Honda Civic vs. Passat

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Wolksvagen grubuna binilir binilmesine de hangisine bindiğiniz önemli.Bahsedilen sorunların hepsi dsg kaynaklı sorunlar ve bu şanzımanın farklı versiyonları var.
6 ileri kuru tip=sorunlu
7 ileri kuru tip=sorunlu
6 ileri yağlı tip=sorun yok
Bu şanzımanları kullandıkları araçları da sınıflandırmışlar. Polo,scirocco,golf,passat ın benzinli ve 1.6 tdı larında modeline göre 6-7 ileri kuru tip şanzıman kullandılar. 2.0 tdı a geçince 6 ileri yağlı şanzıman kullanıyorlar. Arkadaşımda 2.0 tdı var 160k da şanzımandan yana en ufak sıkıntısı olmadı. Yağlı olması ısınma problemlerini ortadan kaldırıyor. 6-7 ileri kuru tip şanzımanları 240nm tork ile sınırlandırmaları,ellerindeki teknolojiyle 1.6 tdı ları 105 hp üzerine çıkarmamaları,çıkaramamaları kuru tip şanzımanların sorunlarını ortaya çıkarıyor zaten. Donanım,konfor,diğer verileri gözönüne alınca civic-passat kıyaslaması gereksiz. Kredi kullanılmayacaksa 110-120 bin tl bandında 60-80k km’de highline 2.0 tdı dsg passata binilir.Hem de çok güzel binilir,inmek bile istenmeden binilir.

06 HONDA 2234
Hocam siz sadece şanzıman açısından değerlendirmişsiniz ancak benim temelde katılmadığım nokta "Wv binici işi yıllarca binersin, Honda geçici acemiliğini atarsın" ifadesi. Bu ifadeye katılmıyorum.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Hocam siz sadece şanzıman açısından değerlendirmişsiniz ancak benim temelde katılmadığım nokta "Wv binici işi yıllarca binersin, Honda geçici acemiliğini atarsın" ifadesi. Bu ifadeye katılmıyorum.

Sadece şanzıman anlamında karşılaştırmadım diğer konularda da karşılaştırmaya bile gerek duymadım. Çünkü passat her anlamda civicten üstün bir araç. Civic fanatikliği yapmanın alemi yok bence tartışılacak tek yeri şanzımanı onu da açıkladım. Passat karşılaştırılacaksa A4-Bmw- Mercedes- Opel İnsignia - Honda Accord ,Mondeo la falan kıyaslanır. Segment olarak kıyaslanacak konu değil en başta. Zevklere,kullanım amacına,şartlarına,ihtiyac durumuna göre ikisi de tercih sebebi. Açıkçası yaz aylarında bende civic aracımı satıp Passat,A4 ,Mondeo yada S80 den birisini geçmeyi planlıyorum. Civic kimisine göre zirvedir kimisine göre de basamaktır,arkadaş bunu anlatmaya çalıştı sanırım. Bence de civic güzel araç ama parasının arabası değil,bana fazla abartılıyor gibi geliyor.(kendi aracım fd6 için söylüyorum bunu)

06 HONDA 2234

Aracınız
Ben d segmenti olarak sadece 2006 Toyota Avensis kullanabildim şahsen o araç, şu anki 2012 fb7 ye işçilik ,malzeme kalitesi, tokluk hissi olarak fark atar.. d segmenti araçlar bir başka oluyor gerçekten... Ha tabi Civic daha donanımli oyuncakli seridir ona bir lafım yok..yine de bende bu aracımdan sonra ta HB sport yada d segmenti bu araç istiyorum.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Bazı arkadaşlar dsg nin sorunlu olmasından dolayı manuel passat demişler ama bu büyük bir konfor kaybı. Şehir içi manuel kullanımı ölüm.

Üst düzey spor bir araç olsa manueldeki zorlukları çekmeye değer ama bahsettiğimiz araç passat manuel kullanım ne kadar keyif verebilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Son olarak bende kendi düşüncemi yazıp kaçayım :)
Mercedes c, passat, superb, a3, mondeo dahil olmak üzere birçok araç kullandım. Defalarca farklı araç klasmanında araç almanın kapısından döndüm :)
Hissiyat olarak farklı yönleriyle hepsi çok iyi hissettiriyor ancak totalde hiçbiri bana iki-üç tane FD6 parası edecek araç gibi gelmiyor. Bu gidişle perte çıkana kadarda kullanacam gibi duruyor :)

Aracınız
Civic FC5 2018
Kiyaslamak doğru değil. Passat üst segmentte. Nerdeyse lux araç. Civic fc5 kullaniyorum cok ta memnunum ama bu kiyaslamada Passat alinir

Aracınız
Kiyaslamak doğru değil. Passat üst segmentte. Nerdeyse lux araç. Civic fc5 kullaniyorum cok ta memnunum ama bu kiyaslamada Passat alinir
Bence de son nokta bu. Atla sütçü beygiri kiyaslamasina benziyor bu konu. O yüzden tartismak bile mantiksiz. Biri c segment biri d

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
2015 - 2017 yılları arasında babam da passat comfortline aldı 2 yıl kullandı, ben de 2016 başında Honda civic fb7 aldım. Arada komfor ve izolasyon olarak ciddi farklar var fb7 ile. Ancak araç 45binde dsg sorunları yaşamaya başladı çok ısınıp yolda soğumasını bekledi bir kaç kere. Daha sonra da elden çıkardı iyi bir fiyata (piyasa yükselişinden dolayı).

Ancak burada eski arabalara göre karşılaştırma yapmak çok saçma olur. Gerçekten Honda'da izolasyon vs yok ama eskilere bakarak söylüyoruz. Yeni Honda HB'i denemeden kimse burada Passat lehine yorum yapmasın. Hele ki BoşLine bir araç için hiç...Araçta kişinin beklentileri ön planda tutularak seçim yapılmalı. Honda HB sert süspansiyona sahip ve bu yol tutuşunu passat'tan da sınıfındaki hemen hemen her araçtan da iyi yapmakta ancak konforu azaltmakta doğal olarak. Aracın izolasyonu gerçekten iyi. Eskilere göre iyi evet ama passat'tan belki bi tık kötü. Performans ve Sorunsuzluk konusuna girmeye gerek yok sanırsam... Kişisel tercihler ön planda olmalı ama mantıken de boş ve sorun yaratma ihtimali yüksek bir arabaya bu paralar verilmemeli.

Moderatörün son düzenlenenleri:
S

Silinen üye 20336

Guest
Konunun başına dönersek;
Aslında soruyu soran kişi araçtan ne beklediğini, hangi şartlarda kullanacağını, ailesinin kaç kişilik olduğunu, bagaj, ekonomi, güç, izolasyon, ses sistemi vs bir çok husustaki beklentilerini açıkça belirtmeli.
Aksi takdirde yardım etmek isteyenler kendi beğeni, beklenti, ihtiyaç ve tecrübelerine göre cevaplayacaktır. Soruyu soran kişi belki de Renault Megane aldı:)
İhtiyaç ve tercihlerini bilmediğimiz birisine araç tavsiyesi yaparken boşa enerji harcıyor ve ölçülü de olsa çatışıyoruz galiba.

Ben derim Mondeo bir başka kişi de Passat der. Örnek benim büyük oğlum HB kasa otomobil seviyor. Ona zorla Sedanı sevdirmeye çalışmamın anlamı yok. Bir gün evlenip bir kaç çocuk sahibi olursa belki sedan araç almayı tercih eder. Ama isterse HB’yi daha çok sevmeye devam edebilir:)

Tercihler ve ihtiyaçlar bazen daha çok beğendiğin otomobilde olmayan bir özellik nedeniyle bile daha az beğendiğini almak zorunda bırakabiliyor.

Yoksa elbette her aracı kendi segmentinde mukayese etmek gerek. Ama mukayese başka tavsiye başka...
Benim ihtiyaçlarıma göre hayatımı Civic HB kolaylaştıracaken diğer kişinin ihtiyaçlarını karşılamayabilir.

Üye olduğum başka bir forumda; Diğer marka otomobil tecrübeleriyle ilgili bir bölüm vardı ve üyeler tecrübe ettikleri araçları o bölümde yorumlayabiliyorlardı. Böyle bir bölüm bu forumda var mı? Yoksa da yetkililer böyle bir bölüm oluşturabilirlerse tecrübelerimizi paylaşıp faydalanabiliriz.

Herkese esenlikler dilerim.
Selam ve saygılarımla.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Alman grubu ile japonun kıyaslanması bana göre yanlış.
Ben ikisi markayıdaa yıllarca kullandım ve en boşu bile hondanın kulağını çeker..
Yakıt önemli denilmiş turbo benzinli araç seçilmiş 1.6 cvt alcan geçcen az yakcak orta şeritte gazlıcan hafif hafif.
Bendede honda var ama 80bin ediyor edemez etmemeli ülkedeki durum otomatik ve. Mekaniğinin iyi olması yüzünden bu fiyatlara satılıyor..
Kaportası rezil güvenliği rezil amortisörleri rezil hondanın wv araca binip kapıyı kapattın mı hissediyorsun kaliteyi sırf kapı kapanma sesi için kaç mühendis çalışıyor o fabrikada..
Wv binici işi yıllarca binersin
Honda geçici acemiliğini atarsın

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
O tok ses kapı içi kullanılan yalıtım malzemesi ile alakalı.Siz hondanıza da iyi bir yerde ses yalıtımı yaptırın aynı tok sesi alırsınız. Ayrıca vw lerin menteşeleri biraz daha keskin geçişli ve sert. Bu da kapılara sağlamlık hissi veren diğer bir durum. Evet çok ses alıyo bizdeki civic ama en ufak değişikliği bile algılayabiliyorum yolda.15 yıldır biniyoruz arızamız YOK. Sen piyasada vw Bora görebiliyo musun mesela? Nerdeler ne durumdalar? Es7 kasalar çok satılmamasına rağmen boya olsun mekanik olsun hala diri durumdalar ve vızır vızır görüyorum İzmirde. Ama nedense pek vw bora göremiyorum. Biraz da bu açıdan bakmak lazım. Araba dediğin sıkıntı çıkarmayacak ben kafama estiğinde marşı basıp türkiye nin öteki ucuna gidebilmeliyim.Benim için öncelik budur ve 15 yaşında olmasına rağmen civic bana bu güveni fazlasıyla verebiliyor.

Geri