Civic FB7 Yeni y─▒la Kaza yaparak girmek ­čśş

─░smail Be┼čiro─člu

Super Moderator
Y├Ânetici
Kat─▒l─▒m
16 Kas 2018
├ç├Âz├╝mler
1
Tepki puan─▒
2,620
Ya┼č
32
Arac─▒n─▒z
Civic FB7 2016
Kat─▒l─▒m
1 Nis 2019
├ç├Âz├╝mler
1
Tepki puan─▒
2,036
Arac─▒n─▒z
Civic FC5 2017

─░smail Be┼čiro─člu

Super Moderator
Y├Ânetici
Kat─▒l─▒m
16 Kas 2018
├ç├Âz├╝mler
1
Tepki puan─▒
2,620
Ya┼č
32
Arac─▒n─▒z
Civic FB7 2016
Umar─▒m hocam bakal─▒m art─▒k. Bilgilendiririm sizleri de yazar─▒m buraya. Beni de @kayabey sa─č olsun arad─▒ bilgilendirdi, benim araca benzer 4-5 arac─▒n fiyat─▒n─▒ size ├Ânerirler piyasa fiyat─▒yla diye. Bakal─▒m e─čer tamir olmazsa istedi─čim gibi bu y├Ânde i┼čler ilerler.

m2hamid

Sayfa Y├Ânetim
Y├Ânetici
Kat─▒l─▒m
7 Eyl 2014
├ç├Âz├╝mler
11
Tepki puan─▒
8,939
Arac─▒n─▒z
Civic FB7 2013
Hocam bir geli┼čme varm─▒?

─░smail Be┼čiro─člu

Super Moderator
Y├Ânetici
Kat─▒l─▒m
16 Kas 2018
├ç├Âz├╝mler
1
Tepki puan─▒
2,620
Ya┼č
32
Arac─▒n─▒z
Civic FB7 2016
Arac─▒n─▒z─▒n piyasas─▒ 180-190bin oldu─ču i├žin tamir i┼člemi olabilir %70 dendi bug├╝n ekspertiz taraf─▒ndan. Yar─▒n bir ┼čeyler kesinle┼čecek hocam.

Adamlar bir de 4 sene kaskosuz olmam─▒ yad─▒rgad─▒. ┼×├╝pheci bakt─▒lar. Kasko yapt─▒rd─▒ktan sonra bu kazan─▒n olmas─▒n─▒ bilerek mi acaba diye oldular, ben de durumu izah ettim sicilimin k├Ât├╝ oldu─čunu ve mevcut kaskomu da dikkat ederseniz 5080tl ye yaptrd─▒m falan....

Kat─▒l─▒m
20 ┼×ub 2019
Tepki puan─▒
1,080
Arac─▒n─▒z
Civic FC5 2020
Arac─▒n─▒z─▒n piyasas─▒ 180-190bin oldu─ču i├žin tamir i┼člemi olabilir %70 dendi bug├╝n ekspertiz taraf─▒ndan. Yar─▒n bir ┼čeyler kesinle┼čecek hocam.

Adamlar bir de 4 sene kaskosuz olmam─▒ yad─▒rgad─▒. ┼×├╝pheci bakt─▒lar. Kasko yapt─▒rd─▒ktan sonra bu kazan─▒n olmas─▒n─▒ bilerek mi acaba diye oldular, ben de durumu izah ettim sicilimin k├Ât├╝ oldu─čunu ve mevcut kaskomu da dikkat ederseniz 5080tl ye yaptrd─▒m falan....

Yad─▒rgamalar─▒ normal hocam, ne ├žakal insanlarla ne sahtekar doland─▒r─▒c─▒larla kar┼č─▒la┼č─▒yorlard─▒r eminim. Bizim insan─▒m─▒z her konuda suistimal eder bilirsiniz. ├ľzellikle bilerek pert etmek i├žin oynanan oyunlara ┼čahidim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi

m2hamid

Sayfa Y├Ânetim
Y├Ânetici
Kat─▒l─▒m
7 Eyl 2014
├ç├Âz├╝mler
11
Tepki puan─▒
8,939
Arac─▒n─▒z
Civic FB7 2013

Hocam benim 5 y─▒ll─▒k toplam kasko ├Âdememi nerdeyse tek seferde ├Âdemi┼čsiniz ­čśů

─░smail Be┼čiro─člu

Super Moderator
Y├Ânetici
Kat─▒l─▒m
16 Kas 2018
├ç├Âz├╝mler
1
Tepki puan─▒
2,620
Ya┼č
32
Arac─▒n─▒z
Civic FB7 2016
┼×imdi diskler balatalar vs tak─▒m olarak de─či┼čecek.Yan sanayi de olsa.

Ancak amortis├Âr, helezon, teker rulman─▒, vs Orjinal de─či┼čirse hasarl─▒ olan taraf sadece de─či┼čir. Neler orjinal olsun listeye g├Âre hamid hocam. Yan sanayi tak─▒m olarak amortis├Âr ve helezonlar de─či┼čim yap─▒labilir deniyor ama orjinal olmaz.

57720722-B197-403B-BE82-1E2383A7E21C.jpeg9C7C6BB6-AE6A-46D6-8FFA-CF9A2913A438.jpeg

m2hamid

Sayfa Y├Ânetim
Y├Ânetici
Kat─▒l─▒m
7 Eyl 2014
├ç├Âz├╝mler
11
Tepki puan─▒
8,939
Arac─▒n─▒z
Civic FB7 2013
┼×imdi diskler balatalar vs tak─▒m olarak de─či┼čecek.Yan sanayi de olsa.

Ancak amortis├Âr, helezon, teker rulman─▒, vs Orjinal de─či┼čirse hasarl─▒ olan taraf sadece de─či┼čir. Neler orjinal olsun listeye g├Âre hamid hocam. Yan sanayi tak─▒m olarak amortis├Âr ve helezonlar de─či┼čim yap─▒labilir deniyor ama orjinal olmaz.

Ekli dosyay─▒ g├Âr├╝nt├╝le 263740Ekli dosyay─▒ g├Âr├╝nt├╝le 263741
Disk-balata yan sanayi olsun sorun olmaz hocam, TRW-Valeo-Blueprint se├žtirebilirsiniz, sizinde bu par├žalarda kendi deneyiminiz var.
Alt tak─▒m par├žalar─▒ olarak kaliteli yan sanayiler 555 ve Blueprint ├╝r├╝nleri en kaliteli yan sanayilerdir diyebilirim. Amortis├Ârler KYB olabilir.

Teker teker par├žalar ├╝zerinden gidecek olursam,
Amortis├Âr olarak 4'├╝n├╝ de de─či┼čtireceklerse KYB orjinale yak─▒n bir ├╝r├╝nd├╝r, kullan─▒labilir. (Bilgi olarak yaz─▒yorum orjinalleri NISSIN SHOWA ve bu markan─▒n T├╝rkiye distribit├Âr├╝ yok, piyasada sat─▒lm─▒yor).
Yay olarak bildi─čim kadar─▒ ile FB7lerin MAHER marka yan sanayi T├╝rk ├╝retim harici yay─▒ yok, e─čer KYB marka ├╝retim yay varsa olabilir ama ben yok diye biliyorum, sizde internette pazar ara┼čt─▒rmas─▒ yap─▒n hatta gerekirse distribit├Âr├╝ ile de g├Âr├╝┼č├╝n, e─čer KYB marka yay var ise onu tercih edin, di─čer t├╝rl├╝ orjinal yay isteyin.
┼×├Âyle bir durumda aktaray─▒m, yaylar zamanla y├╝ksekli─čini kaybeden malzemelerdir, sadece tek tarafl─▒ yay de─či┼čimi sonras─▒ arac─▒n tamir g├Ârmeyen k─▒sm─▒ biraz daha inik gibi durabilir, bu nedenle KYB yay varsa 4├╝n├╝ de─či┼čtirmeniz en iyisi.
Unutmadan e─čer de─či┼čecekse amortis├Âr rulman─▒ da SKF marka olabilir ama orjinali de pek pahal─▒ de─čildir diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.
Alt tak─▒m par├žalar─▒nda z rotlar, rot kolu ve rot ba┼člar─▒ yan sanayi olarak 555 veya Blueprint marka kabul edilebilir (ancak bunlar pahal─▒ oldu─ču piyasada pek yok), e─čer kafan─▒za yat─▒yorsa TEKNOROT'un ├╝r├╝nlerini de 20-30bin km.de bir de─či┼čtirme ama├žl─▒ kullan-at takt─▒rabilirsiniz, ┼čahsi tercihim ise orjinali olacakt─▒r ├ž├╝nk├╝ orjinalin dayan─▒kl─▒l─▒─č─▒ ├žok iyi. Ama ge├žen y─▒l sordu─čumda Blueprint Z rot 120 lira iken orjinal z rot 650 lira bir fiyata sat─▒l─▒yordu. E─čer yan sanayi z rotlardan takt─▒racaksan─▒zda ├žift olarak de─či┼čtirtin, bari arac─▒n konforunu da artt─▒rs─▒n :)
Teker bilyas─▒ olarak orjinalinde de NSK veya NTN geliyor, ba┼čka bir konuda da s├Âyledi─čim gibi ├Ân i├žin NTN AU-0933 kodlu ├╝r├╝n orjinalle birebir ayn─▒ ve kaliteli, NTN'nin arka teker bilyas─▒ zaten porya ile birlikte ve NTN marka kullanbilirsiniz, bence ayn─▒ par├žaya orjinal ad─▒ alt─▒nda 2 kat paraya pekte gerek yok (hatta haz─▒r de─či┼čtiriliyorken sol taraf bilyalar─▒n─▒ da de─či┼čtirin, zaten 120bin km.deki bilyalar yava┼č yava┼č ses yapmaya ba┼člam─▒┼čt─▒r.)
Davlumbaz plastik bir par├ža ve hacim a├ž─▒k├žas─▒ ├žok k├╝├ž├╝k, yan sanayi olsa da bir fark olmaz d├╝┼č├╝ncesindeyim ama yan sanayi par├žay─▒ g├Ârmek laz─▒m, orjinalden ├žok k├Ât├╝ ise orjinale y├Ânelin.
Ta┼č─▒y─▒c─▒, sal─▒ncak ve ├Âzellikle akslar─▒ mutlaka orjinal isteyin, ├Âzellikle aks olarak orjinalinin dayan─▒kl─▒l─▒─č─▒na yan sanayi kesinlikle yakla┼čam─▒yor.
Airbag gibi emniyet unsurlar─▒n─▒n zaten de─či┼čmesi ┼čart ve esas masraf isteyen bu par├žalar olacak (ke┼čke yan airbaglar a├žmasayd─▒ ancak bunlar a├ž─▒lm─▒┼č art─▒k), ama bunlarda da orjinal harici tercih edilemez.

Benim nacizane d├╝┼č├╝ncelerim bunlar :)
Kafan─▒za tak─▒lan soru olursa istedi─činiz zaman sorabilirsiniz :)

Son d├╝zenleme:
├ťst