Honda Kaporta Sorunu Çözüldüğü söyleniyor

Aracınız
Civic FB7 2013
Arap plakali bir hondanin soldan tavanina direk dusmus. Tavan dusmemiz biraz yamulmus ama c stunu kopmus. Bir yil kullanilip esneme yasayan srabalsrin kazaya ugrayinca ne olacagina guvenmiyorum.dendigine gore stop lambasinin ordan girip kopukle dolduracaklarmis. Ama o da kaza aninda kotu bi etki yapabilir. Ya sa maddi hasarli bir kaza yaptiniz diyelim, para verip bu sefer tekrsr siz mi kopuk siktirscaksiniz?

Lenovo P1a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kronik C sutünu göçük sorununun kaza anında tehlike yaratacağı sadece algı yanılgısı bu sedan kasa Abd de Touring model adı ile Safety Pack almış. Hb model ise NCAP da 4 yıldız almıs ama ısofix ile alakalı 1 yıldız eksik çok önemli değil 5 yıldız alan batı menşeili araçların kaza sonrası hali içler acısı. Honda güvenlik konusunda taviz vermeyen bir marka bunu defalarca kanıtlamış o nedenle Sedan FC5 kasa sahiplerinin içi rahat olsun kaza anında en güvenli araçlardan birisi hatta youtube da FC5 kasası vardı kamyona arkadan çarpmış ve sağ çıkmışlardı airbaglar sorunsuz açılmış şuan bulamadım fakat izlemistim. FC5 kasa Civic HB ise Moose testinde Alfa Romeo' dan sonra gelen en başarılı araç 77km diye bir kanal var açın izleyin milyon dolarlık Porsche bile rezil rüsva olmuş Civic HB açık ara çoğu üst segment araçtan daha iyi sonuclar almış.

Aracınız
Civic FB7 2013
Aracınız
Civic FB7 2014
bu olayın magdurdaları burdada var sadece bir ülkeye özel birşey degil burdaki yetkili bayilerde ilk başta kabul etmiyor du kullanıcı hatası diyerek gerisi geriye gönderiyordu araç sahibini ama şikayetler çoğalınca mecburen bi açıklama yapmak zorunda kaldılar 10. nesil ilk yıl üretimi oldugu icin belirli kusurlarının cıkabilecegini eger hata düzeltilebilcek bir bölümdeyse düzeltilebilcegini eger düzelmeyecek bir noktaysa belirli bir geri ödeme yaparak müşterileri memnun etmeye çalıştılar.

Bu yüzden bi kaza yapma ve parcanin kırılması olasılıgı pek yok gecen haftalar da burdaki bir fıtınalı havada bir agac devrilmesi sonucu arabanın tavan kısmının saglam oldugu sizde görebilirsiniz hic bir çökme yok aracda.

http://

sezgi

0
Altini cizdigim bir nokta var. Bu testlerde sifir araclar kullaniliyor. Belli bir sure kullandiktan sonra esneme nedeniyle saside problem olustugunu dusunuyorum. Actigimiz mahkemede boyle bir sey varsa ortaya cikacaktir. Neyse konuya donelim, esneme kaynakli yapi mukavemetini kaybedecek ve zaman ilerledikce guvenlik problemleri artacaktir diye dusunuyorum. Euroncap testine de bakarsaniz, yandan darbe geldigi zaman c stununa direk gelmese bile direk bizim c stununun orda gamze olusuyor. Yani sasiden kaynakli c stununda cokme olabilir.

emr@h

0
C sutunu problemi can sıkan bi durum ama bu arabanın güvensiz olduğunu göstermez bende güvenlik konusunda bi problemi olduğunu düşünmüyorum yol tutuşu efsane zaten

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Güvenlik zafiyeti yoktur hondanin maduriyeti giderecegi ve ortadan kaldirmayi taahhut ettigi montaj veya malzeme kaynakli her aracta olabilecek ve dogal karsilanacak bir sorunu vardir. Ha dogal karsilanacak derken kabul edilemez tabiki ama olabilir bir vakadir. Dua edin piston kol cikardi kronik bir sorun 15 bin lira kullanim hatasi diyen bir araciniz yok

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

sezgi

0
193cd99c88141a771f0fd8e94b416032.jpg

Burda euro ncap testi var.

Asagida da bazi diger fotograflar var

790aa425e034fb5736e5932c7a932223.jpg

3d5bfd0f21d995c24c9448e7c23c29e4.jpg

d788dc1b3657ff61cf22d41622138e38.jpg

Asagida yanan arabada c stunu nedense farkli renkte
7c133fc47b17dba847cfe58e71bf14a0.jpg

Ek olarak arap plakali bir arac vardi c stunu kopan. Bulup ekleyecegim

sezgi

0
Ayrica daha 400km de olan araci gocukler nedeni ile servise goturdugunuzde dis etken diye cevap aliyorsunuz. Eski bir toyota kullanicisi olarak da servis kalitesini karsilastirmak bile hata bence. Bunun yani sira, yol tutusu konusuna katiliyorum. Gayet basarili. Ama aracin koltuklarinin rahatligini vb. Seyleri konusmuyoruz bu baslikta. Bir ton para verip aldigim araca, şahine binerken ki bindigim guvenlik kaygilarini tasiyarak biniyorum.

Geri