Yeni Honda Civic FE Kasa

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Benim bir önceki aracim Eat 6 sanzimanli idi ve başarılı idi.Simdiki aracimda ZF9.Bence kullanıcı dostu bir motor ve sanzimanli olması herkesi mutlu eder diye düşünüyorum.

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Ben Şahsen yeni kasayı beğendim. Sorum şu; bu araçta en iyi fiyatı muhtemelen ilk gelişteki lansman rakamlarında yakalayacağız, sonrasında alacak başını gidecek..
bu durumda lansmanda almak mantıklı olur mu sizce ? Tabi burada özellikle kafamı kurcalayan Fc5 in ilk çıktığındaki sorunları.. yeni kasa çıkar çıkmaz alınır mı ?

Fikirleriniz için teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

akif

0
Aracınız
Ben Şahsen yeni kasayı beğendim. Sorum şu; bu araçta en iyi fiyatı muhtemelen ilk gelişteki lansman rakamlarında yakalayacağız, sonrasında alacak başını gidecek..
bu durumda lansmanda almak mantıklı olur mu sizce ? Tabi burada özellikle kafamı kurcalayan Fc5 in ilk çıktığındaki sorunları.. yeni kasa çıkar çıkmaz alınır mı ?

Hocam ilk aracım focus'tan beri hep makyajlı modelleri tercih ettim hatta focus'cular bilir makyaj yemeden focus alınmaz size de tavsiyem ilk çıkan modeli almamanız yönünde. İlk çıkan modeller özellikle ilk seriler hataya çok açık oluyor bildiğiniz üzere.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Açıkçası genel kural olarak yeni kasaların ilk dönemlerinde her zaman sorun potansiyeli mevcuttur. Ancak ülkemizde bu sorunla Honda Civic özelinde pek karşılaşılmıyordu, bunun nedeni de yeni kasalar Amerika’da satışa sunulmasını takiben yaklaşık 6-12 ay sonra Türkiye satışa sunuluyordu ve ilk partilerdeki sorunlar giderildiği dönemde ülkemizde satışa çıkmış oluyordu.

Ayrıca şunu da gözönüne almak lazım, genelde yepyeni bir motor-şanzıman-şasi üçlemesine geçildiğinde sorun potansiyeli ortaya çıkar, ancak şu aşamada yeni kasada yepyeni bir motor-şanzıman yok, şasi olarakta temelde FC kasanın iyileştirilmişi gibi duruyor. Dış kasa olarakta Accord’vari güncellemeler yapılmış, yani Honda’nın farklı araçlarında kullandığı platformların modifiye hali gibi duruyor, radikal değişiklikler içeren çok farklı bir araç gibi durmuyor.

Kısacası şu aşamada yeni Civic yepyeni bir araçtan ziyade temelde motor-şanzıman olarak Civic FC’nin iyileştirilmiş ve kaportası değiştirilmiş versiyonu olan bir araç izlenimi veriyor, bu husus ta bende sorun potansiyelinin düşük olacağını düşündürtüyor.

Aracınız
Civic FB7 2014

Hic bir sorun cikamaz diyemeyiz kimse buna garanti veremez bir ilk yasanabilir sorunsuzda cikabilir ilk uretimler veya fc5 oldugu gibi bazi sorunlarida cikabilir ben genelde yeni kasanin 3.yilinda alirim araci cunku artik hersey tamamlanmis oluyor tabi turkiyede fiyatlar dolardan cevrildigi icin risk alip deneyebilirsiniz belki sanslisinizdir ve sorunsuz arac almis olabilirsiniz.

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Genel kanı beklenmeli yönünde gibi..
tamam soruyu biraz değiştiriyorum;
Aracım 2019 makyajlı kasa, exe. Tüm özellikleri beni tatmin ediyor.
Yeni kasanın sadece tipi daha oturaklı ve Alman göründüğü için kafam karıştı. Yani aciliyetim yok, aracım beni daha en az 3-4 yıl götürür kısmetse.
Fakat geçen o sürede normal şartlarda en az 100-150bin TL üzerine koyar diye düşünüyorum.
Bu açıdan düşününce beklenmeli mi beklenmemeli mi sizce ?

Aracınız
Civic FC5 2020
Genel kanı beklenmeli yönünde gibi..
tamam soruyu biraz değiştiriyorum;
Aracım 2019 makyajlı kasa, exe. Tüm özellikleri beni tatmin ediyor.
Yeni kasanın sadece tipi daha oturaklı ve Alman göründüğü için kafam karıştı. Yani aciliyetim yok, aracım beni daha en az 3-4 yıl götürür kısmetse.
Fakat geçen o sürede normal şartlarda en az 100-150bin TL üzerine koyar diye düşünüyorum.
Bu açıdan düşününce beklenmeli mi beklenmemeli mi sizce ?

150 bin mi. yok yahu koymaz okadar. koyarsada C segmentinden yine C ye geçmek için o kadar para asla verilmez. Accord için verilir o fark ama yine civic için verilmez. verilecek para maksimum 60-75 bin tl

Aracınız
Civic FC5 2018
üzerine ekleyeceğiniz farkı dolar yapıp köşeye atalım,bir kaç yıl sonrasına kullandığımız araba + dolar alabilirz. Böyle giderse şu anki 60-75 bin fark bir kaç seneye 150 bin rahat olur.(enflasyon kur farkı vs sebepler yüzünden)

Aracınız
Civic FB7 2013
Hic bir sorun cikamaz diyemeyiz kimse buna garanti veremez bir ilk yasanabilir sorunsuzda cikabilir ilk uretimler veya fc5 oldugu gibi bazi sorunlarida cikabilir ben genelde yeni kasanin 3.yilinda alirim araci cunku artik hersey tamamlanmis oluyor tabi turkiyede fiyatlar dolardan cevrildigi icin risk alip deneyebilirsiniz belki sanslisinizdir ve sorunsuz arac almis olabilirsiniz.

Hocam sizin oralarda göçük sorununu çözdü mü Honda yoksa Honda TR gibi üzerine mi yattı geçen sene zarfında ?

Geri