Yeni Honda Civic FE Kasa

Yeni kasa civic ile ile bilgili bugün bilgi verilecekti.açıklama yapıldı mı Honda tarafından
Resmi açıklama yapılmadı, ancak ReportNews Youtube kanalı erkenden videoyu yayınladı ancak sonradan kaldırdı :)

Ancak resimler mevcut :)
2022-honda-civic-touring-2-png-jpg-jpg.221495

2022-honda-civic-touring-5-png-png-png.221493

2022-honda-civic-sedan-interior-1-png-png-png.221485

2022-honda-civic-sedan-interior-9-png-png-png.221486

2022-honda-civic-sedan-interior-6-png-png-png.221487

2022-honda-civic-sedan-interior-20-png-jpg-jpg.221490

@İsmail Beşiroğlu dizayn olarak FC kasa gibi agresif yapıdan ziyade daha Alman konseptine yakın bir araç gibi geldi.
Özellikle iç mekandaki malzeme seçimi ve dizayn FD6 kasadan beri fark yaratacak şekilde yapılmaya çalışıyordu ama malzeme kalitesi olarak tüketicinin beklentisini karşılayamıyordu, yeni dizayn bana direk Alman otomobillerini anımsattı, hatta ilk olarak aklıma Audi A4'ün konsolu geldi :) Bu değişiklik ile artık sade ama premium bir görünüm hedeflendiğini düşünüyorum.
Bu açıdan premium hissiyatının desteklenmesi için izolasyon-yalıtım olarakta ciddi gelişim bekliyorum, umarım beklentilerim boşa çıkmaz.

Yavaş yavaş videolar YouTube’a düşüyor :)

Alman kalite modasına dayanamayıp ayak uydurdular işte :)
2005 yılı gözönüne alınırsa FD6 kasa cidden devrimdi (y)
Bu kasa Avrupa pazarı göz önüne alınarak yapıldığı belli. Bu sefer Amerikan abiler el atmamış bu kasaya.
Öte yandan fd6 efsaneydi konsol babından.
Herkes araba yapıyordu geneli sıradan ve basitti. Fd6 çıktı aman Allahım konsol uzay mekiği bir efsane bir dönüm noktasıydı şahsım adına. Hala daha beğenirim.
Benim begenemedigim tek nokto o ekranın konsolun üzerinde durması. Lakin artık üreticiler tarafından bir ikon haline geldi Honda bunada ayak uydurmak zorunda kaldı herhalde. Ben beğenmedim hala daha bana itici geliyor görece olarak beğenenler illaki vardır. En azından park modunda kontak kapalıyken içeri girse bari o ekran gizlense keşke ?

Hamid sizce nasıl olmuş? Ayrıca motor seçenekleri ile ilgili açıklama var mı
Açıkçası güzel görünüyor, çalışılmış olduğu belli.
Şahsi tercih olarak ben Civic’i kendine özgün tarzı olduğı için çok seviyorum, @Fsevim81 hocamın dediği gibi FD6 Civic nerdeyse 15 yıllık bir tasarıma sahip olmasına rağmen eskimeyen benzersiz iç ve dış tasarıma sahip.
Yeni Civic’te bunu göremedim, rekabet nedeniyle kendi yorumunu katan ancak Alman grubu araçlara yakın bir çizgide gibi geldi.
Ama gözlemlediğim kadarıyla da tüketicinin talebi de bu yönde. Mesela FD6-FB7 Civic önü iyi tutan ama arkası daha oynamaya müsait araçlarken, FC5 Avrupa tüketicinin beğeneceği tarzda arkası pek oynamayan yol tutuş karakterine sahip.
Ek olarak izolasyon-konfor açısından Yeni Civic’ten Mazda3’teki gibi ciddi bir iyileşme bekliyorum.
Motor olarak Amerika için aşağıdaki bilgiler mevcut,
LX & Sport models: NA 2.0L @ 158 hp / 138 lb-ft
EX & Touring models: 1.5T @ 180 hp / 177 lb-ft
Türkiye’ye hangi motor seçeneklerinin geleceğine dair kesin bir bilgi şu aşamada açıklanmadı. Ancak aldığımız duyumlara göre 1.5 Turbo modelin LPG uyumlu bir versiyonunun gelme ihtimali çok yüksek.

Açıkçası güzel görünüyor, çalışılmış olduğu belli.
Şahsi tercih olarak ben Civic’i kendine özgün tarzı olduğı için çok seviyorum, @Fsevim81 hocamın dediği gibi FD6 Civic nerdeyse 15 yıllık bir tasarıma sahip olmasına rağmen eskimeyen benzersiz iç ve dış tasarıma sahip.
Yeni Civic’te bunu göremedim, rekabet nedeniyle kendi yorumunu katan ancak Alman grubu araçlara yakın bir çizgide gibi geldi.
Ama gözlemlediğim kadarıyla da tüketicinin talebi de bu yönde. Mesela FD6-FB7 Civic önü iyi tutan ama arkası daha oynamaya müsait araçlarken, FC5 Avrupa tüketicinin beğeneceği tarzda arkası pek oynamayan yol tutuş karakterine sahip.
Son olarak izolasyon-konfor açısından Yeni Civic’ten Mazda3’teki gibi ciddi bir iyileşme bekliyorum.
Ses yalıtımı malzeme kalitesi gibi şeyler gerçek manada iyilestirilirse yani fc5 ten bir tık iyi değilde bir gömlek üstün filan olursa bence bu fiyatlar hayel olur. Hyundai yeni elantrayi 1.6 atmosferik motor+cvt şanzımanla getirdi ve doku paketi 410 bin TL komedi gibi.? Eğer Civic de ciddi atılım yapar her şeyi yeterince iyi yaparsa ilk etaptaki kampanyalar hariç normal bir satış rakamı olmayacağı düşüncesindeyim inşallah yaniliyorumdur?

Ses yalıtımı malzeme kalitesi gibi şeyler gerçek manada iyilestirilirse yani fc5 ten bir tık iyi değilde bir gömlek üstün filan olursa bence bu fiyatlar hayel olur. Hyundai yeni elantrayi 1.6 atmosferik motor+cvt şanzımanla getirdi ve doku paketi 410 bin TL komedi gibi.? Eğer Civic de ciddi atılım yapar her şeyi yeterince iyi yaparsa ilk etaptaki kampanyalar hariç normal bir satış rakamı olmayacağı düşüncesindeyim inşallah yaniliyorumdur?
Hocam 2019 yılında Japonya ile AB özel bir gümrük muafiyet anlaşması imzaladı, bu sayede Japonya’dan ithal araçlar sanki AB içerisinden üretilmiş gibi gümrüklemeye tabi olacak, bu nedenle Hyundai’nin ithal araçlarında karşılaşılan durumn gözlenmeyeceğini düşünüyorum.

Ancak her halikarda Türkiye Fabrikası sayesinde ortaya çıkan maliyet avantajı artık olmayacak ve bence de eskisi gibi uyguna donanımlı Civic alamayacağız, bu açıdan tereddütlerinizi aynen paylaşıyorum.

Geri