Honda Kaporta Sorunu Çözüldüğü söyleniyor

emr@h

0
Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim.
Bu aracın yeni çıktığında üstüne basa basa övündükleri şey “Şase rijitliği”ydi. Bir önce ki kasaya göre %25 daha rijit bir hale getirildi ve esneme payları azaltıldı.

Honda USA sitesine girerseniz FC5 kasa gövde yapısı ile ilgili bir çok matematiksel hesaplama mevcut.

Honda gibi bir firmanın bu şase tasarımında hata yapma ihtimali Yok.

Sorun kesinlikle ama kesinlikle ya montaj aşamasında yapılması gereken bir şey yapılmadı/ eksik yapıldı.
Ya da sac’da bir sıkıntı var.

Bu aracın şasesinde bir sorun olma ihtimali bile görmüyorum. Şase gerçekten çok sağlam. Ultra çelik çok yüksek basınçlı darbelere dayanımlı Çelik kullanıldı bu otomobilin şasesinde.

Kısaca bu otomobilin sıkıntısı yalnızca ya montaj ya da sac içindeki karışım.

Şase olayı tamamen insanlar tarafından öne sürülen bir felaket senaryosu/ şehir efsanesi.

Aynen hocam büyük ihtimal kullanılan sac la alakalı bi problem var

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Daha once de yazdim. Aracimin rutin bakimi icin servisteydim. 1.5-2 ay olmustur. Servisteki eski model kazali bir araca bakmak icin gebzeden bir kaporta ustasi geldi tesaduf. Biraz sohbet ettik ve fc 5 deki durumu sordum. Onu hallettik, bir seri saside sorun vardi, gocukler ondan kaynakli dedi. Fabrikadan gelen ustanin soylediklerini aktariyorum. Dogru-yanlis yorum yapamiyorum.Bilginize.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Hala konuya muhalefet eden yok yok şaseden değildir deyip markayi savunan arkadaşlar var
Arkadaslar birbirimizi destekleyelim honda fabrikasini değil

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

sezgi

0
Kopuk sikacaklarmis stop lambasindan girip. Hukuki yola bekleriz hepinizi. Baska cikisi yok artik.

Lenovo P1a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kopuk sikacaklarmis stop lambasindan girip. Hukuki yola bekleriz hepinizi. Baska cikisi yok artik.

Tamam hadi köpük sıksınlar kese atsınlar vs vs bu işlemler etkin bir yöntem oluyormuymus sadece sac dan kaynaklı ise okey super bisey mukavemet artirici bir uygulama her araca yapilsin mercedesinden tofasina guzel bir uygulama. Ama isin sasede celigide etkileyen bir uygulama ise bu bir guvenlik zafiyatıdir. Tedbirsel degilde sonsuz cozumler sunulmasi gerekir diye dusunuyorum. Bilmiyorum bu benim fikrim arkadaslar

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Tahminime gore o bolgede sasi ile sutun arasinda bosluk yapiyor ve esneme sirasinda da saci asagi cekiyor. Takoz ile o boslugu alacaklar diye dusunuyorum. Sahsi kanaatim

Sent from my iPhone using Tapatalk

sezgi

0
O bosluklar, kaza aninda darbe sonumlenirken parcalsr bukulsun diye var. O boslugu kapatirsaniz momentum parcalsr arasinda kayba ugramadan aktarilir. Bu isin tek cozumu yeni araba bence. Ama kopuk sikacaklar. Birde sizlerden ustune para alicaklsr. Cunku bedava yaparlarsa mahkemede dezavantajli duruma duserler, hatalarini kabul etmis olurlar

Aracınız
Civic FB7 2013
O bosluklar, kaza aninda darbe sonumlenirken parcalsr bukulsun diye var. O boslugu kapatirsaniz momentum parcalsr arasinda kayba ugramadan aktarilir. Bu isin tek cozumu yeni araba bence. Ama kopuk sikacaklar. Birde sizlerden ustune para alicaklsr. Cunku bedava yaparlarsa mahkemede dezavantajli duruma duserler, hatalarini kabul etmis olurlar

Yeni araç vereceklerini hic sanmıyorum kauçuk paspasa para isteyen bir firma bu :)

Aracınız
Civic FB7 2013

Yeni araç vereceklerini hic sanmıyorum kauçuk paspasa para isteyen bir firma bu :)

Geri