Honda Kaporta Sorunu Çözüldüğü söyleniyor

Aracınız
Fc5 kasa piyasaya çıkalı neredeyse 1.5 yıl oldu.

Yaza makyajı yer ve o kısma el atarlar. Sonra 3 seneye kalmaz kasa değişir.

Bu kasada böyle geçer bence.

Samsung Galaxy S7

rider

0
Bu konuda çok psikolojisi bozulmuş arkadaşımız var gördüğüm kadarıyla. Benim RS de dördüncü ayı bitiriyorum herhangi bir problem yok , fakat burada daha öncede söylemiştim , olsada zerrece dert etmem . Çünkü bu araba C segmenti olarak kabul edilmesine karşın bir üst sınıfın konfor, donanım özelliklerine sahip ve RS ler için konuşuyorum performansı kadayıfın üstündeki kaymaktır. Şimdi burada atıp tutan herkese soruyorum , arabanın bana maliyeti
Yüz yirmi bin TL , bana aynı özellikleri veren , 182 Hp gücünde bu olmazsa olmazımdır bunu belirteyim , bir arabayı fiyatıyla birlikte önerin, varmıymış görelim . Ben çok araştırdım almadan önce , o performansı istiyorsan premium bir markaya geçmen lazım fiyatlar ikiyüz bin TL den başlıyor . C sütununda göçük oldu diye bu arabanın şasisi mukavemetsizdir gibi evhamlarda tek kelimeyle komiktir , komik . Tam tersi , çok değişik araba kullandım , RS kullandığım şasi rijitliği en yüksek arabalardan biri , zaten öyle olmasa bu seviyede bir yol tutuş mümkün olmazdı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

rider

0
Ayrıca herkes Honda TR ye atıp tutuyorda; bu kafayı da kusura bakmayın anlamıyorum. Burada aynı sorunu yaşayan yabancı forumları paylaşanlar var , demek ki bu sadece Türkiye üretiminde ortaya çıkan bir sorun değil . Bu durumda nasıl olacak peki , her kafadan bir ses mi çıkacak , dünyanın dört bir tarafındaki Honda lar , kendi tüketicilerini yatıştırmak için ayrı ayrı açıklamalar mı yapacaklar . Bildiğim kadarıyla Honda merkez den bu konuda bir açıklama gelmedi , bu durumda Honda TR gık bile diyemez , beklenen açıklama Japonya dan gelecek , ya da ülke teşkilatlarına dikte edilecek. Ben mühendisim , Japon’larla çalıştığım dönemler oldu , mühendislik konularındaki titizlik ve ciddiyetlerinin Almanları bile gölgede bıraktığının bizzat şahidiyim, kimse arabasının emniyetinden şüphe etmesin , keyfini sürsün , bu psikolojisi bozulmuş herkese naçizane tavsiyemdir

rider

0
Son olarakta kendi psikolojimle ilgili bir şey paylaşayım . Bir tarihte bir Alman arabam vardı, devrine göre , benim tarzıma uygun keyifli bir arabaydı fakat önemli bir problem yaşıyordum , sağ ön koltuk kızakları müthiş ses yapıyordu . Yanında oturan biri varsa çıt yok , fakat koltuk boşsa kaymak asfalt dışında dayanmak mümkün değil , servise gittiğinde ses kesiliyor en fazla bir hafta sonra senfoni tekrar başlıyor , sonunda satarak kurtuldum . Şimdi bana sorarsan o koltuğumu tercih edersin ya da C sütunundaki göçüğümü diye , bin kere göçük derim . Bardağın dolu tarafına baktığım sürece , üstteki küçük boşluk dert olmayacaktır

[MENTION=9520]rider[/MENTION] arkadaşa hak veriyorum. Araçlariniza para verdiniz keyfini cikarin er yada gec bu isi cozecekler bir sekilde. Araclarinizi kotuleyip moralinizi bozmayin

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

sezgi

0
Yok diyen ya yalan soyluyodur, ya farkedemiyodur (yolda durdurduklarim da farketmemis oluyor, ya da bakip gorememis) ya da fanboydur ve cektirip cektirip duruyodur.

Aracin butun kaportasinda gocukler oluyor. Problem c stunu degil birtek. Guvenlik tarafinda dahi zaafiyet olabilir.

5e807e27f6cae75154f8e62395073718.jpg

Bunun yani sira, 20bin fazla olsun ama problemsiz olsun diye dusunuyorum. 4 kisi duydum cvt sanzimani asagi inen ve garantiden degisen. Bir de bu cikti yetmezmis gibi.

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Yok diyen ya yalan soyluyodur, ya farkedemiyodur (yolda durdurduklarim da farketmemis oluyor, ya da bakip gorememis) ya da fanboydur ve cektirip cektirip duruyodur.

Aracin butun kaportasinda gocukler oluyor. Problem c stunu degil birtek. Guvenlik tarafinda dahi zaafiyet olabilir.

5e807e27f6cae75154f8e62395073718.jpg

Bunun yani sira, 20bin fazla olsun ama problemsiz olsun diye dusunuyorum. 4 kisi duydum cvt sanzimani asagi inen ve garantiden degisen. Bir de bu cikti yetmezmis gibi.

CVT bu ara başa bela oldu.
Sosyal medyada fazlaca FC5 var şanzımanı değişen. Hepsi de çok az km'de. Birinin 400 km'de değiştiğini gördüm inanamadım. Bu da korkutmaya başladı açıkcası.

Araç virajı iyi dönüyor demek nasıl bir şase anlayışıdır. Onlarca etki var viraj dönerken. Lastik, yol, hava, aerodinami vs. vs.
Ben peugeot 206 ile de 190 km hızla viraj döndüm, araba beş para eder mi. Kesinlikle etmez. Şase'nin S'si yok araçta. Altında 18 inch 235 yanak lastik vardı da ondan tutunuyordu yere. Yani şase ile viraj işini kıyaslamak için F1 pistinde ortalama 150 km hız ile 40-75 derece arası virajları arka arkaya 50 kez dönmen gerekir. Ondan sonra esniyor mu esnemiyor mu bakarsın araca. Ayrıca onu anlayabilecek donanımda insanlar değiliz biz, bu işin uzmanı değiliz çünkü.

Ayrıca üstteki Honda fanı arkadaşlara ithafen, ben 4-5 nesildir honda kullanıyorum. Kullanıcı olmak başka, fan olmak başka.
Ben premium marka, c segmenti anlamam, madem öyle 20 bin tl fazla fiyat biçip sağlam araç yapacaklardı. "Az para verip anca bu aracı alırsınız" demek ne çözümdür ne mantıklı bir açıklamadır.
Biz demedik ki "120 bine araç yap, 1 kuruş fazla vermeyiz" diye.. Adamlar yaptı, fiyat biçti biz de aldık.

Piyasadaki c segmenti araçların kronik sorunları olması herkesin sorunlu araç üretip milleti salak yerine koyabileceği anlamına gelmez. Herkes işini doğru yapacak.
Özel hastanede ameliyat olurken para veriyoruz en iyi operasyonu bekliyoruz, devlet hastanesinde ameliyat olurken "Burası premium hastane değil, zaten para vermedik ölsek de sorun değil" mi diyelim? Böyle bir anlayış olamaz.
Yani anlatmak istediğim, az para verilen malda sorun çıkabilir, çok para veriyorsak kusursuz olmalı tamamen yanlış bir düşünce.
Mala değer biçen tüketici değildir. Esas olan üretici firma kusursuz ve etik değerler çerçevesinde bir mal yapmasıdır.
Honda'nın kusurlu mal üretmesi bir sorundur. Farklı bir örnek ile BMW'nin de kusursuz d segmenti araç üretip 100 bine satması etik olarak bir sorundur. Piyasayı bitirir. Hepsinde bir denge var.

Uzatmadan özetleyeyim, Burada yapılacak şeyler belli, Honda çıkıp 3-4 seçenek sunacak. İsteyene aracın para iadesi, isteyene değer kaybı, isteyene onarım ve ya farkını ödeyerek yeni araçla değişimi yapmalıdır.

Son düzenleme:
Abi Allah askina gidin satin arabanizi yeterin ya foruma uye oldukki gelismeleri takip edelim diye bi agiz tadi birakmadiniz gom babam gom arabayi ne varsa var bitti madem bu araba asit gibi eriyo 50 nin ustune cikinca tekerler yan donuyo yerden kesiliyo camlar kiriliyo vs artik neyse almayaydiniz ya zorlami aliyonuz. Araba abiler bu araba esek niyetine kullancaksaniz ben de rs var bundan once vw cc vardi ikisinide cayir cayir kullaniyordum vallaha. Yani fani oluncak marka degilki bi kere honda millet fani olsun fani olcaksaniz gidin cadillac in fani olun porsche nin fani olun. Sozun ozu millet sesini duyurdu honda yaparsa yapar yapmadi hata sendede olussa bendede olussa mahkemeye verirsin x'e y'ye artik her kimse ona sikayet edersin. Karalamasin kardesim kimse arabasini karalayan varsada gitsin kendi derdine yansin. Bi gelisme varsa yazin yoksa biraz agzinizi hayra acin tatli konusun olucak diyin. Maksadimda kimseyi kirmakda degil yanlis anlamayin

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
[MENTION=5334]sezgi[/MENTION] kullandigin aracin resmini paylasirmisin ? Forumda bi tek bu konuda goruyoruz seni diger paylasimlarda hic sesin solugun cikmiyor. Ben acikcasi iyi niyetinden suphe duyuyorum. [MENTION=8245]nemlee[/MENTION] sende bu sikintilari bilerek aldin yakin bi tarihte aracini keyfini cikar kulaktan dolma laflarla canini sikma bu is sans isi arabani zorlaya zorlaya kullanirsan motorda patlatirsin sanzumanda indirirsin. [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] bahsettigim sey iste tam da bu.

VTEC Otomatik (ES7) - Beyaz - 2004
Elegance Eco Otomatik (FB7) - Beyaz - 2013
Elegance Eco Otomatik (FC5) - Beyaz - 2017

Geri