Civic FC5 Vites etrafındaki ışıklar yanmıyor

Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese hayırlı akşamlar aracın kendi kendine vites etrafındaki ışıkları söndü brake hold tuşu el freni tuşu econ tusu ışıkları yanmıyor klima panelinin tuşlarınında ışıkları yanmıyor servise götürdüm sigortalarda vs hiç bir hata olmamasına rağmen böyle bi sorun var dedim ön sislere taktığım ledleri söktürmeden hasarı göremediklerini söylediler yardım edin bunun çözümü yok mu ?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese hayırlı akşamlar aracın kendi kendine vites etrafındaki ışıkları söndü brake hold tuşu el freni tuşu econ tusu ışıkları yanmıyor klima panelinin tuşlarınında ışıkları yanmıyor servise götürdüm sigortalarda vs hiç bir hata olmamasına rağmen böyle bi sorun var dedim ön sislere taktığım ledleri söktürmeden hasarı göremediklerini söylediler yardım edin bunun çözümü yok mu ?

Vites bölümünün alt ortasındaki boşluklara led ışıklandırma taktırdınız mı?
Eğer led takıldıysa, elektriği econ ,brake hold.. bölgesine giden soketten alıyor. Bunun içinde t şeklinde kendi soketini orijinal sokete sokup arada köprü görevi görüyor. Belki o soketler yerine tam takılmamıştır. Bilgi olarak şöyle kenarda dursun.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba! Güzel kardeşim aynı sorun bende vardı cözüm serviste ücretsiz gösterge paneli komple degişmesi lazım bende degiştirdiler .bütün ışıklar yandı.honda eyşa antalyada yaptırdım .

Aracınız
Civic FC5 2019
Elektronik el freni golf te çektiğimizde sarı ışık yanardı üzerinde Civic lerde hiç bir Işık yanmıyor sadece akşam olunca aydınlatma ışığı ile beyaz yanıyor bu herkeste bu şekil mi arkadaşlar

Bu sebebten bazen el freninin çekili olup olmadığı anlaşılmıyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aynı sorun bende de vardı. Antakya honda honda bayiine gittim panel değişecek 9 bin tl dedi. Honda hospital gitttim 100 liraya halletti.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hatay ve iskendurunda bulunan honda bayileri ile ilgili hic iyi anilarim yoktur ikiside ayni sahsa ait diye biliyorum zorunlu olmadikca tavsiye etmiyorum. 2015 ylinda ilk fb 7 mi aldim eve geldim park sensoru ariza lambasi yandi o zman osmaniyede ikamet ediyorim kime gosterdiysem anlamdilar sorunu. 3. gun iskendirundan randevu aldim goturdum hatasiz aldigim arabaya kazali dedi servis arkadan kaza yapmis sensorler kirik japonla tuturmuslar fiyat nedir dedim tabi park sensoru tanesi 1118 tl fiyat cekti ayrica herbiri icin 40 tl iscilik istedi aldigim adami ariyorim kabul etmiyor. Ayrica servis bana diyorki sana kagit imazaltacagiz eger biz bunu toplamayamassak sen bunlarin yenisiyle degistircegine dair imzani bize verecksin diyor servis bunu musteriye diyebilir mi Film gibi aldigim gun araba 5.5 bin masraf cikardi. Exper yaptirdigim yeri ariyor onlarda panikledi ler tabiki mahkmeye verecem dedim adam bize gelmeden islem yapamyon bidaha bakalim felan diyorlar aldigim adam.istedgin yere gotur yalan soyluyor diyor ben arabama guveniyorim kaza felan yok saka gibi... neyse tekrqr donduk osmaniye bi kac yere daha gosterdim ayni gun kimse sorunu bulamiyor. Adana tekbasi aradim umit bey var orda yetkili biri tesaduf direk o acti tlf durmu anlattim. Adam park sensoru dugmesini icindeki ampul yaniyor mu dedi baktik yanmiyot sorun buyuk ihtimalle ondan kaynakli o ampulu disarda bulmassaniz buraya gelemniz gerekli dedi bindik adanaya gittik 23.3 tl ampul degisti. Soriun ortadan kalkti . Iskendurun yaptigini anlattim umit bey ucretsiz dis aksama ve ozellikle park sesnorleri icin exper yaptirdi orda arba orjinal hic bir problem yok sizi yolmaya calismislar dedi. Sikayer ettim ama hic bir sonuc geri donus olmadi. Benzer bir sorunu antakyadaki servisle de yasadim anlatmasi uzun surer

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hatay ve iskendurunda bulunan honda bayileri ile ilgili hic iyi anilarim yoktur ikiside ayni sahsa ait diye biliyorum zorunlu olmadikca tavsiye etmiyorum. 2015 ylinda ilk fb 7 mi aldim eve geldim park sensoru ariza lambasi yandi o zman osmaniyede ikamet ediyorim kime gosterdiysem anlamdilar sorunu. 3. gun iskendirundan randevu aldim goturdum hatasiz aldigim arabaya kazali dedi servis arkadan kaza yapmis sensorler kirik japonla tuturmuslar fiyat nedir dedim tabi park sensoru tanesi 1118 tl fiyat cekti ayrica herbiri icin 40 tl iscilik istedi aldigim adami ariyorim kabul etmiyor. Ayrica servis bana diyorki sana kagit imazaltacagiz eger biz bunu toplamayamassak sen bunlarin yenisiyle degistircegine dair imzani bize verecksin diyor servis bunu musteriye diyebilir mi Film gibi aldigim gun araba 5.5 bin masraf cikardi. Exper yaptirdigim yeri ariyor onlarda panikledi ler tabiki mahkmeye verecem dedim adam bize gelmeden islem yapamyon bidaha bakalim felan diyorlar aldigim adam.istedgin yere gotur yalan soyluyor diyor ben arabama guveniyorim kaza felan yok saka gibi... neyse tekrqr donduk osmaniye bi kac yere daha gosterdim ayni gun kimse sorunu bulamiyor. Adana tekbasi aradim umit bey var orda yetkili biri tesaduf direk o acti tlf durmu anlattim. Adam park sensoru dugmesini icindeki ampul yaniyor mu dedi baktik yanmiyot sorun buyuk ihtimalle ondan kaynakli o ampulu disarda bulmassaniz buraya gelemniz gerekli dedi bindik adanaya gittik 23.3 tl ampul degisti. Soriun ortadan kalkti . Iskendurun yaptigini anlattim umit bey ucretsiz dis aksama ve ozellikle park sesnorleri icin exper yaptirdi orda arba orjinal hic bir problem yok sizi yolmaya calismislar dedi. Sikayer ettim ama hic bir sonuc geri donus olmadi. Benzer bir sorunu antakyadaki servisle de yasadim anlatmasi uzun surer

SM-G920F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Oto elektrik sistemlerindeki birçok eleman bir devre tamamlayıcı gibi çalışıyor. Muhtemelen bu nedenle ampül patlayınca arıza ışığı yanmış olabilir.
Aynı durum bir çok elektrik devresinde geçerli, mesela VSA on/off ışığının lamba soketini takmazsanız o da arıza verebiliyor :)
Servisler konusunda birçok kişi muzdarip, doğru sonuca ulaşmak zaman alıyor maalesef. Farklı servislerdekinin beyanları birbirini tutmayabiliyor.

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar aynı sorunu 2020 fc5 aracımda yaşadım , vites , klima paneli , el freni , break hold tusu ve econ düğmesi. Ayrıca soldaki park sensörü ve lpg düğmesinin ışıkları çalışmıyordu. Geri kalan heryer çalısıyodu. Sigortaları sağlam sadece onlarda sıkıntı vardı sorunu çözdüm serviste konsol vs değiştirmenize gerek yok. Hala bu sorunu yaşayan varsa tarif edebilirim eli yatkın herkes yapabilir.

Geri