Civic FB7 Yeni yıla Kaza yaparak girmek ?

Aracınız
Civic FC5 2019
Öncelikle geçmiş olsun.bu araç perte çıkarsa alan ekmeğini yer .kupada hiç bir şey yok.İyi bir usta bulursanız çok güzel toplanır bu araba.bir haftadır pert çıkması fb7 kullanıyorum.Sürmesi çok zevkli,korkusuzca sürüyorum

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Geçmiş olsun vardır bir hayır diyelim hallolur canınızı sıkmayın.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Neden hayal hocam tam anlamadım, sigorta firmasını acente aracılığı ile zorlayabildiğiniz kadar zorlayın, çünkü fiyatlar sahibinden gibi piyasa ortamlarındaki muadil araçlara göre belirleniyor ve sahibinden ilanlarına göre 120-130bin km. aralığındaki 2016 model Elegance FB7ler için istenen ortalama fiyat 190 civarı görünüyor, sizinde hasar kaydı ve yıpranma payı vs. ile 180bin isteyebilirsiniz, en kötü ihtimal 175bin'i bence alırsınız diye düşünüyorum.
Bu konuyu acenteniz ile görüştünüz mü? Ayrıca hangi firmadan kasko yaptırmıştınız?
Sompo kasko. Acente ile görüşmedim herhangi bir fiyat konusunu. 180bin eder mi bu araç diye sorarsanız bence etmez diye dedim "180 hayal" kısmını. Piyasa şişik tamam da... 5 yıldır kullandığım ve nasıl desem hasar kaydı da az çok olan 130bin km'ye gelen, tamam bakımlı araca da 180 demek çok geldi hocam. Piyasayı az çok takip ediyorum da sıfırı 240bin civarında eco elegance. Neblim keşke 180 verilse.

Yani toplamaya baksak bizim araç en az yarım milyon ediyor herhalde servisteki yedek parçalarla onu gördüm.

@M.Akif Ozturk Aynen hocam onların yapacakları şey hava yastığını sarıp, tetikleyiciyi ve sensörü, airbag beyni neyse onu resetleyip devam etmek olur. Edindiğim bilgi o şekilde. Bunun dışında sadece airbag 5bin tl. Beyin, sensör vs. artıyor. Emniyet kemeri takılı değildi sağ boştu. Patlamadı. Direksiyon kutusu hasarlı değil deniyor ama buna ancak yetkili servis karar verebilir.

Çıkma parça konusunda haklısınız hocam. Yetkili serviste yapılması için diretirim. Onlar da yeni araç için diretirler. Herkes direnicek. Honda Direniş Başlasınn?

Bakalım pazartesine kadar bir çok işim var, PC'de halletmem gereken üstüne bunları da değerlendiririm sizinle. Çok yardımcı oluyorsunuz sağ olun. Düşüneceğim her dediğinizi. Çok teşekkürler.

@UK61 @Çağlar1 Arkadaşlar sağ olun. Size de kazasız sürüşler dilerim.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Öyle yapayım o zaman hocam. Çünkü yetkili serviste de usta'dan da benzer yorumlar geldi. Yani bi kere orjinal parçalarla işçilik hariç en az 100bin masraf var. Absürt geliyor gerçekten ama gerçekten böyle.

Diğer tarafta çarpsa bir 100 de öyle. Ön çarpsa bir motor + Şanzımanla 200 oh oh...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Öyle yapayım o zaman hocam. Çünkü yetkili serviste de usta'dan da benzer yorumlar geldi. Yani bi kere orjinal parçalarla işçilik hariç en az 100bin masraf var. Absürt geliyor gerçekten ama gerçekten böyle.

Diğer tarafta çarpsa bir 100 de öyle. Ön çarpsa bir motor + Şanzımanla 200 oh oh...
Hocam bir yakınımın 2019 yılında vernik yanıkları ile boyası kötü haldeki ve 3-4 kazası olan (toplam tutar düşüktü), sadece km.si düşük 2006 model Honda City manuel boş donanımlı aracı önden ağır kaza sonrası sahibinden ilanları gözetilerek 35binden teklif başlayıp 40bin’de anlaşılıp araç perte çıkarılmıştı (sigorta sombo japan), o araç perte çıkmadan 1 ay önce de ben FD6 Dream otomatiği 50ye satmıştım (karşılaştırma için o dönem yeni çıkan sıfır Corolla Vision Otomatik hurda indirimi ile 105bin idi).
Kısacası sigorta şirketi ile acenteniz aracılığı ile pazarlık edin, sıfır aracın liste fiyatı ile sahibinden ilanlarını kaynak göstererek aracınız için sigortanın vereceği teklifte şansınızı sonuna kadar zorlayın (y) Kolay gelsin :)

akif

0
Aracınız
Pert araçları alıp yan sanayi, çıkma parçalarla toparlayıp emniyet kemerlerine direnç atıp hava yastıklarını tamir ettirip bir kaç kusuru da gizleyip aracı sattığı kişiye patlamaya hazır bomba bırakanlar gibi tamirat yaptırmayacağınız için onarım işi zor ve bayağı pahalı görünüyor hocam. Pert araç toplayanlara göre sizin aracın 20 bin masrafı var kaporta temiz ön göğüs ile direksiyon airbag patlamadığına göre airbag'ler de orjinal tamamen sigorta şişirmesi hasar kaydı var diyerek satarlar.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Bu araca benim tahminim sigorta şirketi 120 bin civarı rayiç bedel göstericek belkı bir tık ustu olabılır bu konuda size fazla beklentiye girmeyin. Hele 180 190 keşke verse verirse kaçırma derim ama vermez.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri