli kisinin fc5 i var, hepimizde bu gocuk var. Yolda vs. Cevirdiklerim cevirmediklerim herkeste gordum. Problem olmayan tek arac dahi gormedim.

Canimisi sikma diyosunuz ya, o zaman gidin baska basliga. Gocuk basligina girip a180 in cam tavanindan niye yakiniyorsunuz? Madem bilmek istemiyorsunuz o zaman okumayin.

Şasi konusu benim gorusumdur. Ben problem oldugunu dusunuyorum. Cunku, gozlemledigim kadariyla

*bagaj kapagindaki bosluklar (sagli sollu) degisiyor. Bir gun parkediyorsunuz sol alta parmak giriyor sag taraf sıkı, oteki gun tam tersi.

*Kapilarda ayarsizlik gozlemledik. Benimkinde yok cok sukur ama çaprazlaşan, ondeki veya arkadaki kapiya nazaran disarda gibi duran kapilari olan arkadaslar var

*Kapitun on tarafinda ve camurlugunda gocuk olan arkadaslar var

*C stunundan, tavanina dogru bir miktar gecmis gocugu olan arkadaslar var.

* Bendeki gocuk ve dalhalanma arkaya dogru yayilmaya basladi. On tarafa yolcu kapisinin ustune dogru veya camurluga dogru inen arkadaslar var.

*(Fotograflarda)Ters donmus ama c stunu kopmamis aracta gordum, direge carpip c stunu kopan da

*Euro ncap testinde, yandan darbe geldigi anda, c stununun direk bizdeki gibi goctugunu gordum

*Arkadan kaza alan bir aracta, bagaja kople girildigini gordum. Normalde araclsr arkadan alinan darbelerde on tarafa nazaran daha kuvvetlidir.

* Lip ve tampon dedigimiz (on ve arka) kisimlarda acilmalar var. Kazasi olmayan araclar ama disardan baktiginizda tampon sanki cikartilip duzgun geri takilmamis gibi duruyor. Plastik dis aksamda birlesim yerlerinde acilmalar oluyor.

Bu veriler ışığında, tuketici olarak, eşşek yukuyle para verip sıfır araba almış biri olarak şaseden ve guvenlikten şüphe duyuyorum. Bu da benim en dogal hakkım.

Nerede 1 e 10 katiyorum anlamıyorum. Araban yoka dahi getirdiniz. Yukarida yazdigim cogu sey hakkinda da foto da koydum. Derdiniz ne, illa mahkeme sonucu mu olmasi lazim fikir beyan etmek icin. Bir de araba icin sessiz diyen var. Aracin trim sesinden ve yol sesinden herkes sikayetci.

Aracin tabiki iyi yonleri var. Ben bu aracla isvicreye kadar gittim. Donup donup bakti herkes. İc konforu, koltuklari, diz mesafesi vs. Sinifina gore gayet yeterli. Motor ve sanzimani da iyi kotu tartismak yersiz. Bilip aldim (tabi problem cikarmayacagini varsayarak, cikarmaz ins.). Ama kendi acimdan, ne guvenlik ne de firmadan bekledigim ilgi acisindan hic memnun degilim. Bir daha bu firma ile alışverişe gireceğimi düşünmüyorum.

rider

0
Mesajım alıntı yaptığım mesajla aynı sayfada çıkmış düzelterek tekrar yayınlıyorum , özür dilerim

Aracın yol tutuşu ve viraj kabiliyeti ile şasi rijitliği , burulma direnci gibi kavramlar arasında bağlantı kuramıyorsanız o sizin probleminiz diyecek bir şey bulamıyorum

Peugeot 206 , çoğu Peugeot lar gibi iyi yol tutan stabilitesi güvenilir araçlar olarak bilinirler , benim 206 tecrübem yok ama 406 tecrübem var , yol tutuş ve verdiği güven hissi bakımından RS le aynı klasmandadır. Tabi 206 ya 18” jant ve 235 taban arabanın yürüyüşünü olumlu mu olumsuz mu etkiler , o ayrı bir konu.

Bu gibi konuları anlayabilecek donanımda olmadığımız konusunda yaptığınız genelleme de sizi bağlar , doğrusu ben donanımım konusunda fazlaca şikayetçi değilim.

Fiyat konusunda yaptığınız değerlendirmede katıldığım pek çok husus var ama siz benim ne demek istediğimi anlamamışsınız . Ben bu arabayı bu paraya aldık artık kusurlarına göz yumacağız mı dedim . Hayatın her aşamasında olduğu gibi oturup bir bilanço yapalım , ne verdik ne aldık , alamadığımız neler var , bardağın ne kadarı doldu ne kadarı boş kaldı bunun hesabını yapalım dedim.

Benim RS imle benzer özellikleri bana sunabilen bir araba vardı ben alırken BMW 320 i , C sütununda çökme olduğuna dair bir bilgiye de rastlamış değilim ama fiyatı 210.000 TL idi , fakat aksi gibi o kadar param yoktu , ne yapmalıydım sizce , C sütunu çökmeyen ama RS in yanına yanaşmayan aynı paraya bir sürü arabadan birini mi seçseydim.
Bilmem bu sefer ne demek istediğimi anlatabildim mi

Tabi bu arada herkesin düşüncesine de saygı duyuyorum , C sütunu problemlerini majör bir hata olarak görenler ona göre tavır alırlar ama ben bilerek aldım , kimse bana birşey kazıklamadı , çünkü ben bu konuyu arabanın genel kalitesinin önüne geçen majör bir problem olarak görmüyorum , bunu yaparken de atıfta bulunduğunuz kendi donanımıma güveniyorum.
Saygılar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
2017 temmuz, agustos ve eylulde alan toplam 9 kişiyi yolda durdurarak bildirdim. Hepsi, evet araclarda boyle bir sey varmis ama giderilmis, bizimkilerde yok dedi. Bizzat kendim gosterdim gocuk olan yerleri. Genelleme yapmayip deneyim paylasayim o zaman, htc bulusmasina katilmistim. Gocuksuz araba fc5 gormedim (hb vardi bir tane, onda yoktur diye bakmamistik), magdurlar istanbul bulusmasinda 37 aracin hepsi gocukluydu. İstanbul natulus avm de giris kat otoparkinda 3 arac sahibiyle denk geldim, 3 unde de problem vardi. Asiri buyuk bir uretim tesisinde calisiyorum, otoparkta 5 farkli kisinin fc5 i var, hepimizde bu gocuk var. Yolda vs. Cevirdiklerim cevirmediklerim herkeste gordum. Problem olmayan tek arac dahi gormedim.

Canimisi sikma diyosunuz ya, o zaman gidin baska basliga. Gocuk basligina girip a180 in cam tavanindan niye yakiniyorsunuz? Madem bilmek istemiyorsunuz o zaman okumayin.

Şasi konusu benim gorusumdur. Ben problem oldugunu dusunuyorum. Cunku, gozlemledigim kadariyla

*bagaj kapagindaki bosluklar (sagli sollu) degisiyor. Bir gun parkediyorsunuz sol alta parmak giriyor sag taraf sıkı, oteki gun tam tersi.

*Kapilarda ayarsizlik gozlemledik. Benimkinde yok cok sukur ama çaprazlaşan, ondeki veya arkadaki kapiya nazaran disarda gibi duran kapilari olan arkadaslar var

*Kapitun on tarafinda ve camurlugunda gocuk olan arkadaslar var

*C stunundan, tavanina dogru bir miktar gecmis gocugu olan arkadaslar var.

* Bendeki gocuk ve dalhalanma arkaya dogru yayilmaya basladi. On tarafa yolcu kapisinin ustune dogru veya camurluga dogru inen arkadaslar var.

*(Fotograflarda)Ters donmus ama c stunu kopmamis aracta gordum, direge carpip c stunu kopan da

*Euro ncap testinde, yandan darbe geldigi anda, c stununun direk bizdeki gibi goctugunu gordum

*Arkadan kaza alan bir aracta, bagaja kople girildigini gordum. Normalde araclsr arkadan alinan darbelerde on tarafa nazaran daha kuvvetlidir.

* Lip ve tampon dedigimiz (on ve arka) kisimlarda acilmalar var. Kazasi olmayan araclar ama disardan baktiginizda tampon sanki cikartilip duzgun geri takilmamis gibi duruyor. Plastik dis aksamda birlesim yerlerinde acilmalar oluyor.

Bu veriler ışığında, tuketici olarak, eşşek yukuyle para verip sıfır araba almış biri olarak şaseden ve guvenlikten şüphe duyuyorum. Bu da benim en dogal hakkım.

Nerede 1 e 10 katiyorum anlamıyorum. Araban yoka dahi getirdiniz. Yukarida yazdigim cogu sey hakkinda da foto da koydum. Derdiniz ne, illa mahkeme sonucu mu olmasi lazim fikir beyan etmek icin. Bir de araba icin sessiz diyen var. Aracin trim sesinden ve yol sesinden herkes sikayetci.

Aracin tabiki iyi yonleri var. Ben bu aracla isvicreye kadar gittim. Donup donup bakti herkes. İc konforu, koltuklari, diz mesafesi vs. Sinifina gore gayet yeterli. Motor ve sanzimani da iyi kotu tartismak yersiz. Bilip aldim (tabi problem cikarmayacagini varsayarak, cikarmaz ins.). Ama kendi acimdan, ne guvenlik ne de firmadan bekledigim ilgi acisindan hic memnun degilim. Bir daha bu firma ile alışverişe gireceğimi düşünmüyorum.
Benim arabami durdurup gocuk yeri gostereceksin kusura bakmada git isine der yollarim seni insanlara huzursuzluk veren tiplerden hic hazmetmedim etmemeye de devam edecegim. Forumda nerelere bakacagimi da sana soracak degilim. İyi yonleri var diyosun arabanin agzindan bu araba hakkinda tek iyi kelime duymadim simdiye kadar.

sezgi

0
Daha yazdigim girdiyi okuyamiyorsunuz. İyi yonleri var dedikten sonraki kisimda iltifat var. Dis gorunuz, ic dizayn ve konfor hakkinda.

Gosterdigim herkes tesekkur etti. İnsanlarin bilinclenmesinde fayda var. Pantolonunuz yirtilmis olsa, farkinda olmasaniz, birisi gelip pantolonunuz yirtilmis diye haber verince huzursuzluk mu vermis oluyor? Bir insanin tercihi aptala yatmak olamaz. Ya bilirsin ve farkinda olarak kabul edersin veya etmezsin ya da bilmezsin.

Benim isime karisma diyorsun, ama ben senin isine karisirim sunu yazma bunu yazma diyorsun. Mantık bu mu? Sizin gibi zihniyette olan bir adamin hic bir dedigini dikkate almamak en iyisi.

Son düzenleme:

kayhanbozkus

0
Yönetici
Daha yazdigim girdiyi okuyamiyorsunuz. İyi yonleri var dedikten sonraki kisimda iltifat var. Dis gorunuz, ic dizayn ve konfor hakkinda.

Gosterdigim herkes tesekkur etti. İnsanlarin bilinclenmesinde fayda var. Pantolonunuz yirtilmis olsa, farkinda olmasaniz, birisi gelip pantolonunuz yirtilmis diye haber verince huzursuzluk mu vermis oluyor? Bir insanin tercihi aptala yatmak olamaz. Ya bilirsin ve farkinda olarak kabul edersin veya etmezsin ya da bilmezsin.

Benim isime karisma diyorsun, ama ben senin isine karisirim sunu yazma bunu yazma diyorsun. Mantık bu mu? Sizin gibi zihniyette olan bir adamin hic bir dedigini dikkate almamak en iyisi.
Senin dedigini de dikkate almiyorum. Su paylasimda onlarca mesajiniz var ve sonuncu mesajin altinda 2 kelime guzel bisey soylemissiniz. Allah razi olsun ! Bugune kadar gomdugunuze saydik o iltifatlari ki sizin yaptiginiz iltifata bile guvenmiyorum. Cocuk kilidi yuzunden acilmayan kapiyi bile kaportaya baglayan bi adamsin. Ne kadar dikkate alinman gerektigi de burdan belli. İsin gucun rast gitsin umarim zararin neresinden donersen kar edersin. Keske bu kadar tatava yapacagina sorunlar sunlar sunlar bende mahkemeye verdim sonucuna gore sizde bunlari yapin diyip insanlara yol gosteren olsaydiniz her firsatta araba hakkinda atip tutmak yerine.

Geri