Yeni Honda Civic FE Kasa

Aracınız
Civic FB7 2014

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Ben bu arabayı beğendim.Hatta ön tarafı 90 li yıllardaki Accord'u hatırlattı bana.Keske ülkemizde de uretilseydi

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Her pazara farklı motor seçeneği sunulabiliyor. Amerika'da 2L atmosferik motorlar varken, Avrupa'da 1.0 Turbo oluyor (seçenekler var tabi ki), Türkiye'de 1.6 Atmosferik LPG'li sunulabiliyor. Beklemek lazım. Bize kısmen geç gelir bu araç diğer ülkelere göre.

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eco seceneği ne zaman belli olur acaba?

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Açıklamada 1.5 turbo motor ve 2.0 atmosferik motor gözüküyor. 1.6 ya veda edildi galiba

1.6 atmosferik motorun artık üretilmeyeceğine dair duyumumuz mevcut, bunun yerine 1.5 Turbo'nun LPGli bir ECO versiyonunun gelme ihtimali oldukça yüksek. Tüketici beklentisi de uzun süredir bu yönde.

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Honda'nın kendi sitesindeki açıklamayı linkten inceleyebilirsiniz,

@İsmail Beşiroğlu hocam yol tutuş konusunda iyi olacağına şüphem yok :) Ama izolasyon-yalıtım olarak bilinen bir güzergahta deneyerek gözlemlemek lazım. Ancak yaklaşık 45 kg.lik ağırlık artışı kasa ağırlığında ziyade Mazda3'teki gibi izolasyona da çalışıldığını düşündürtüyor.
Ayrıca tahminlere göre yeni Civic FE'nin Ekim-Kasım gibi Türkiye'de satışa sunulma ihtimali yüksek :) Full versiyonda artık BOSE ses sistemi de var.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2018
şu flaşör düğmesinin sağında ve solundaki kollar :censored: sadece havalandırma kanallarının yönü içinse fazla abartı olmuş:ROFLMAO:

gündüz farları mavimi beyazmı yoksa iki seçenekmi olur,kırmızı yine beni al diyor. iç içe görünümlü jantlar farklı.
bose hoparlörler dikkatimi çekti.

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Video tanıtımlarından dikkatimi çeken noktalar,
- Bagaja artık amortisör koymuşlar gibi duruyor :D ama bagaj hacmi sanki biraz küçülmüş, tahminen 520den 500 litreye düşmüş.
- Ön konsoldaki düğmeler ve bal peteği görünümü bütün inceleyenler tarafından çok beğenilmiş (kullanım ve hissiyat olarak) ancak temizlik açısından biraz düşündürücü :)
- Yeni nesil yolcuyu daha fazla koruduğu belirtilen airbagler kullanılmış, 10 airbag tüm versiyonlarda standart.

Geri